Życzenia Wielkanocne

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°
24 listopada 2017

Uczniowie chcą specjalnego pokoju relaksacyjnego

Uczniowie chcą specjalnego pokoju relaksacyjnego
fot. pixabay

Wiadomo, że w szkole nie brakuje sytuacji stresowych. Dobrze byłoby się wyluzować przed klasówką czy egzaminem. Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 wpadli na pomysł, aby w ich szkole pojawiła się sala relaksacyjna. 

Uczniowie „Jedynki” nie tylko na pomyśle stworzenia pokoju relaksacyjnego kończą, ale będą realizować swój pomysł. Mają na to kwotę 3 tys. zł. Zdobyli ją w ramach festiwalu BOB-ów, czyli budżetu obywatelskiego szkół.

Podczas festiwalu BOB-ów, jaki miał miejsce w jastrzębskim magistracie udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół nr 1, 2, 3, 5, 6, jak również Zespół Szkół Zawodowych oraz Zespół Szkół Handlowych.

- Mieli za zadanie zaprezentować to, w jaki sposób wykorzystali otrzymane fundusze. W sali sesyjnej jastrzębskiego magistratu, można było posłuchać o takich projektach jak między innymi bezprzewodowe wi-fi, zakup pomocy naukowych, szafek na ubrania czy stworzenie specjalnej sali relaksacyjnej. I właśnie ten ostatni pomysł, którego twórcami byli uczniowie z Zespołu Szkół nr 1, uzyskał największą liczbę punktów od jury – informuje jastrzębski magistrat. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

We wszystkich szkołach powołano komisje egzaminacyjne We wszystkich szkołach powołano komisje egzaminacyjne

"Lubię uczyć innych" "Lubię uczyć innych"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
Antyfan29.11.2017 13:25

No tak... Bo korzystamy z wi-fi po kablu, brawa inteligencji! ????????????

xXx27.11.2017 22:03

Jestem uczennicą i wiem dużo więcej o sytuacji w szkole niż niżej podpisani, którzy skończyli naukę może dawno dawno temu. Naszej szkole brakowało takiego akcentu, jesteśmy najlepszym liceum w mieście, więc czemu nie? Poza tym prawo do relaksu jest w Konwencji Praw Dziecka, a był nagrodzony najlepszy projekt, więc wszystko odbywa się sprawiedliwie ;)

Ma26.11.2017 14:43

Pokoje ralaksu, gdzie będą się międloić razem. potem kto bedzie płacić na dziecko.

Franek25.11.2017 8:13

Co będzie później jeżeli już w szkole się tak stresują? Dajcie im 2. osobowe pokoje full wypas ze wszystkimi wygodami z obsługą lekarską, kelnerską itd! Szkoły powinny dostać kasę na najpilniejsze potrzeby. Ze ścian w łazienkach poodpadały płytki, pracownicy urzędu mówią, że kasy brak, a tu taka rozpusta?

stracone pokolenie24.11.2017 23:47

Spójrz na przystanki autobusowe o 7 rano .
Pełno młodych osób spoglądających w smartofony,
Nie rozmawiają ze sobą ... łeb w komórce i izolacja.
Stracone pokolenie.

gość24.11.2017 17:07

Niech urząd zakupi im jeszcze łoża i sprzęt do nagrywania tego relaksu oraz najlepszy sprzęt RTV. Do tego jakaś kawiarenka, wszelkie używki i łuki do strzelania!!!

adi24.11.2017 12:19

A może jeszcze sklepik z używkami i muzyczka relaksacyjna na lekcjach, po lekcjach jakieś tanie zioło.

Pokaż wszystkie opinie (11)