Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°11°
20 grudnia 2017

Radni ograniczyli pieniądze na sprzęt dla szpitala

Radni ograniczyli pieniądze na sprzęt dla szpitala
fot. pixabay

Podczas sesji budżetowej, która odbyła się we wtorek zapadły również decyzje dotyczące dotacji miasta na sprzęt medyczny dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. 

Podczas sesji radni znacznie  ograniczyli środki finansowe, za które kupowano sprzęt medyczny dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. Początkowo dotacja miała wynieść 500 tys. zł, ostatecznie utrzymała sie na poziomie 100 tys. zł Taką propozycję obniżenia tej kwoty zawierał wniosek przedstawiony przez radnego Szymona Klimczaka (PiS), który został przyjęty przez Komisję Skarbu Rady Miasta.

- To nie my jesteśmy właścicielem szpitala,  a szpitalem zarządza Sejmik Województwa Śląskiego - argumentował radny Szymon Klimczak.

Ponadto radny wskazywał, że lecznica z pewnością znajdzie inne sposoby uzyskania dofinansowania na sprzęt.

Miasto Jastrzębie-Zdrój co roku przekazuje WSS nr 2 sprzęt medyczny w użytkowanie. Za każdym razem argumentowano to tym, że ze szpitala korzystają głównie mieszkańcy Jastrzębia. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Zmiana miejsca pomocy dla dzieci w szpitalu Uwaga! Zmiana miejsca pomocy dla dzieci w szpitalu

Jastrzębski szpital pilnie poszukuje pielęgniarek Jastrzębski szpital pilnie poszukuje pielęgniarek

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (64)
Gość27.12.2017 11:19

Ktoś się mocno tłumaczy. Czyżby jakiś felczer się obraził? I na dyżurze zamiast leczyć to pisze?

Do - "Ja Olesno" 26.12.2017 18:53

Gucio prawda. Lekarze tyrają , bo ich jest coraz mniej. Dzięki polityce partii, która pięknie obiecuje i nic nie realizuje. A jak się na ten temat mówi, nie komentują zarzutów skierowanych nich. Najwięksi fałszywcy jakich nie sposób było sobie wyobrazić. Lekarze chcą więcej za nadgodziny nadgodzin. Nikt nie chce być leczonym przez lekarza, który jest zmęczony. Leczenie nie polega na wypisaniu recept. To mógłby robić komputer. Lekarz musi tak dobrać leki żeby pomóc organizmowi. Jak ma to robić lekarz, który ma pustkę w głowie z przemęczenia. Stawki jakie proponuje NFZ zmuszają do długiej pracy. Od lat, taką samą metodę stosują prywatne firmy. Na przykład zajmujące się ochroną. Stawki godzinowe są kilku złotowe, ale można pracować w miesiącu po 300 - 400 godzin. Socjalistyczna partia PiS stosuje tą sam sposób zapewnienia obsługi chorych. Mimo płaconych składek na NFZ, nie mamy zapewnionej godziwej opieki lekarskiej. O leczeniu dentystycznym można zapomnieć. Nie sposób się dostać do lekarzy specjalistów. A jak się to uda, lekarz nie kieruje na dokładne badania bo NFZ odlicza mu za to pieniądze, które są przeznaczone za wizytę u lekarza. Lekarz za miast dostać 40-60 zł za chorego dostaje 10 - 20zł, bo reszta idzie na wykonanie badań. W ten sposób chory poważniej nie będzie wyleczony. Może szybciej umrzeć. Ale tego nie pisze się w akcie zgonu. NFZ jest zadowolony, tak jak minister zdrowia, bo chorych powoli ubywa. I kiedyś będzie więcej pieniędzy na leczenie kataru, czy innej lekkiej przypadłości.
Nie oszukuj "Olesno". Ty, mimo popierania PiS, nie będziesz miał się lepiej. To partia kierująca się na ideałach partii z ZSRR.

Ja Olesno25.12.2017 12:07

Żaden PIS tylko sama prawda.
W bielski maja 85zł/h a żądają jeszcze podwyżki o 25 zł/h
A zwykły robol ma 8,50. No wiem trza było się uczyć na lekarza. Ale jak już są nimi to powinni wykonywać rzetelnie swoje obowiązki.

Zawsze jak jest strajk lekarzy albo protest to te same felczery przyjmują w domach prywatnie tych samych pacjentów z przychodni tylko za wielką kasę i na okrągło przez 24h na dobę.
I niech tak mają i tak robią tylko wprowadźcie im w końcu te kasy fiskalne niech tak samo odprowadzają podatki jak całe społeczeństwo.

Widać kłamstwa23.12.2017 20:44

Niech działacze PiS nie liczą na pomoc w tym szpitalu. Podpuszczanie nas przez działacza PiS podpisującego się Olesno nie jest trafione. Tam działa PiS pełną gębą. Mieszkańcy Olesna nie cierpią tej bandy. Też już się na nich poznali.
Do "jolaa", kolejna oszustka. Jakby tak było to nikt z lekarzy nie chciałby odejść. Na lekarzy jest wywierany nacisk aby pracowali bez wytchnienia i urlopów bo pisowski plan poprawienia sytuacji w lecznicnictwie nie powiódł się. NFZ proponuje stawki nie do przyjęcia.
Wredne działania działaczy nie zmylą nikogo, bo ich argumenty są przygotowane dla przygłupów. Sami zarabiają świetne z PiS żeby im się chciało walczyć w obronie tej wrednej prawdy. Wiedzą, że walczą o wszystko. Jak nie obronią PiS nie będą mieli za co żyć, bo nikt nie będzie chciał z nimi pracować.

Olesno23.12.2017 17:44

Od dziś do połowy stycznia w Oleśnie zamknięty oddział wewnętrzny. Powód? Felczery mają 65zł/h a żądają podwyżki o 25zł/h.
Kiedy tym znachorom w końcu zostaną wprowadzone kasy fiskalne za leczenie prywatne?

jolaa23.12.2017 11:50

Szpital posiada środki na zakup sprzętu, Tylko że wszystkie pieniądze idą na wypłaty dla lekarzy.
Można podać choćby jeden przykład.... Doktor pracujący w szpitalu miejskim ma zarobek wyższy niż prezes JSW.
Miedzy innymi z tego powodu szpital boryka się z brakiem środków na leki i potrzebny sprzęt medyczny.

GW22.12.2017 22:20

Szymon Klimczak - taki młody szczeniak a już przerobiony na wyznawcę PISlamu.
Ciekawe jak będzie szczekał jak to jemu lekarze powiedzą: "Nie mamy pieniędzy na sprzęt medyczny, który mógłby Panu pomóc. Niech Pan idzie do Sejmiku Wojewódzkiego"

gość22.12.2017 14:27

Bardzo mądra decyzja Radnych - To nie my jesteśmy właścicielem szpitala, a szpitalem zarządza Sejmik Województwa Śląskiego - więc niech daje kasę.Miasto co roku daje kasę na szpital a jakość usług i czas oczekiwania na konkretne badania znacznie się wydłuża, Krótko mówiąc jest to studnia bez dna!!!

zxc22.12.2017 11:58

wspolczuje,ze taki radny wyglasza tezy i jest to przyjmowane.

emeryt22.12.2017 7:36

Pewnie pisiory czekają na ,,obszczekywanego" ze wszystkich stron Owsiaka,że im coś podrzuci.

Pokaż wszystkie opinie (64)