Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
14 grudnia 2017

CBA powiadomione w sprawie nieprawidłowości

CBA powiadomione w sprawie nieprawidłowości
fot. CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne w Warszawie otrzymało anonimowe pismo w sprawie nieprawidłowości w jednej z jastrzębskich placówek oświatowych. 

Departament Postępowań Kontrolnych Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Warszawie otrzymał anonimowe pismo w sprawie nieprawidłowości w gospodarowaniu środkami finansowymi przez jedną z jastrzębskich placówek oświatowych.

- Wydział kontroli i audytu wewnętrznego Urzędu Miasta prowadzi kontrolę w Zespole Ognisk Wychowawczych. Rozpoczęła się ona, jako kontrola planowa, a następnie został rozszerzony jej zakres - poinformowała Katarzyna Wołczańska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pomarańczowi pokonują Cuprum Lubin 3:0 Pomarańczowi pokonują Cuprum Lubin 3:0

Czekali na koleżankę, a zostali przeszukani przez policję Czekali na koleżankę, a zostali przeszukani przez policję

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (27)
Ja27.12.2017 13:49

Najgorszy dyrektor jaki może być zachłanny, manipulant ,żywi się plotkami ,intrygami

Czas zmian20.12.2017 17:26

Atmosfera w Ognisku nie wróży niczego dobrego...a najlepszym narzędziem zarządzania jest podsycanie strachu, wywieranie presji i szeroko rozumiane kolesiostwo...Jedno jest pewne, jest to straszne bagno przekrętów. Nie dobrze robi się na samą myśl. Życzę sobie, żeby powiał wiatr zmian... Kierowanie ludźmi jest dla mądrych i świadomych siebie ludzi...głupim i pazernym może zaszkodzić!

Wacek17.12.2017 19:26

Uderz w stół a nożyce się odezwa. Po co ktoś tak usilnie broni swojej p. Dyrektor. Przecież jest uczciwa i łatwo to udowodni.
Czemu ktoś wspomina o dzieciach, przecież to nie rzecznik praw dziecka został powiadomiony o jakichś nieprawidłowościach.

Ktoś17.12.2017 17:50

No właśnie, tez tak uważam. Nikt nie zarzuca placówce braku pracy z dziećmi, nie dbania o nie itd. Prawdopodobnie (mam nadzieję) ludzie tam pracujący troszczą się o nich i wykonują ciężka pracę - wiem jak to jest, bo też pracuje z dziećmi. Problem dotyczy prawdopodobieństwa popełnienia przestępstwa - korupcji lub malwersacji- dlatego ta sprawa zajęło się CBA. Wiec po co dwóch wychowawców (tez anonimowo- ciekawe dlaczego) tak się tłumaczy i gloryfikuje p.dyrektor. Przecież nikt tutaj nie podważał sumienności ich pracy.

...17.12.2017 10:46

Jeśli ktoś wysłał anonim to napewno nie bez przyczyny, i raczej dotyczy korupcji, prywaty, wykorzystywania stanowiska lub podobnych , a nie pracy z wychowankami. Teraz trzeba poczekać na wyniki kontroli. Tyle.... Jeśli dyrektorka jest nez winy, to powinna być spokojna (i jej otoczenie również).

Wychowawca 17.12.2017 9:38

Widzę że czara goryczy się przelała. Może warto zaprosić do nas ludzi aby mogli zobaczyć w jakich warunkach mieszkają nasi wychowankowie pięknie wyremontowane pokoje nowe mebelki,czysciutko, jedzenie na wysokim poziomie, dzieci ubrane super i o to wszystko dba P.Dyrektor i wychowawcy grono ludzi jest zaangażowanych w to aby dzieciakom nic nie brakowalo wycieczki kolonie zimowoska P. Dyrektor no coż mówimy chyba tu o jakiejś innej osobie bo ta która pracuje w ZOW z nami to osoba na ktora nie tylko dzieci moga liczyc ale rowniez my pracownicy zawsze jest dla nas dostępna , poradzi dobrym słowem wspomoże.Kilka osób chce coś ugrać dla siebie i robi te okropne rzeczy kosztem dzieci i nas pracowników . Błagam zastanówcie się ludzie zanim coś napiszcie przyjdźcie do nas zobaczcie porozmawiania z pracownikami co większość sądzi a nie skreślenie człowieka po anonimowe.

Wychowawca16.12.2017 23:40

Pracuję w placówce od lat. Jestem świadoma, że i mnie zaraz na forum dosięgnie fala nienawiści osób tu nieżyczliwych i rzekomo dobrze poinformowanych... Tak jak moja poprzedniczka nie jestem żadną świtą ani rodziną pani dyrektor, a czy w to uwierzycie naprawdę to mało istotne, wierzcie lub nie. Dodam - zastraszona też nie jestem. Zastanawia mnie fakt potęgi anonimu, nie wiadomo co w nim jest, kto go napisał, a Wy ślepo w niego wierzycie. Może warto byłoby zaczekać na wnioski z kontroli? Nie, najlepiej zmieszać ludzi z błotem. Nie wypowiem się o absurdalnych tutaj zarzutach bo po prostu nie zniżę się do tego poziomu. Nie jesteśmy złodziejami, dyrektor też nim nie jest - tylko tyle. Teraz przejdę do sedna sprawy, czy ktokolwiek tutaj zastanowił się jak takie oszczerstwa wpłyną na naszych wychowanków? Młodzież też tu zagląda. My pracownicy jesteśmy dorośli i przyzwyczajeni do sytuacji trudnych więc jakoś się podniesiemy po tej sytuacji, gorzej z naszymi dziećmi. Dzieciaki swoje w życiu przeszły, nasz zespół pracuje nad tym aby czuły się bezpiecznie i wyrosły na uczciwych ludzi, pokazujemy, że dobro się opłaca i powraca. Pracujemy nad tym codziennie, małymi kroczkami, przywracamy wiarę w ludzi. A Ty jeden z drugim marnymi komentarzami burzysz ich cały świat. Skoro jesteś taki przejęty losem naszych dzieci - przyjdź, odwiedź placówkę, podaruj trochę serca i swojego czasu. Nie przynoś rzeczy materialnych, bo tego naszym wychowankom nie brakuje. Albo chociaż zastanów się co piszesz. Pozdrawiam i również życzę wesołych świąt, wiedz o tym, że dla nas i naszych dzieci takie nie będą właśnie dzięki Tobie.

Pokaż wszystkie opinie (27)