Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Pijany ojciec "opiekował się" w parku córką, pił alkohol i planował prowadzić auto 

Mężczyzna został zatrzymany dzięki reakcji świadków, którzy widzieli, jak "opiekuje się" córką, popijąc przy tym alkohol. Rozwój wydarzeń sprawił, że obserwujące sytuację kobiety musiały zdecydowanie zareagować.

Izabela Kloc nie szczędzi słów krytyki wobec Grzegorza Tobiszowskiego po jego zawieszeniu 

Po tym, jak w prawach członka partii PiS zostal zawieszony europoseł Grzegorz Tobiszowski, do sprawy postanowiła odnieść się europosłanka Izabela Kloc. To pokłosie afery z zarzutami o znęcanie psychiczne nad partnerką. 

Zaufajmy politykom. Poseł Wojciech Król o Unii Europejskiej 

Wojciech Król Mysłowice promował przez muzykę. Polskę witał z telewizją śniadaniową w TVP. Unię Europejską przywitał filmem, który okazał się jego pierwszą ścieżką zawodową.

Czy Michał Woś straci immunitet? 

Trwa śledztwo w sprawie Funduszu Sprawiedliwości, które zostało wszczęte w lutym. W środę (22.05.) TVN24 opublikował nieoficjalne ustalenia, dotyczące przygotowywanych przez prokuraturę pierwszych wniosków o uchylenie immunitetu, które...

JSW zakończyła pierwszy kwartał ze stratą 

Wydatki inwestycyjne w kwocie ponad 1,3 mld zł oraz spłaty kredytów i pożyczek w wysokości ponad 216 mln złotych miały wpływ na wyniki finansowe Grupy Kapitałowej JSW za pierwszy kwartał tego roku.

Władze miasta w komplecie. Zastępcy prezydenta już pracują 

Michał Urgoł już oficjalnie z dwoma zastępcami. Andrzej Koba został powołany przez prezydenta Michała Urgoła na stanowisko drugiego zastępcy. 

Wybrano nowe władze w Subregionie Zachodnim. Piotr Kuczera i Leszek Bizoń będą współprzewodniczyć 

21 maja 2024 r. w Galerii Sztuki Rzeczna w Rybniku odbyło się Nadzwyczajne Zgromadzenie Ogólne Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku. 

Pojechali w JBG-2 Pressingowej Petardzie MTB [ZDJĘCIA] 

Stowarzyszenie MTB Pressing Team zaprosiło kolarzy wyczynowych do udziału w JBG-2 Pressingowej Petardzie MTB XCO, która stanowiła trzecią serię Pucharu Polski. 

Druhowie i funkcjonariusze z Jastrzębia-Zdroju świętowali Dzień Strażaka [ZDJĘCIA, WIDEO] 

W Komendzie Miejskiej PSP w Jastrzębiu-Zdroju odbyły się uroczystości Dnia Strażaka z udziałem Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Damiana Legierskiego. 

Trwa zbiórka pieniędzy na pomoc dla Ryśka Stańka - byłego piłkarza Odry Wodzisław 

Ryszard Staniek rozpoczął karierę piłkarską w Cukrowniku Chybie oraz Odrze Wodzisław Śląski. Później grał m.in. w Górniku Zabrze, CA Osasunie, Legii Warszawie oraz Górniku Jastrzębie.

Ludwik Reiners

ur. 21.01.1896, zm. 10.08.1957

ur. 21 I 1896 r. w Raciborzu. Syn fabrykanta cygar. Do szkół uczęszczał w Raciborzu, gdzie w 1914 r. ukończył także gimnazjum. Następnie we Wrocławiu studiował prawo i nauki o państwie. Studia kontynuował w Monachium i Würzburgu. Na podstawie pracy: „Die wirtschaftlichen Maßnahmen der Münchener Räteregierung und ihre Wirkungen” („Zarządzanie gospodarcze monachijskiego rządu radzieckiego i jego oddziaływanie”) w 1920 r. uzyskał doktorat z prawa i nauki o państwie. Rozpoczął karierę na niwie gospodarczej. Najpierw został reprezentantem jednego z banków na giełdzie, później był asystentem dyrekcji w przemyśle ciężkim, wreszcie zajmował się handlem drzewa na Bałkanach. Następnie został dyrektorem sprzedaży koncernu tekstylnego w Monachium. Po II wojnie światowej pracował najpierw w rolnictwie, aby zająć się znowu pracą w dziedzinie gospodarki. Różnokierunkowa była jego działalność pisarska, zajmował się zagadnieniami gospodarczymi, prawniczymi, historycznymi, psychologicznymi a przede wszystkim krzewieniem dobrej niemczyzny. Z obszernej bibliografii warto zacytować: „Wie kam es zur Geldkrise im Juli 1931?” („Jak doszło do kryzysu monetarnego w lipcu 1931?”); „Die wirkliche Wirtschaft” („Prawdziwa gospodarka”), której dwa tomy ukazały się do 1932 r. aż w czterech wydaniach; „Stilkunst. Ein Lehrbuch deutscher Prosa „ („Styl. Podręcznik prozy niemieckiej”) - wiele wydań w latach 1954-1988; „Fibel für Liebende, zugleich eine Anleitung verheiratet und doch glücklich zu sein” („Podręcznik dla zakochanych, równocześnie wskazówka, jak być żonatym a jednak szczęśliwym”) - trzy wydania; „Der sichere Weg zum guten Deutsch. Eine Stilfibel” („Niezawodna droga do dobrej niemczyzny. Podręcznik stylu”) - trzy wydania; „Steht es in den Sternen? Eine wissenschaftliche Untersuchung über Wahrheit und Irrtum der Astrologie” („Czy zapisano to w gwiazdach? Naukowe badania nad prawdą i błędami w astrologii”); „Roman der Staatskunst. Leben und Leistung der Lords” („Powieść o sztuce państwowej. Życie i dokonania lordów”); „In Europa gehen die Lichter aus. Der Untergang des wilhelminischen Reiches” („W Europie gaszą światła. Upadek wilhelmińskiej Rzeszy”) - cztery wydania w latach 1954-1962; „Friedrich” („Fryderyk”) - wielokrotnie wznawiana biografia Fryderyka Wielkiego; „Bismarck” - dwutomowa biografia parokrotnie wznawiana; „Wer hat das nur gesagt? Zitatenlexikon” („Kto to powiedział? Leksykon cytatów”) czy „Die Kunst der Rede und des Gesprächs” („Sztuka przemawiania i prowadzenia rozmów”) - trzy wydania. Zmarł 10 VIII 1957 r. w Monachium.

Paweł Newerla