Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°15°
14 grudnia 2017

CBA powiadomione w sprawie nieprawidłowości

CBA powiadomione w sprawie nieprawidłowości
fot. CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne w Warszawie otrzymało anonimowe pismo w sprawie nieprawidłowości w jednej z jastrzębskich placówek oświatowych. 

Departament Postępowań Kontrolnych Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Warszawie otrzymał anonimowe pismo w sprawie nieprawidłowości w gospodarowaniu środkami finansowymi przez jedną z jastrzębskich placówek oświatowych.

- Wydział kontroli i audytu wewnętrznego Urzędu Miasta prowadzi kontrolę w Zespole Ognisk Wychowawczych. Rozpoczęła się ona, jako kontrola planowa, a następnie został rozszerzony jej zakres - poinformowała Katarzyna Wołczańska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Co z Centrum Nauki Innowacji i Biznesu? Przesunięcie terminu Co z Centrum Nauki Innowacji i Biznesu? Przesunięcie terminu

Odholowali mu samochód, bo nie miał prawa jazdy Odholowali mu samochód, bo nie miał prawa jazdy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (27)
Ja27.12.2017 13:49

Najgorszy dyrektor jaki może być zachłanny, manipulant ,żywi się plotkami ,intrygami

Czas zmian20.12.2017 17:26

Atmosfera w Ognisku nie wróży niczego dobrego...a najlepszym narzędziem zarządzania jest podsycanie strachu, wywieranie presji i szeroko rozumiane kolesiostwo...Jedno jest pewne, jest to straszne bagno przekrętów. Nie dobrze robi się na samą myśl. Życzę sobie, żeby powiał wiatr zmian... Kierowanie ludźmi jest dla mądrych i świadomych siebie ludzi...głupim i pazernym może zaszkodzić!

Wacek17.12.2017 19:26

Uderz w stół a nożyce się odezwa. Po co ktoś tak usilnie broni swojej p. Dyrektor. Przecież jest uczciwa i łatwo to udowodni.
Czemu ktoś wspomina o dzieciach, przecież to nie rzecznik praw dziecka został powiadomiony o jakichś nieprawidłowościach.

Ktoś17.12.2017 17:50

No właśnie, tez tak uważam. Nikt nie zarzuca placówce braku pracy z dziećmi, nie dbania o nie itd. Prawdopodobnie (mam nadzieję) ludzie tam pracujący troszczą się o nich i wykonują ciężka pracę - wiem jak to jest, bo też pracuje z dziećmi. Problem dotyczy prawdopodobieństwa popełnienia przestępstwa - korupcji lub malwersacji- dlatego ta sprawa zajęło się CBA. Wiec po co dwóch wychowawców (tez anonimowo- ciekawe dlaczego) tak się tłumaczy i gloryfikuje p.dyrektor. Przecież nikt tutaj nie podważał sumienności ich pracy.

...17.12.2017 10:46

Jeśli ktoś wysłał anonim to napewno nie bez przyczyny, i raczej dotyczy korupcji, prywaty, wykorzystywania stanowiska lub podobnych , a nie pracy z wychowankami. Teraz trzeba poczekać na wyniki kontroli. Tyle.... Jeśli dyrektorka jest nez winy, to powinna być spokojna (i jej otoczenie również).

Wychowawca 17.12.2017 9:38

Widzę że czara goryczy się przelała. Może warto zaprosić do nas ludzi aby mogli zobaczyć w jakich warunkach mieszkają nasi wychowankowie pięknie wyremontowane pokoje nowe mebelki,czysciutko, jedzenie na wysokim poziomie, dzieci ubrane super i o to wszystko dba P.Dyrektor i wychowawcy grono ludzi jest zaangażowanych w to aby dzieciakom nic nie brakowalo wycieczki kolonie zimowoska P. Dyrektor no coż mówimy chyba tu o jakiejś innej osobie bo ta która pracuje w ZOW z nami to osoba na ktora nie tylko dzieci moga liczyc ale rowniez my pracownicy zawsze jest dla nas dostępna , poradzi dobrym słowem wspomoże.Kilka osób chce coś ugrać dla siebie i robi te okropne rzeczy kosztem dzieci i nas pracowników . Błagam zastanówcie się ludzie zanim coś napiszcie przyjdźcie do nas zobaczcie porozmawiania z pracownikami co większość sądzi a nie skreślenie człowieka po anonimowe.

Wychowawca16.12.2017 23:40

Pracuję w placówce od lat. Jestem świadoma, że i mnie zaraz na forum dosięgnie fala nienawiści osób tu nieżyczliwych i rzekomo dobrze poinformowanych... Tak jak moja poprzedniczka nie jestem żadną świtą ani rodziną pani dyrektor, a czy w to uwierzycie naprawdę to mało istotne, wierzcie lub nie. Dodam - zastraszona też nie jestem. Zastanawia mnie fakt potęgi anonimu, nie wiadomo co w nim jest, kto go napisał, a Wy ślepo w niego wierzycie. Może warto byłoby zaczekać na wnioski z kontroli? Nie, najlepiej zmieszać ludzi z błotem. Nie wypowiem się o absurdalnych tutaj zarzutach bo po prostu nie zniżę się do tego poziomu. Nie jesteśmy złodziejami, dyrektor też nim nie jest - tylko tyle. Teraz przejdę do sedna sprawy, czy ktokolwiek tutaj zastanowił się jak takie oszczerstwa wpłyną na naszych wychowanków? Młodzież też tu zagląda. My pracownicy jesteśmy dorośli i przyzwyczajeni do sytuacji trudnych więc jakoś się podniesiemy po tej sytuacji, gorzej z naszymi dziećmi. Dzieciaki swoje w życiu przeszły, nasz zespół pracuje nad tym aby czuły się bezpiecznie i wyrosły na uczciwych ludzi, pokazujemy, że dobro się opłaca i powraca. Pracujemy nad tym codziennie, małymi kroczkami, przywracamy wiarę w ludzi. A Ty jeden z drugim marnymi komentarzami burzysz ich cały świat. Skoro jesteś taki przejęty losem naszych dzieci - przyjdź, odwiedź placówkę, podaruj trochę serca i swojego czasu. Nie przynoś rzeczy materialnych, bo tego naszym wychowankom nie brakuje. Albo chociaż zastanów się co piszesz. Pozdrawiam i również życzę wesołych świąt, wiedz o tym, że dla nas i naszych dzieci takie nie będą właśnie dzięki Tobie.

Pokaż wszystkie opinie (27)