Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Festiwal Górnej Odry – Przystań Szymańcówka [ZDJĘCIA, WIDEO]

Piękna słoneczna pogoda, rozlewiska rzeczki Szotkówki, kajaki, a dla pragnących błogiego spokoju leżaczki – to sceneria kolejnego dnia Festiwalu Górnej Odry w Jastrzębiu-Zdroju. Tym razem miejscem wydarzeń była Przystań Szymańcówka.

Festiwal Górnej Odry – Przystań Szymańcówka  [ZDJĘCIA, WIDEO]
Chętnych do pływania kajakiem w Szymańcówce nie brakowało. Fot. KaBa

To już kolejny raz, kiedy Przystań Szymańcówka jest jedną z aren Festiwalu Górnej Odry. Można tam popływać kajakami na rozlewiskach rzeki Szotkówki, które znajdują się na dawnych łąkach. Miejsce to jest o rzut beretem od Parku Zdrojowego - 2 km, od centrum dzieli je dystans 5 km. Niewiele, a jakby inny świat. Bloki z wielkich płyt ustępują przyrodzie i już można delektować się zielenią i wsłuchać w śpiew ptaków. Baczny obserwator ma szansę dostrzec kwiaty wodne – nenufary.

Przystań Szymańcówka - sceną Festiwalu Górnej Odry 

W niedzielę, podczas Festiwalu Górnej Odry, na przystani Szymańcówka wiele się działo. Był czas na spotkania z podróżnikami. Morskie opowieści snuł kapitan Jerzy Radomski, znany ze swoich rejsów dookoła świata. Nie zabrakło również Grzegorza Sypniewskiego i Dawida Wita, którzy kajakami dopłynęli Wisłą do Bałtyku.

Marcin Szymaniec zachęca do aktywności na kajaku. Fot. KaBa

Gospodarz przystani Marcin Szymaniec zachęcał, nie tylko w tym wyjątkowym dniu do rekreacji na kajaku. Jak mówił, z jego perspektywy świat wygląda zupełnie inaczej, jest ciekawszy i zauważa się wiele rzeczy, które wcześniej nie wydają się godne naszej uwagi.

Marcin Szymaniec o Festiwalu Górnej Odry 

Cudze chwalicie, swego nie znacie... 

Na Przystani Szymańcówka oprócz jastrzębian można było spotkać znaną podróżniczą rodzinę. To autorzy bloga pt. „Kasai – podróże w sieci”. Kasia, Marek i Malwina odbywają podróże do najdalszych zakątków świata. Szczególnie upodobali sobie Azję, jednak i Jastrzębie-Zdrój wydaje się im fascynujące. Byli tu już w ubiegłym roku. W niedzielę zawitali na Festiwal Górnej Odry.

Podróżnicza rodzina Szewczyków zachwyca się Jastrzębiem. Fot. KaBa

- Bywa tak, że nie doceniamy tego, co mamy. Polska obfituje w naprawdę urokliwe i piękne miejsca. Wasze miasto jest takim przykładem. Pływanie kajakiem po rozlewiskach rzeki Szotkówki, jak i samą rzeką dostarcza niezapomnianych wrażeń. Przede wszystkim piękna, urzekająca przyroda wkomponowana w wodę. Cisza i spokój tego miejsca są jego wielką zaletą - podkreślała Katarzyna Pustelny-Szewczyk.

Podróżnicza rodzina zachwyca się Jastrzębiem 

Może warto, oprócz dalekich podróży, odbywać również te, które są na wyciągnięcie ręki. Jastrzębie leżące na pograniczu polsko-czeskim oferuje piękne krajobrazy z Beskidem Śląskim i Śląsko-Morawskim w tle. Rzeka Szotkówka, dzięki której organizowany jest u nas Festiwal Górnej Odry, zachęca do spływów. Ta pięknie meandrująca rzeka pozwala na obcowanie z przyrodą i daje chwile wytchnienia. Warto to docenić!

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~zegarek (158.58. * .83) 24.06.2024 21:05

" Szczególnie upodobali sobie Azję, jednak i Jastrzębie-Zdrój wydaje się im fascynujące"

W dobie postepujacej afrykanizacji miasta, nie jestem zaskoczony.
x

~zegarek (185.245. * .122) 24.06.2024 21:04

" Szczególnie upodobali sobie Azję, jednak i Jastrzębie-Zdrój wydaje się im fascynujące"

W dobie postepujacej afrykanizacji miasta, nie jestem zaskoczony.

~ankA_pisankA (80.188. * .23) 24.06.2024 09:56
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu