Szef resortu zdrowia przyznał, że w ocenie rządu szkody z nieprzebywania najmłodszych uczniów wśród rówieśników nie równoważą ryzyka pandemii.
"Grupa pierwsza" rozpocznie szczepienie 25 stycznia - poinformował we wtorek w Sejmie szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Na tym etapie do szczepienia uprawnieni będą m.in. pensjonariusze domów pomocy społecznej, osoby powyżej 60 lat, służby mundurowe i nauczyciele.
Dzisiaj przyjechało do Polski 300 tys. dawek szczepionki przeciw COVID-19, rozpoczynamy ich dystrybucję, w poniedziałek i wtorek ruszą do ponad 250 kolejnych szpitali - powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.
Wstrzymanie ruchu lotniczego z Wielkiej Brytanii do Polski ma związek z wykryciem nad Tamizą nowej odmiany koronawirusa.
Sejm przyjął w środę część poprawek Senatu, które rozszerzą pomoc rządu na więcej branż w zw. z koronawirusem. Wsparcie finansowe ma trafić m.in. do firm działających w cateringu, transporcie, kulturze, handlu, przewodników turystycznych.
Co trzeci badany zaszczepiłby się przeciw COVID-19, gdyby była dostępna szczepionka, a blisko połowa nie ma takiego zamiaru. Stosunek do szczepień zależy w od podejścia do choroby i od wieku ankietowanych. Wielu obawia się też skutków ubocznych szczepionki – wynika z badania CBOS.
Zwiększenie górnego limitu wydatków na restrukturyzację górnictwa z 7 do 14 mld zł i wydłużenie tego procesu do końca 2027 r., a także umożliwienie dalszego przekazywania majątku kopalń do spółki restrukturyzacyjnej i finansowania osłon socjalnych – to założenia nowelizacji tzw. ustawy górniczej.
24 listopada zmienił się system raportowania o sytuacji epidemiologicznej w Polsce. Dotychczas dane zbiorcze dla województw publikowały wojewódzkie stacje sanitarno-epidemiologiczne, natomiast stacje terenowe informowały o sytuacji w poszczególnych powiatach. Od teraz dane te nie są udostępniane...
AKTUALIZACJA
Trzeba być bardzo ostrożnym w luzowaniu obostrzeń - mówi w "Dzienniku Gazecie Prawnej" minister zdrowia Adam Niedzielski pytany, co będzie w tym roku z Bożym Narodzeniem. Dodał, że rząd nie chce popełnić błędów Czech, gdzie po wakacyjnym pełnym zliberalizowaniu zasad, problem wrócił ze zdwojoną siłą.
Pandemia nasila się, dlatego nasza odpowiedź musi być zdecydowana - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas zorganizowanej 4 listopada konferencji prasowej.
AKTUALIZACJA
- Liczba zachorowań każdego dnia jest wyższa i nie możemy pozwolić, żeby przed cmentarzami czy w komunikacji gromadziły się duże grupy osób. Wielu ze starszych ludzi, którzy by poszli na te cmentarze, mogłoby tam po 3. tygodniach leżeć - stwierdził premier Mateusz Morawiecki.
AKTUALIZACJA
Najnowsze informacje nt. sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 w województwie śląskim.
O zakażeniu prezydenta informuje Błażej Spychalski - sekretarz stanu w kancelarii Prezydenta RP.
Rozciągnięcie obostrzeń sanitarnych czerwonej strefy na cały kraj i wprowadzenie nauczania zdalnego w klasach siódmych i ósmych szkół podstawowych - to kolejne metody zwalczania epidemii, za których wprowadzeniem optuje premier Mateusz Morawiecki.
Wicepremier Jarosław Kaczyński trafił na kwarantannę po kontakcie z osobą chorą na COVID-19.
Nowe obostrzenia dotyczą zarówno strefy żółtej (całego kraju) i jest strefy czerwonej.
Szef rządu został skierowany na kwarantannę po tym jak koronawirusa wykryto u osoby, z którą M. Morawiecki miał kontakt 9 października.