Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Polscy policjanci na Igrzyskach Olimpijskich i Paraolimpijskich we Francji [ZDJĘCIA]

41 polskich policjantów, w tym funkcjonariusze oddziałów prewencji Policji i przewodnicy psów służbowych ze swoimi podopiecznymi, oddelegowano do pełnienia służby w ramach wspólnych patroli z policjantami francuskimi podczas odbywających się w tym roku we Francji Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich.

Polscy policjanci na Igrzyskach Olimpijskich i Paraolimpijskich we Francji [ZDJĘCIA]KGP
Polscy funkcjonariusze wezmą udział w międzynarodowej operacji, której głównym priorytetem jest zabezpieczenie odbywających się we Francji imprez masowych.

Organizator przewiduje, że podczas igrzysk do Paryża przybędzie 13,5 miliona osób, 206 reprezentacji narodowych, w tym 15 tys. olimpijczyków oraz 45 tys. wolontariuszy. Polscy policjanci wspierać będą funkcjonariuszy francuskich w ramach wspólnych patroli na terenie Paryża, gdzie w okresie igrzysk przebywać będzie największa liczba polskich turystów i kibiców.

4 czerwca br. odbyło się spotkanie przedstawicieli Głównego Sztabu Policji KGP z oficerami łącznikowymi Ambasady Republiki Francuskiej w RP, podczas którego ustalono oddelegowanie do pełnienia służby w ramach wspólnych patroli z policjantami francuskimi 41 funkcjonariuszy z jednostek w kraju, w tym 28 policjantów z oddziałów prewencji Policji i 13 przewodników i psów służbowych przeznaczonych do wyszukiwania materiałów wybuchowych.

Polscy policjanci pełnić będą służbę w Paryżu w różnych terminach. Pierwsza grupa 6 funkcjonariuszy wraz z psami służbowymi od 3 lipca br. jest już we Francji, gdzie dokonuje sprawdzeń pirotechnicznych obiektów olimpijskich i pozostanie tam do 12 lipca br. W dniach od 15 do 29 lipca br. wymieni ich kolejnych 7 przewodników ze swoimi podopiecznymi. Od 25 lipca do 12 sierpnia br. służbę w Paryżu pełnić będzie 19 policjantów oddziałów prewencji Policji, a następnie w dniach od 27 sierpnia do 9 września br. - 9 policjantów oddziałów prewencji Policji.

Wytypowani policjanci posiadają odpowiednie doświadczenie w służbie, a w szczególności charakteryzują się empatią, wrażliwością oraz w dobrym stopniu posługują się językiem angielskim co zapewni kompetentne, sumienne i rzetelne wywiązywanie się z nałożonych zadań i obowiązków podczas wspólnych patroli. Tym samym będą wspierać polskich kibiców podczas igrzysk oraz godnie reprezentować polską Policję na terytorium Republiki Francuskiej.

źr. mw BKS KGP

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~aićpanwuj (89.64. * .178) 08.07.2024 09:16

Może i u nas brakuje kadr, sił i środków, ale za to wyślijmy te brakujące siły ot tak, do Francji. Same zyski.