Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°12°
5 września 2017

Strażnicy miejscy bezpłatnie znakowali rowery. Akcja zostanie powtórzona

Strażnicy miejscy bezpłatnie znakowali rowery. Akcja zostanie powtórzona

Są ludzie dla których rower to prawdziwy skarb. Utrata dwukołowca to dla nich wielki dramat. Jest jednak sposób na to, aby ułatwić odzyskanie roweru, kiedy zostanie skradziony. Można go po prostu podpisać. Dzisiaj przed siedzibą Straży Miejskiej w Jastrzębiu-Zdroju rowery są znakowane. Akcja bedzie jeszcze powtórzona w innych dniach. 

Straże miejskie w Jastrzębiu-Zdroju i Karwinie wprowadzają nowoczesny, jednolity system znakowania i identyfikacji rowerów po obu stronach granicy. Najbliższa akcja znakowania odbędzie się we wtorek, 5 września, na parkingu przy wejściu do urzędu miasta od strony straży miejskiej. Zapraszamy w godz. od 9.00 do 13.00.

Postępująca popularyzacja turystyki rowerowej oraz związane z tym nasilenie ruchu rowerowego pomiędzy Jastrzębiem-Zdrojem i Karwiną wywołały potrzebę wdrożenia systemu umożliwiającego identyfikację sprzętu mogącego ulec zagubieniu lub kradzieży.

- Na rower lub inny cenny pojazd jak wózek dziecięcy, czy wózek inwalidzki nanoszone będzie tzw. syntetyczne DNA z numerem identyfikacyjnym, który następnie wraz ze zdjęciami i danymi właściciela zostanie umieszczony w międzynarodowej bazie pojazdów. W przypadku kradzieży bądź utraty i po informacji przekazanej przez właściciela, w bazie natychmiast pojawi się odpowiednie oznaczenie widoczne dla wszystkich jej użytkowników – informują strażnicy miejscy.

Oznakowanie nie ingeruje w trwały sposób w budowę pojazdu, ani nie jest widoczne dla osób postronnych, dlatego też nie wpływa na jego wygląd i nie uszkadza go. O zastosowanym oznakowaniu informuje naklejka umieszczana na ramie pojazdu. System ten jest najpopularniejszą metodą zabezpieczania rowerów u naszych południowych sąsiadów.

Mieszkańcy, którzy nie mogą dzisiaj przyjść do straży miejskiej, aby oznakować rower będą mieć ku temu jeszcze okazję.

- Znakowanie rowerów odbędzie się jeszcze kilka razy w tym miesiącu, również w godzinach popołudniowych. Poza tym można kontaktować się pod numerem telefonu 47 85 187 z panem Aleksandrem Kaszakiem w celu umówienia na indywidualne znakowanie - mówi Andrzej Salamon, zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Jastrzębiu-Zdroju. 

System znakowania rowerów wdrażany jest przez jastrzębską straż miejską w ramach projektu „Zintensyfikowanie współpracy transgranicznej straży miejskich w Karwinie i Jastrzębiu-Zdroju”, dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - Program Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ochroń swój rower, wózek inwalidzki lub wózek dziecięcy Ochroń swój rower, wózek inwalidzki lub wózek dziecięcy

W sobotę wodny maraton rowerowy W sobotę wodny maraton rowerowy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
Darek05.09.2017 18:05

przyjechałem prosto z pracy i dowiedziałem się że nie oznakują po pada. tyle kilometrów na daremno

do ślepego05.09.2017 15:31

akurat info o znakowaniu jest wszędzie. To, ze ktoś nic nie czyta i niczym sie nie interesuje, nie znaczy że nie było informacji. Bo była.

rowerzysta05.09.2017 13:54

A gdzie została ogłoszona informacja o znakowaniu? Może jakiś portal, może plakaty? To jakaś tajna spektakularna akcja dla pracowników UM?

Gość05.09.2017 13:34

Syntetyczne DNA, patrzę na ten obrazek i wnioskuję:
SM który to nie jest "psem" tylko "kundlem" leje dosłownie po rowerze i z tą mamy to co mamy?

Gość05.09.2017 12:15

Byłem dzisiaj i powiem masakra około 15min. na jeden rower potrzeba czasu.Tak jak ktoś ma czas to może stać pół dnia.To czego nie ma w artykule to . Dowód osobisty,faktura za rower,chyba że jej nie masz to piszesz oświadczenie.SM ma gotowe druki

do maczo 05.09.2017 11:40

Głowa do góry, akcja będzie powtórzona! Możęsz też umówić się indywidualnie na znakowanie.

maczo05.09.2017 11:33

Chciałem się wybrać oznakować rowery, wózek ale jak mam to zrobić skoro ja i większość miasta jest w pracy.. Trzeba ustalić nowe godziny !!

Pokaż wszystkie opinie (11)