Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębski Challenge: Przepłynąć Wartę

Dwóch jastrzębian Grzegorz „Syki” Sypniewski i Piotr Ufnal podjęło wyzwanie. Ich celem jest przepłynięcie trzeciej co do wielkości rzeki Polski – Warty. W niedzielę wyruszyli na jezioro Poraj, skąd zaczęli swoją przygodę.

Jastrzębski Challenge: Przepłynąć Wartę
Grzegorz „Syki” Sypniewski i Piotr Ufnal chcą przepłynąć Wartę. Fot. Przystań Szymańcówka/Marcin Szymaniec

Jastrzębski Challenge: Tym razem rzeka Warta 

Grzegorz „Syki” Sypniewski znany jest ze swoich wcześniejszych dokonań kajakowych.  Wraz z Dawidem Witą dopłynął Wisłą do Bałtyku (2023), a wcześniej (2022) również nad morze, ale tym razem trasa przedstawiała się następująco: Szotkówka, Olza, Odra. Trzecie wyzwanie (2024) to pokonanie kajakiem rzeki Warty. Tym razem z „Sykim” popłynie Piotr Ufnal, znany również ze swojego zacięcia sportowego. Może pochwalić się dojechaniem rowerem z Jastrzębia do Paryża (2022).

Rzeka Warta, to trzecia co do wielkości rzeka Polski. Liczy 808 km i wpada do Odry w Kostrzyniu. Jest jedną z bardziej znanych i lubianych przez kajakarzy. Dwóch jastrzębian podjęło się trudu przepłynięcia jej kajakami, o czym będziemy na bieżąco relacjonować.

 

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Ginarte (5.184. * .37) 13.07.2024 08:14
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Harda101 (158.58. * .83) 01.07.2024 20:38

"tym razem trasa przedstawiała się następująco: Szotkówka, Olza, Odra. Trzecie wyzwanie (2024) to pokonanie kajakiem rzeki Warty. Tym razem z „Sykim” popłynie Piotr Ufnal"

Czy nauczycielka _a_n_a_l!f?a_b_e"tka czyta czasem, co wypisuje?
Dno i zgroza.
Babsko usuwa komentarze, ale bledu nie poprawi. Taha harda.
Ta kobieta nigdy nie powinna zostac nauczycielka.

~MarcinSz (188.137. * .18) 30.06.2024 17:53

Brawo dla Panów z logo Jastrzębie-Zdrój na ramieniu, możemy być dumni że mamy takich mieszkańców. Powodzenia i dozobaczenia.

~Jagna (79.184. * .48) 30.06.2024 17:42

Jak ja lubię wręcz kocham takich zapaleńców. LUDZIE POZYTYWNIE ZAKRĘCENI.Brawo panowie i do dzieła. ŻYCZĘ POWODZENIA.

~zgroza3 (158.58. * .83) 30.06.2024 16:07
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~Ryl (5.184. * .135) 30.06.2024 15:39

Bez wioseł to byłby wyczyn.

~Łudy (46.112. * .4) 30.06.2024 14:53

Kajakiem też mi wyczyn niech płyną w pław to będzie coś