Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°13°
24 listopada 2017

Uczniowie chcą specjalnego pokoju relaksacyjnego

Uczniowie chcą specjalnego pokoju relaksacyjnego
fot. pixabay

Wiadomo, że w szkole nie brakuje sytuacji stresowych. Dobrze byłoby się wyluzować przed klasówką czy egzaminem. Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 wpadli na pomysł, aby w ich szkole pojawiła się sala relaksacyjna. 

Uczniowie „Jedynki” nie tylko na pomyśle stworzenia pokoju relaksacyjnego kończą, ale będą realizować swój pomysł. Mają na to kwotę 3 tys. zł. Zdobyli ją w ramach festiwalu BOB-ów, czyli budżetu obywatelskiego szkół.

Podczas festiwalu BOB-ów, jaki miał miejsce w jastrzębskim magistracie udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół nr 1, 2, 3, 5, 6, jak również Zespół Szkół Zawodowych oraz Zespół Szkół Handlowych.

- Mieli za zadanie zaprezentować to, w jaki sposób wykorzystali otrzymane fundusze. W sali sesyjnej jastrzębskiego magistratu, można było posłuchać o takich projektach jak między innymi bezprzewodowe wi-fi, zakup pomocy naukowych, szafek na ubrania czy stworzenie specjalnej sali relaksacyjnej. I właśnie ten ostatni pomysł, którego twórcami byli uczniowie z Zespołu Szkół nr 1, uzyskał największą liczbę punktów od jury – informuje jastrzębski magistrat. 

Polub i udostępnij
Mali Giganci
Czytaj też

Budowa sali koncertowej - widać postępy Budowa sali koncertowej - widać postępy

SP nr 4 organizuje półkolonie SP nr 4 organizuje półkolonie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
Antyfan29.11.2017 13:25

No tak... Bo korzystamy z wi-fi po kablu, brawa inteligencji! ????????????

xXx27.11.2017 22:03

Jestem uczennicą i wiem dużo więcej o sytuacji w szkole niż niżej podpisani, którzy skończyli naukę może dawno dawno temu. Naszej szkole brakowało takiego akcentu, jesteśmy najlepszym liceum w mieście, więc czemu nie? Poza tym prawo do relaksu jest w Konwencji Praw Dziecka, a był nagrodzony najlepszy projekt, więc wszystko odbywa się sprawiedliwie ;)

Ma26.11.2017 14:43

Pokoje ralaksu, gdzie będą się międloić razem. potem kto bedzie płacić na dziecko.

Franek25.11.2017 8:13

Co będzie później jeżeli już w szkole się tak stresują? Dajcie im 2. osobowe pokoje full wypas ze wszystkimi wygodami z obsługą lekarską, kelnerską itd! Szkoły powinny dostać kasę na najpilniejsze potrzeby. Ze ścian w łazienkach poodpadały płytki, pracownicy urzędu mówią, że kasy brak, a tu taka rozpusta?

stracone pokolenie24.11.2017 23:47

Spójrz na przystanki autobusowe o 7 rano .
Pełno młodych osób spoglądających w smartofony,
Nie rozmawiają ze sobą ... łeb w komórce i izolacja.
Stracone pokolenie.

gość24.11.2017 17:07

Niech urząd zakupi im jeszcze łoża i sprzęt do nagrywania tego relaksu oraz najlepszy sprzęt RTV. Do tego jakaś kawiarenka, wszelkie używki i łuki do strzelania!!!

adi24.11.2017 12:19

A może jeszcze sklepik z używkami i muzyczka relaksacyjna na lekcjach, po lekcjach jakieś tanie zioło.

Pokaż wszystkie opinie (11)