Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
5 września 2017

Nie ma już hipoteki na siedzibie JSW. Spółka wykupiła obligacje

Nie ma już hipoteki na siedzibie JSW. Spółka wykupiła obligacje
fot. JastrzebieOnline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa wykupiła we wcześniejszym terminie, czyli w dniu 4 września, obligacje. Na ten cel wydała 127 230 000 PLN oraz 22 740 000 USD. W związku z tym obligatariusze zgodzili się na zdjęcie hipotek z części aktywów i nieruchomości należących do spółki. 

Jak informuje JSW, konsekwencją dokonania wcześniejszego wykupu obligacji jest zmniejszenie się wartości tych papierów wartościowych, które nadal obciążają Spółkę. Obecnie wartość nominalna niewykupionych obligacji wyemitowanych przez JSW w ramach Programu Emisji wynosi obecnie 565 480 000 PLN oraz 101 140 000 USD.

- W związku z dokonanym przedterminowym wykupem, obligatariusze wyrazili zgodę na zwolnienie części zabezpieczeń związanych z emisją obligacji obejmujących: Wszelkie zastawy rejestrowe i hipoteki ustanowione na aktywach wchodzących w skład zorganizowanej części przedsiębiorstwa Spółki stanowiącej Kopalnię Węgla Kamiennego „Borynia-Zofiówka-Jastrzębie” Ruch Jastrzębie, wraz z cesjami z polis ubezpieczeniowych dotyczących tych aktywów. Hipoteki ustanowione na następujących nieruchomościach: siedzibie JSW w Jastrzębiu-Zdroju oraz hotelu Różany Gaj w Gdyni, wraz z cesjami z polis ubezpieczeniowych dotyczących tych aktywów - informuje Jastrzębska Spółka Węglowa. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Emeryci bez deputatu piszą list do premiera Emeryci bez deputatu piszą list do premiera

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (31)
do bado09.09.2017 9:59

Ale z ciebie dyrygent. Przyjmij się do orkiestry bo do rządzenia się nie nadajesz! Takie wymogi zarządź prywaciorzom w mieście!!!

Bado07.09.2017 14:42

1. Nowy Układ Zbiorowy.
2. Związki "za bramę".
3. Wiek emerytalny - 55 lat.
4. Za 4 lata koniec okresu ochronnego dla pracowników JSW.

do beret06.09.2017 20:32

Ja też nie jestem fanem Macierewiczow itp bo to dramat ale faktem niezaprzeczalnym jest to że w kazdej praktycznie dziedzinie gospodarki i finansów jest lepiej na czele z deficytem finan. publicznych i to mimo polityki socjalnej która zdaniem autorytetów typu Balcerowicz miala absolutnie rozsadzic budżet co do górnictwa to takiego postawienia na innowacyjność i efektywność nie widzialem w swojej firmie nigdy wcześniej - mówię tu oczywiscie o Jsw i to wssystko pod rzadami tego podobno socjalistycznego i uzwiazkowanego Pisu

Beret06.09.2017 19:19

Nie wygłaszam żadnych tyrad, bo mam wstręt do każdej opcji politycznej, ale ciekawi mnie które agencje ratingowe "pieją" na temat stanu polskiej gospodarki? xD
Moody's z prognozą wzrostu pkb 4,3% przy obecnej koniunkturze? Radzę spojrzeć na prędkość wzrostu krajów zachodnich, które podobno mamy dogonić za kilka lat. Zresztą
wystarczy spojrzeć na zmiany w strukturze pkb - konsumpcja w górę (chwilowy efekt 500+), inwestycje w dół - powodzenia z utrzymaniem trendu.

do beret06.09.2017 13:17

Ja akurat pracuję w Biurze Zarządu JSW ale za brak szacunku do jak to piszesz "rylów" obiłbym Ci własnoręcznie .........

Do beret06.09.2017 13:12

Ciekawe znawco czy 2 lata temu razem z totalną opozycją też wygłaszałeś mądre tyrady jak to nieudacznicy ekonomiczni z Pis swoją polityką doprowadzą w ciągu roku najpóźniej dwóch do zawalenia się finansów państwa, mega deficytu i spadku pkb? Właśnie mijają dwa lata nowych rządów i nawet wrogo nastawione "agencje ratingowe" pieją na temat stanu polskiej gospodarki (rozbudzenie popytu wew., wzrost inwestycji, drastyczne ukrócenie wyłudzeń itd.), mocno podnoszą prognozy PKB a wig20 bije 10 letnie rekordy. W gardle mi się podnosi jak czytam takich ....... jak ty

Beret06.09.2017 8:35

@mobi

No jasne, popieram cię w 100%. Dodatkowo uważam, że należy im się też udział w zadłużeniu spółki (ponad 1mld zł wyemitowanych obligacji). Takich jak ty potrzeba w zarządzie spółki!

Pokaż wszystkie opinie (31)