IMGW wydał ostrzeżenie pogodowe. Obowiązuje od sobotniego poranka

Instytut Meteorologii wydał ostrzeżenia dla kilku województw, głównie z południa Polski. W obszarze zagrożonym intensywnymi opadami deszczu i burzami znajduje się cały nasz region.

IMGW wydał ostrzeżenie pogodowe. Obowiązuje od sobotniego poranka
Intensywne deszcze mogą powodować lokalne podtopienia, m.in. na drogach. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. / fot. PSP

Ostrzeżenie dotyczy przedziału czasowego od 5 rano w sobotę (10.09.) do 5 rano w niedzielę (11.09.).

Prognozuje się wystąpienie intensywnych opadów deszczu, którym towarzyszą burze lub burze z gradem. Łączna suma opadów w ciągu doby może wynieść od 30 do 50 mm.

Prognoza na sobotę

W sobotę Polska znajdzie się pod wpływem niżu znad Morza Północnego i północnych Niemiec. Napływać będzie powietrze polarne morskie. Niewielki spadek ciśnienia.

Zachmurzenie umiarkowane, po południu miejscami duże z przelotnymi opadami deszczu, możliwe także burze, w czasie których wiatr może wiać do 60 km/h. Temperatura maksymalna od 17 do 21 stopni.

Prognoza na niedzielę

Nad Polską dominować będzie niż znad Białorusi. Napływać będzie powietrze polarne morskie.

Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Wystąpią przelotne opady deszczu, miejscami burze. Temperatura maksymalna od 17 do 21 stopni. Wiatr słaby, północno-zachodni, w zasięgu burz w porywach do 60 km/h.

//źr.: IMGW//

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].