Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Gorąca kultura w Parku Zdrojowym [ZDJĘCIA, WIDEO, ROZMOWA]

W niezwykle gorący weekend w Parku Zdrojowym aż kipiało od propozycji kulturalnych z książką w tle. Nie zabrakło spotkań z autorami, warsztatów dla najmłodszych, dobrej muzyki i dyskusji na różnorodne tematy. Wszystko dzięki Miejskiej Bibliotece Publicznej, organizatorowi imprezy, pod intrygującą nazwą Kulturalny Open Space.

Gorąca kultura w Parku Zdrojowym [ZDJĘCIA, WIDEO, ROZMOWA]
Stoisko z książkami było jednym z bardziej obleganych. Fot. KaBa

Kultura – to wspólny mianownik wszystkiego, co działo się w Parku Zdrojowym w sobotę i niedzielę (29 i 30 czerwca). Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu-Zdroju zaproponowała mieszkańcom wiele wydarzeń ze sztuką w tle. Były spotkania z autorami: Magdaleną Grzebałkowską, Marcinem Sitko, Michałem Koterskim,  Sylwią Zientek, Anną Ciarkowską i Łukaszem Orbitowskim. Zainteresowani mieli możliwość indywidualnej rozmowy ze swoimi ulubionymi twórcami.

Dzięki zespołowi Cumbancheros park opanowały rytmy latynoamerykańskie. Fot. KaBa

Była też i muzyka, w sobotę na scenie wystąpił zespół Batna - grającego polski rock z lekkim metalowym "zadziorem", doskonale znany miłośnikom rockowego brzmienia. Natomiast w niedzielę scena należała do zespołu Cumbancheros, a więc park opanowały rytmy latynoamerykańskie.

Agnieszka Witczak o Kulturalnym Open Space 

Nie zabrakło gier wielkoformatowych, ciekawych warsztatów artystycznych w plenerze malarskim. Na kiermaszu książek można było zdobyć naprawdę ciekawe tytuły za jedyne 2 zł.  Dzieci chętnie grały w tradycyjne planszówki, malowały kredą czy brały udział w zabawach ruchowych. Nowością były kręgle fińskie Mölkky, wymagające nieco większego skupienia i precyzji.

Plener malarski cieszył się sporym zainteresowaniem. Fot. KaBa

Bibliotekarze pokazali, że kultura niejedno ma imię. Przypomnieli, że literatura jest dziedziną sztuki i ma związek z innymi twórczymi działaniami człowieka. Książka nie musi być nudną lekturą – uczniowską zmorą. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią dla siebie tematykę i już można się bawić opowieściami na różnorodne tematy.

 

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Kurlej (46.204. * .154) 03.07.2024 09:02
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Vikis (46.204. * .94) 02.07.2024 21:03
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~mnvb (188.137. * .108) 02.07.2024 19:38

Spotkania na betonozie...

~vbxc (188.137. * .108) 02.07.2024 19:37

Może lepiej jednak robić spotkania autorskie przed tężnią lub tamże w podcieniach? Plac przed domem zdrojowym to kolejna betonoza - po ostatniej wycince. Współczuję gościom - pod tą plandeką było zapewne jeszcze gorzej.

~ankA_pisankA (80.188. * .23) 01.07.2024 09:23

Jeszcze raz przy tej okazji mieszkańcy dziękują carycy z bunkra za betonozę w parku.