Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Przy Carbonarium rozegrano zawody pożarnicze oraz przygotowano atrakcje na Festiwal Górnej Odry [ZDJĘCIA]

Festiwal Górnej Odry zawitał także do Jastrzębia-Zdroju, gdzie 22 czerwca przygotowano atrakcje w formie pikniku rodzinnego przy Carbonarium. 

Przy Carbonarium rozegrano zawody pożarnicze oraz przygotowano atrakcje na Festiwal Górnej Odry [ZDJĘCIA]

Przy Carbonarium rozegrano zawody pożarnicze oraz przygotowano atrakcje na Festiwal Górnej Odry [ZDJĘCIA]

Piknik poprzedziły zawody ratowniczo-gaśnicze, rozegrane przy Carbonarium. Wzięły w nich udział jednostki OSP z Jastrzębia-Zdroju, a nad przebiegiem zawodów czuwali oficerowie oraz komendant Komendy Miejskiej PSP w Jastrzębiu-Zdroju. Strażacy mieli za zadanie zbudowanie linii gaśniczej, a także wyprowadzenie osoby poszkodowanej z zadymionego pomieszczenia i przetransportowaniu jej w bezpieczne miejsce. 

Wyniki zawodów:

1. OSP Bzie

2. OSP Moszczenica

3. OSP Jastrzebie Górne

4. OSP Ruptawa 2

5. OSP Ruptawa 1

6. OSP Szeroka

Oprócz zawodów oraz pokazów strażackich (także Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej w Jastrzębiu-Zdroju), przy Carbonarium w ramach Festiwalu Górnej Odry przygotowano także liczne atrakcje dla najmłodszych i nie tylko. Było Piana Party, zabawy w dmuchańcu, wielkie bańki mydlane, a także liczne stoiska z grami, ale także prezentacja służb mundurowych, m.in. ratowników górniczych, Służby Więziennej oraz wojska. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~poziomica (37.251. * .243) 23.06.2024 16:22

Wybitna humanistka, milosniczka historii, badaczka sztucznej inteligencji, nauczyczelka w Korfantym, znowu zrobila kupsko na jezyk polski.

"przy Carbonarium w ramach Festiwalu Górnej Odry przygotowano" - przy Carbonarium, w ramach Festiwalu Górnej Odry, przygotowano.
"prezentacja służb mundurowych, m.in. ratowników górniczych" - od kiedy ratownictwo gornicze to sluzba mundurowa?
"Było Piana Party" - Były piana party.