Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°12°
25 października 2017

Deputat: Kiedy wiadomo czy przyznano rekompensatę?

Deputat: Kiedy wiadomo czy przyznano rekompensatę?
fot. JastrzebieOnline.pl

Wtorek był pierwszym dniem przyjmowania wniosków z tytułu rekompensaty za utracony deputat węglowy. Przebiegł sprawnie i bez zakłóceń. 

Wszystkie punkty, uruchomione przez JSW, przyjmowania wniosków osób ubiegających się o jednorazową rekompensatę w wysokości 10 tys. zł działały wczoraj bez zarzutów. Już po godzinie 6:00 pojawili się pierwsi emeryci i inne osoby uprawnione.

W krótkich kolejkach słychać było pytanie, skąd zainteresowani będą wiedzieć, że otrzyma pieniądze, że spełnili warunki określone w ustawie.

- Po przyjęciu wniosku następuje jego weryfikacja. Jeśli będzie konieczność uzupełnienia wniosku osoby takie zostaną poinformowane o tym na piśmie. Wówczas będą miały siedem dni na uzupełnienie. W przypadku emerytów, którym według ustawy nie przysługuje prawo do rekompensaty decyzje odmowne zostaną wysłane drogą pocztową. Wówczas będzie przysługiwało im odwołanie do sądu. Wszyscy pozostali, którzy spełniają kryteria zawarte w ustawie, mają otrzymać wypłaty w wysokości 10 tys. zł. Tych państwa nie będziemy informować o pozytywnej decyzji - wyjaśnia Katarzyna Jabłońska-Bajer, rzecznik prasowy JSW.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW chce wybudować nową kopalnię? JSW chce wybudować nową kopalnię?

JSW zbudowała siłownię plenerową przed siedzibą zarządu JSW zbudowała siłownię plenerową przed siedzibą zarządu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
bezdomny26.10.2017 13:32

@Tomi-mam przeczucie,graniczące z pewnością,
że kierowcą to ty jesteś ale co najwyżej deskorolki. Pajacu.
Poza tym, dlaczego zaraz ON,
nie wystarczy ci opona na którą lejesz?.
Przecież ty nie wydobywasz ON a co najwyżej kradniesz go swojemu pracodawcy!!!

donek26.10.2017 13:19

Bodajże rok temu ktos z pisu zaproponował by kazdy dostal 8000tysiecy za deputat niejaki Czerkawski z zzg powiedział niema zgody na takie rozwiązanie teraz widac pasuje mu 10000 i to ze tysiące ludzi nie dostanie nic.dziekuje panu panie Czerkawski ze tak pan zasnal o siebie ci którzy są wyrolowani nie zapomną tego.

Emeryt 5 z przodu26.10.2017 12:32

Do luz
Chciałbyś ćwoku

donek26.10.2017 11:58

A ja przy najbliższych wyborach podziękuję platformie ze zabrali mi deputat i pisowi ze o mnie zapomniał i dlaczego tak uparto sie na kwotę 10000 czy nie lepiej i sprawiedliwiej bylo dac mniej a każdemu ale co zrobić te 10000 negocjowali związkowcy emeryci takze pierwsze patrzyli na siebie.

Ona26.10.2017 9:22

Do"lulz"człowieku jeśli Ci się nudzi to poszukaj sobie jakiegoś godnego zajęcia lub ciekawej książki.niezkłocaj ludzi i nie siej propagandy.emerytury 7tys?-w to niewiieze bo tylko wysoka ranga ma takie pieniądze od kierownika zwyz czyli byś miał coś w łepku i byś tak nie pisałam że akcje po 200zl. Bo każdy obywatel ma na codzienne wgląd na giełdę i wiadomo że akcje nigdy nie były takiej wartości i podobnej.wiec nie siej propagandy.a jeśli słyszę że górnik ma tak cudownie to kuźwa otwórzcie oczy i zobaczcie który mamy rok.moze było fajnie 20 lat temu a z roku na rok przywileje są im zabierane

Gość26.10.2017 8:08

Rzad powinien dac kazdemu obywatelowi zarobic na godne zycie na te czasy i kazdy bylby zadowolony a nie zgrzyty sa miedzy ludzmi

Tomi26.10.2017 7:25

Jestem zawodowym kierowcą TIR dlaczego ja nie mam deputatu na ON ??? Powinni się wziąść za tych Górników

Pokaż wszystkie opinie (18)