Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nudne, a może ciekawe wakacje w mieście?

I nadeszły wakacje. Jak co roku tu i ówdzie można usłyszeć, że wieje nudą. Czy na pewno? Jeśli wycieczkę do nowo otwartego Orientarium w Łodzi albo do Bachledowej Doliny na Słowacji można nazwać nudą, to tak. Jeszcze dorzućmy warsztaty kosmiczne albo poszukiwaczy skarbów - to dopiero jest nuda! Dla tych, którzy jednak chcą, coś robić w mieści lub poza nim ciekawe będzie zapoznanie się z propozycją jednostek miejskich. Dodam tylko, że to oferty nie tylko dla najmłodszych.

Nudne, a może ciekawe wakacje w mieście?
Czy wakacje w mieście muszą być nudne? Fot. UM Jastrzębie

Orientarium w Łodzi, a może Bachledowa Dolina na Słowacji lub Wrocław, albo może zamek, w którym odbywają się warsztaty magii? Wszystkie te miejsca można odwiedzić dzięki jednostkom organizacyjnym miasta, które zachęcają do skorzystania z ofert w ramach wakacji w mieście. Jest też bogaty wybór zajęć na miejscu: rolkowe, taneczne, artystyczne, naukowe. Można wyruszyć na spacer, zgłębiając mało znaną jastrzębską historię.  Poniżej prezentuję tylko wybrane propozycje. Tak naprawdę jest ich o wiele więcej. Szczegóły są dostępne na stronach internetowych różnych instytucji miejskich.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Tradycyjnie, jak to w lecie, można korzystać z kąpieliska „Zdrój”.  Letnia Akademia Tańca - Klub Sportowego Tańca „MOSiR” oferuje taniec towarzyski, salsę, bachatę. Są warsztaty piłkarskie czy karate. Można też wyjechać poza miasto. Zamek w Tarnowicach zaprasza na  Szkołę magii i czarodziejstwa. Łódź kusi nowo otwartym Orientarium i ZOO. Energylandia w Zatorze pozwoli na wprowadzenie odrobiny szaleństwa w wakacyjny czas. Można zapisać się na wakacyjny wypad na kajaki do znanej bazy Zawadzkie. Więcej informacji na stronie www.mosir.jastrzebie.pl oraz pod numerem tel.: (32) 47 19 450.

Miejski Ośrodek Kultury

Działające na osiedlach świetlice Miejskiego Ośrodka Kultury zapraszają od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00. Galeria „Epicentrum”, Sztuki Współczesnej i Galeria Historii Miasta zachęcają do przyjścia na wernisaże i zwiedzanie wystaw. Na podkreślenie zasługują imprezy w Parku Zdrojowym z cyklu Jastrzębskie Lato Muzyczne. Zaplanowano też zajęcia -TAI CHI, dancingi i zabawy dla dzieci. Galeria Historii Miasta organizuje spacery z przewodnikami po dawnym kurorcie. Klub „Kaktus” MOK przewiduje dwie ciekawe wycieczki: do Wrocławia - zwiedzanie „Hydropolis” oraz do Bachledowej Doliny na Słowacji. Więcej informacji na stronie: www.mok.jastrzebie.pl oraz pod numerem telefonu: 32 47-17-924.

Miejska Biblioteka Publiczna

Biblioteka, jak co roku, oferuje szeroką gamę zajęć dla dzieci i młodzieży. Organizowane są warsztaty literackie, naukowe, artystyczne, podróżnicze. Zajęcia organizowane są nie tylko w siedzibie głównej, ale też w 10 filiach. Wielkie zakończenie wakacji odbędzie się w Parku Zdrojowym pod intrygującą nazwą: „W królestwie Posejdona”. Impreza odbędzie się 30 sierpnia, początek o godz. 16:00.

Już teraz można zapowiedzieć wydarzenie najbliższego weekendu (29-30 czerwca) - Kulturalny Open Space. Zaplanowano koncert Edi Sanchez & Cumbancheros. Wieczór pełen pasji i muzyki latynoskiej - od rumby, przez cha-chę i mambo, aż po salsę. Nie zabraknie również spotkań z autorami: Anną Ciarkowską, Sylwią Zientek, Łukaszem Orbitowskim. Wszystko to w Parku Zdrojowym, początek o godzinie 16:00. Więcej informacji na stronie: www.biblioteka.jastrzebie.pl oraz pod numerem telefonu.: 32 471 76 97.

Carbonarium – Instytut Dziedzictwa i Dialogu łaźnia Moszczenica

Tutaj czeka na chętnych Akademia Młodego Youtubera, a także: warsztaty poszukiwaczy skarbów, kosmiczne, kulinarne,  szkoła programowania mindcloud, sztuka komunikacji – by wymienić tylko te najciekawsze. Więcej informacji na stronie: www.lazniamoszczenica.pl oraz pod numerem telefonu: 32 440 81 70. 

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Anna231 (46.134. * .86) 27.06.2024 10:19

Propozycje są ciekawe - warto przejrzeć i coś wybrać!

~Betelgeuse (176.2. * .145) 27.06.2024 08:12

Lato w mieście jest dla starych pierdzieli. Młodzi ludzie są ciekawi świata.

~ankA_pisankA (80.188. * .23) 27.06.2024 06:07

Każdy mieszkaniec tej upadającej osady górniczej powinien mieć OBOWIĄZEK wykupienia kilku biletów wstępu dziennie do Carbonarium. W innym razie ten najpotrzebniejszy w galaktyce przybytek może upaść.