Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
TEB
20 grudnia 2017

WSS2: Na pogotowiu przyjmuje lekarz ogólny

WSS2: Na pogotowiu przyjmuje lekarz ogólny
fot. pixabay

Od dnia 1 października 2017 roku podmiotem świadczącym nocną i świąteczną opiekę zdrowotną w naszym mieście jest funkcjonująca Poradnia Nocnej i Świątecznej Pomocy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. Z pomocy medycznej można skorzystać 7 dni w tygodniu: od poniedziałku do piątku od godziny 18.00 do 8.00, w soboty, niedziele i dni świąteczne od godziny 8.00 do godziny 8.00 dnia następnego.

- Niezmiernie ważną informacją dla pacjentów jest fakt, że w  Poradni Nocnej i Świątecznej Pomocy zlokalizowanej w budynku przy ulicy Krasickiego 21 zawsze przyjmuje lekarz. Jednocześnie przepisy prawa nie precyzują, jakiej specjalizacji powinien to być lekarz. Bardzo chcielibyśmy, aby oprócz "lekarza ogólnego" każdego dnia przyjmował dzieci lekarz pediatra. Docelowo chcielibyśmy, aby w każdym dniu tygodnia przyjmował również lekarz pediatra lub lekarz rodzinny, który posiada uprawnienia  do konsultowania dzieci. Wszystkich lekarzy zainteresowanych współpracą ze szpitalem w tym zakresie bardzo serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami - informuje rzecznik prasowy szpitala Alicja Brocka. 

Dyrekcja szpitala wskazuje, że kolejną ważną informacją jest fakt, że ramach tego samego budynku funkcjonuje Oddział Pediatryczny, świadczący pomoc medyczną 24 godziny na dobę. W przypadkach nagłych, kiedy dziecko wymaga leczenia szpitalnego, mały pacjent zawsze otrzyma pomoc medyczną. Proszę pamiętać, że zawsze pomagamy i troszczymy się o naszych pacjentów. 

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kłęby dymu na ul. Armii Krajowej. Kobieta w szpitalu Kłęby dymu na ul. Armii Krajowej. Kobieta w szpitalu

Motocyklistki na jastrzębskiej pediatrii Motocyklistki na jastrzębskiej pediatrii

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
mysz21.12.2017 9:34

musimy pamiętać,że nadeszła dobra zmiana.Ksiaże Radziwił postanowił ulepszyć system. Wszystko co się da spieprzyć i wmawiać ciemnemu ludowi ,że jest super.

do tic20.12.2017 12:46

Była poprzednia struktura opieki nocnej i świątecznej w której zawsze był lekarz dla osób dorosłych, pediatra i lekarz wyjazdowy. Oddział pediatryczny o którym tu mowa nie przyjmie na konsultacje ot tak dziecka niewymagającego leczenia szpitalnego tylko odeśle do poradni, a tam obecnie odsyłają do innych miast, gdyż nie każdy lekarz internista czy jaki tam jeszcze przyjmuje chce zbadać dzieci, miało niby być lepiej a jest gorzej

tic20.12.2017 12:10

do Matkidziecka.............. jakas trochę mało kumata jesteś.....przecież to jest nocna i świąteczna opieka medyczna i trudno żeby dyżur miał zawsze lekarz pediatra. a oddział pediatryczny jest w szpitalu a nie w poradni....jeżeli problem wymaga tego to dziecko będzie skierowane na oddzial. Ale przygłupie mamuśki będą robic ferment bo bolce trochę kapusty z barbórki przysmyczyli i babą bije do dekla.

Matkadziecka20.12.2017 11:22

Nie rozumie jak moze nie byc pediatry skoro jest tam oddzial pediatryczny na ktorym musi byc lekarz.