Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
EkoOkna
5 października 2017

Autobusem do Ostrawy? Sprawa powróciła na wrześniowej sesji

Autobusem do Ostrawy? Sprawa powróciła na wrześniowej sesji

Niedawno jastrzębian poruszyła informacja o możliwości uruchomienia autobusu do czeskiej Karwiny. Magistrat nie wyklucza takiej możliwości. Teraz pojawił się pomysł dalej idący -  połączenie z Ostrawą. 

Wcześniej o połączenie z Karwiną pytał radny Ryszard Rakoczy (PO). Tym razem radny Szymon Klimczak (PiS) oraz radna Bernadeta Magiera (Dla Jastrzębia) poruszyli kwestię połączenia autobusowego z naszymi południowymi sąsiadami, a dokładnie z Ostrawą. Radni mówią, że coraz więcej mieszkańców udaje się do pracy właśnie do Czech. Wskazuje również, że na utrzymanie tego typu połączeń można próbować ubiegać się o dofinansowanie z funduszy europejskich.

Sprawa to poruszona była podczas wrześniowej sesji Rady Miasta. Stanisław Słowiński, prezes PKM, podczas dyskusji na ten temat zapewnił, że kierowane przez niego przedsiębiorstwo ma odpowiednie środki do tego, aby wykonywać takie połączenia. Kwestią otwartą jest finansowanie tych połączeń. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

MZK zwróci pieniądze za taksówkę i bilety okresowe MZK zwróci pieniądze za taksówkę i bilety okresowe

Od poniedziałku kierowcy będą pracować? Od poniedziałku kierowcy będą pracować?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (27)
Barbarka23.11.2017 19:27

A może by tak do Ustronia i do Wisły autobusem można było dojechać z Jastrzębia.....

geniusz7306.10.2017 23:39

Mało jest kursów do Zakopanego bo aż jeden z Rybnika masakra a szkoda bo ładne okolice.

do gość Dziś o 12:1906.10.2017 18:47

A kto nimi będzie jeździł? Firma przewozowa nie może dokładać, bo nie ma z czego. Chętnie by uruchomili przewozy do wszystkim miast Europy gdyby na to było zapotrzebowanie i przynosiło zyski. Zawsze, podstawą jest popyt. Żaden interes się utrzyma gdy nie ma zapotrzebowania. Takie jest pierwsze i najważniejsze prawo biznesu. Jak znajdziesz to co ludzie potrzebują i za to zapłacą, zarobisz ogromne pieniądze.

Fragles06.10.2017 13:13

A do Krakowa jeżdżą dwa busy na dzień gdzie my żyjemy ? przestańcie snuć te fantasmagorie tylko weżcie się za robotę

gość06.10.2017 12:19

Czy nie lepiej uruchomić autobusy z Jastrzębia do Zamościa, Warszawy, Zakopanego, Wrocławia, Kołobrzegu czy nawet do Krakowa. Miasto na wszystko stać przed wyborami.Nie robić budowli na OWN i kasa jest!!! Najlepiej utworzy miejsca pracy wJastrzębiu i nie będzie potrzeby uruchamiania autobusów do Czech!!!

magda06.10.2017 8:07

Będzie wszystko tylko pieniądze na to wszystko skąd brać. Ktoś za to wszystko musi przecież płacić.

do Adrianek05.10.2017 18:46

Nie wpuszczą cię tam.

Pokaż wszystkie opinie (27)