Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°13°
EkoOkna
25 października 2017

Deputat: Kiedy wiadomo czy przyznano rekompensatę?

Deputat: Kiedy wiadomo czy przyznano rekompensatę?
fot. JastrzebieOnline.pl

Wtorek był pierwszym dniem przyjmowania wniosków z tytułu rekompensaty za utracony deputat węglowy. Przebiegł sprawnie i bez zakłóceń. 

Wszystkie punkty, uruchomione przez JSW, przyjmowania wniosków osób ubiegających się o jednorazową rekompensatę w wysokości 10 tys. zł działały wczoraj bez zarzutów. Już po godzinie 6:00 pojawili się pierwsi emeryci i inne osoby uprawnione.

W krótkich kolejkach słychać było pytanie, skąd zainteresowani będą wiedzieć, że otrzyma pieniądze, że spełnili warunki określone w ustawie.

- Po przyjęciu wniosku następuje jego weryfikacja. Jeśli będzie konieczność uzupełnienia wniosku osoby takie zostaną poinformowane o tym na piśmie. Wówczas będą miały siedem dni na uzupełnienie. W przypadku emerytów, którym według ustawy nie przysługuje prawo do rekompensaty decyzje odmowne zostaną wysłane drogą pocztową. Wówczas będzie przysługiwało im odwołanie do sądu. Wszyscy pozostali, którzy spełniają kryteria zawarte w ustawie, mają otrzymać wypłaty w wysokości 10 tys. zł. Tych państwa nie będziemy informować o pozytywnej decyzji - wyjaśnia Katarzyna Jabłońska-Bajer, rzecznik prasowy JSW.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Pierwszy kwartał z zyskiem ponad 400 mln zł JSW: Pierwszy kwartał z zyskiem ponad 400 mln zł

Wybuchowo przed Jastrzębską Spółką Węglową - piknik naukowy Wybuchowo przed Jastrzębską Spółką Węglową - piknik naukowy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
bezdomny26.10.2017 13:32

@Tomi-mam przeczucie,graniczące z pewnością,
że kierowcą to ty jesteś ale co najwyżej deskorolki. Pajacu.
Poza tym, dlaczego zaraz ON,
nie wystarczy ci opona na którą lejesz?.
Przecież ty nie wydobywasz ON a co najwyżej kradniesz go swojemu pracodawcy!!!

donek26.10.2017 13:19

Bodajże rok temu ktos z pisu zaproponował by kazdy dostal 8000tysiecy za deputat niejaki Czerkawski z zzg powiedział niema zgody na takie rozwiązanie teraz widac pasuje mu 10000 i to ze tysiące ludzi nie dostanie nic.dziekuje panu panie Czerkawski ze tak pan zasnal o siebie ci którzy są wyrolowani nie zapomną tego.

Emeryt 5 z przodu26.10.2017 12:32

Do luz
Chciałbyś ćwoku

donek26.10.2017 11:58

A ja przy najbliższych wyborach podziękuję platformie ze zabrali mi deputat i pisowi ze o mnie zapomniał i dlaczego tak uparto sie na kwotę 10000 czy nie lepiej i sprawiedliwiej bylo dac mniej a każdemu ale co zrobić te 10000 negocjowali związkowcy emeryci takze pierwsze patrzyli na siebie.

Ona26.10.2017 9:22

Do"lulz"człowieku jeśli Ci się nudzi to poszukaj sobie jakiegoś godnego zajęcia lub ciekawej książki.niezkłocaj ludzi i nie siej propagandy.emerytury 7tys?-w to niewiieze bo tylko wysoka ranga ma takie pieniądze od kierownika zwyz czyli byś miał coś w łepku i byś tak nie pisałam że akcje po 200zl. Bo każdy obywatel ma na codzienne wgląd na giełdę i wiadomo że akcje nigdy nie były takiej wartości i podobnej.wiec nie siej propagandy.a jeśli słyszę że górnik ma tak cudownie to kuźwa otwórzcie oczy i zobaczcie który mamy rok.moze było fajnie 20 lat temu a z roku na rok przywileje są im zabierane

Gość26.10.2017 8:08

Rzad powinien dac kazdemu obywatelowi zarobic na godne zycie na te czasy i kazdy bylby zadowolony a nie zgrzyty sa miedzy ludzmi

Tomi26.10.2017 7:25

Jestem zawodowym kierowcą TIR dlaczego ja nie mam deputatu na ON ??? Powinni się wziąść za tych Górników

Pokaż wszystkie opinie (18)