Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°14°
EkoOkna
13 września 2017

"Jedność" będzie negocjować. Związkowców więcej niż pracowników

"Jedność" będzie negocjować.  Związkowców więcej niż pracowników
fot. UM Jastrzębie

Związek Zawodowy „Jedność” Jastrzębskiej Spółki Węglowej będzie uczestniczył w rozmowach na temat Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy JSW na zasadach reprezentatywności. Stało się tak dzięki porozumieniu, jakie podpisał z organizacjami Związku Zawodowego Ratowników Górniczych, działających w kopalniach spółki. 

Dotychczas w JSW reprezentatywnymi związkami zawodowymi były: NSZZ „Solidarność”, Związek Zawodowy „Kadra” oraz Federacja Związku Zawodowego Górników Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA. Organizacje te miały prawo wypowiadać się w rozmowach z pracodawcą w imieniu większości załogi. Mogły też w jej imieniu podpisywać porozumienia. Teraz do tej grupy dołącza Związek Zawodowy „Jedność”. Uzyskał on reprezentatywność dzięki utworzeniu ze związkami ratowników górniczych Wspólnej Reprezentacji Związków Zawodowych JSW.

Warto przypomnieć, że uzwiązkowienie w Jastrzębskiej Spółce Węglowej wyniosło 147,5 proc. (dane za 2016 r.), co oznacza, że jeden pracownik może być członkiem kilku organizacji związkowych. Według informacji JSW, członków wszystkich organizacji związkowych jest 31 225, co przewyższa liczbę zatrudnionych w spółce. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wybuchowo przed Jastrzębską Spółką Węglową - piknik naukowy Wybuchowo przed Jastrzębską Spółką Węglową - piknik naukowy

JSW planuje otwarcie linii autobusowej JSW planuje otwarcie linii autobusowej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (27)
Pedro16.09.2017 21:50

Jakby nie Solidarność to by i spółki nie było nie oszukujcie się .

zenek14.09.2017 19:27

brawo nieroby

Rene14.09.2017 17:30

Brawo Leszek z ratowników i koledzy z Jedności zaczyna się odradzać ptawdziwy ruch związkowy trzeba kopnąć do dupy tym geszewciarzom z Solidarności inaczej po PIS wecznym drógorzędowcom z Kadry oraz zatwardziałej komunie z ZG króre dwa lata załatwiają deputaty weglowe. Nie liczcie na to że Solidarność z Kozłem i reszta betonu coś wam da znowu wymyślą jak by dać kase Robotniczą Ministrowi na cd. ratowania wiecznego trupa KW obecnie PGG. Trzeba wteście powiedzieć sprawdzam Betonowi a szczr?ulnie Solidarności to przecieź za ich rządów AWS a obecnie PIS (to są te same upiory) zamyka się Kopalnie .

Pewne Info14.09.2017 15:23

Podobno kolejne związki przyłączają się do Jedności i ratowników, podobno już przyłączyła się do nich Przeróbka i Sierpień

do racjonalny14.09.2017 11:29

racja! Kadra z Budryka nie przyczyniła się do likwidacji swojej kopalni ani swoimi działaniami nie przyczyniała się do strat, czego nie można powiedzieć o Panu P. z Jas-Mosa i Panu J. z Krupińskiego. :D Tak rządzili na kopalniach, tak kombinowali, że wykombinowali. Nie ma dwóch kopalń.

racjnonalny14.09.2017 11:18

Kadra reprezentatywna a kadra z Budryka to dwa inne związki łączy ich tylko nazwa z tego co mi wiadomo. Między nimi istnieje jakiś konflikt z poprzednich lat.

do kris14.09.2017 10:53

Leszek tak pszaje kadrusom z krupola jak lis kurom w kurniku heheheh

Pokaż wszystkie opinie (27)