V Bal Wcześniaka w Jastrzębiu-Zdroju [ZDJĘCIA, WIDEO]
Światowy Dzień Wcześniaka przypada na 17 listopada, jednak już w środę w Jastrzębiu-Zdroju odbył się V Bal Wcześniaka. Organizatorem imprezy był Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 - Oddział Neonatologiczny. Właśnie tam dzieci urodzone przedwcześnie mają zapewnioną profesjonalną opiekę.
Środa była dniem radości. Zaproszenie na bal przyjęli rodzice wraz z dziećmi, które urodziły się przedwcześnie. Dzięki opiece na oddziale neonatologicznym jastrzębskiego szpitala mogą cieszyć się zdrowym życiem. Mali pacjenci w momencie urodzenia potrzebują odpowiedniej opieki medycznej, aby ich organizm mógł funkcjonować.
Rodzice wcześniaków utrzymują kontakt ze szpitalem
O idei balu mówiła Małgorzata Fojcik z WSS 2. Podkreślała, że bal przebierańców dla wcześniaków to okazja do radości nie tylko dla dzieci, ich rodziców, ale również lekarzy.
- Cieszy to, że dzieci są zdrowe, rozwijają się. Relacje z częścią rodziców są utrzymywane nawet przez kilka lat. Wysyłają nam zdjęcia swoich pociech i są zachwyceni każdym dniem ich życia, tym, że się rozwijają i poznają świat - mówiła Małgorzata Fojcik.
Obecny na balu prezydent Michał Urgoł oraz przewodniczący Rady Miasta Damian Gałuszka podziękował personelowi szpitala za profesjonalną opiekę nad najmłodszymi pacjentami i życzył wszystkim dobrej zabawy.
Jastrzębski Szpital zapewnia profesjonalną opiekę nad wcześniakami
Jastrzębski oddział neonatologiczny sprawuje opiekę nad noworodkami zdrowymi oraz chorymi i urodzonymi przedwcześnie, po 32 tygodniu ciąży i z masą ciała powyżej 1250 g. Medycy leczą wiele schorzeń związanych z wcześniactwem (niewydolność oddechowa, zespół zaburzeń oddychania, wrodzone zapalenie płuc i inne) i zaburzeniami okresu adaptacji okołoporodowej (wrodzone zakażenia i żółtaczka noworodka). Jest to możliwe również dzięki nowoczesnemu aparatowi USG, przewoźnemu aparatowi rentgenowskiemu oraz dobrze wyposażonemu laboratorium analitycznemu i mikrobiologicznemu. Bezpośrednio w oddziale wykonywane są badania ultrasonograficzne w zakresie mózgowia, serca, płuc, jamy brzusznej, rdzenia kręgowego oraz stawów biodrowych. U pacjentów przeprowadzane są również konsultacje specjalistyczne: kardiologiczne, ortopedyczne i okulistyczne.
Dobrze popatrzeć na te chciane i kochane dzieciaczki.
Ilu nas ubyło, bo zostali zamordowani w łonach matek?
Kim trzeba być, aby mordowanie nienarodzonych nazywać "prawem kobiet"?
Co jest dobrem, a co jest złem?