Życzenia Wielkanocne

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°
2 listopada 2017

Czy pogorszą się warunki pracy górników?

Czy pogorszą się warunki pracy górników?
fot. JSW / Agnieszka Materna

Jastrzębska Spółka Węglowa zapewnia, że warunki pracy górników zatrudnionych w ruchu Jastrzębie nie zostały pogorszone i pozostaną takie same, jak przed przekazaniem części szybów do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. 

Zamieszanie na temat pogorszenia warunków pracy górników pracujących w ruchu Jastrzębie, wynikło z tego, że pojawiły się poglądy o wcześniejszym, niż zakładano, przekazaniu do SRK  szybów Jas II, Jas IV, a w szczególności Jas VI. Mogłoby to się wiązać z niezapewnieniem odpowiedniej wentylacji dla pracowników pod ziemią.

Sprawą zainteresowała się poseł Izabela Kloc (PiS), która zwróciła się do JSW o wyjaśnienia w tej sprawie.

Jastrzębska Spółka Węglowa zapewnia, że nie zostały i nie zostaną obniżone parametry związane z zapewnieniem właściwej wentylacji dla pracujących pod ziemią pracowników dołowych. Nie ulegną więc pogorszeniu warunki ich pracy.

- Likwidacja szybów Jas II i Jas IV przewidziana jest po 2025 roku tj. po zakończeniu eksploatacji Ruchu Jastrzębie. Pierwotny termin likwidacji szybu Jas VI został określony jako IV kwartał 2019 roku. Podstawowym kryterium terminu likwidacji szybu Jas VI jest utrzymanie żywotności Ruchu Jastrzębie do 2025 roku oraz zapewnienie zgodnych z przepisami warunków pracy załogi dołowej - wyjaśnia Jastrzębska Spółka Węglowa. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Konstruktorzy z JSW wynalazek stworzyli w garażu Konstruktorzy z JSW wynalazek stworzyli w garażu

W kopalni JSW strop zawalił się na górników W kopalni JSW strop zawalił się na górników

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (41)
Goral 07.11.2017 22:33

Debatuja nad gornikami co niedostali rekompensaty bo im sie nienalezalo a teraz nagle uradzaja zeby reazcie tez wyplacic

koko07.11.2017 12:53

podobno bedzie premja dla wszystkich pracownikow jsw po 25000 pismo juz poszlo od zwiazkow

Daro03.11.2017 8:49

Odpowiadam jestes burak i niema słów na twoja inteligencje

do Zobaczycie02.11.2017 23:25

Powiedz mi, dlaczego nie chodziłeś na lekcje j.polskiego? Dramat i bełkot!!!

Olafur02.11.2017 17:07

Zobaczycie .......Większych banialuk nie czytałem

Warszawiak02.11.2017 16:24

I bardzo dobrze powinni tym górnikom wszystko zabrać my też nie mamy przywilejów i żyjemy a robimy gorzej od nich.

Zobaczycie02.11.2017 16:01

Czy wy ludzie nie rozumiecie tego - zamyka się nazwy typy Jas-Mos- Moszczenica,i inne a wybiera się dołem. I nazywa się ze zamknęło się kopalnię a dołem jej pokłady łącznie z filarami ochronnymi szybu zabierze.
Morcinek - Czesi wybierają coś tam firma Carbonia kombinowała ale nic nie wyszło
Szuszec - niemry wybiorą z Dębieńskiem a przyjdzie czas to i z Pniówkiem. Ktoś tu napisał że Pniówek i Pola Pawłowice a to już kawałek do szuszca i po drodze Pola Baranowice to akurat powiedziała jedna z ważnych Pań JSW na imprezie zakrapianej rok temu. W szeregach JSW zostanie tylko Zofiówka z Polami wszystkich kopalń do okoła i Bziem a dobija nowy szyb plany mocno wdrażane - Szyb Zebrzydowice w okolicach Pielgrzymowic i Zebrzydowic. Na dodatek Pola Bzie będzie eksploatowane w kierunku południowym i południowo-zachodnim. kierunek na wschód odpada złoże schodzi na głębokość ponad 1600m i to gwałtownie. Obecna technika nie pozwala na taką eksploatację. Na pewno ktoś wyskoczy z podziemnym zgazowaniem- odpada na tką skalę w kopalni gdzie pracują ludzie.

Pokaż wszystkie opinie (41)