Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
2 stycznia 2018

JSW wypłaciła za deputat. W SRK są opóźnienia

JSW wypłaciła za deputat. W SRK są opóźnienia
fot. JZR

W Jastrzębskiej Spółce Węglowej dobiega końca proces wypłaty świadczeń rekompensacyjnych z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla. Począwszy do 15. do 29. grudnia 2017 roku JSW dokonała 35 382 przelewy. Około 40 tys. osób ze Spółki Restrukturyzacji Kopalń czeka jeszcze na decyzję w sprawie rekompensaty. 

Jak informuje JSW, spośród wszystkich osób, które złożyły stosowne wnioski w zakładach JSW, prawie 4,5 tysiąca nie spełniało zapisów ustawy i odmówiono im wypłaty świadczenia rekompensacyjnego.  JSW spodziewa się jeszcze przekazania niewielkiej ilości wniosków, które zostały złożone w innych zakładach niż zakłady spółki. Gdy tylko wnioski wpłyną do JSW, zostaną natychmiast zweryfikowane. 

Natomiast Spółka Restrukturyzacji Kopalń wypłaciła już świadczenia 150 tys. osobom uprawnionym do otrzymania rekompensaty z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla. Na wypłatę świadczenia czeka jeszcze w sumie ok. 40 tys. wniosków. Dokumenty ok. 18 tys. osób zawierają dane wymagającej głębszej weryfikacji. Wnioski kolejnych ok. 20 tys. osób będą poddane ponownej analizie. Z zainteresowanymi kontaktują się pracownicy SRK. Prace związane z wypłatą rekompensaty spółka będzie kontynuowała w I kwartale 2018 roku.

Osobom, które otrzymały pisemną odmowę przyznania rekompensaty, zgodnie z art. 5 ust. 10 Ustawy z 12 października 2017 roku o świadczeniu rekompensacyjnym z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla przysługuje prawo do złożenia odwołania od odmowy do sądu pracy i ubezpieczeń społecznych w terminie 14 dni od dnia otrzymania odmowy.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW ma mniejszy zysk, niż rok temu  JSW ma mniejszy zysk, niż rok temu

JSW: 18 kwietnia pracownicy dostaną po 4280 zł JSW: 18 kwietnia pracownicy dostaną po 4280 zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (20)
Do jasmos 9 0603.01.2018 10:13

Jaki wniosek chcesz składać jak jesteś pracownikiem SRK ???

Do JASMOS03.01.2018 9:06

czy jeśli jestem na urlopie górniczym muszę składać jakiś wniosek na węgiel?

Leniwa02.01.2018 21:54

Ja to mowie chanys chanysa podtruwa zarabiaja duza kapuche a chytre to zeby gowno z podsiebie zjadlo niech ich podciagna z miejskiego jak my na blokach placiny za centralne i bedzie hanysowo czyste powietrze

pl02.01.2018 21:34

Powinni te wszystki deputaty zlikwidować, bo w gospodarce rynkowej to nie ma sensu.
A palenie węglem należy pilnie zakazać, ci młodzi emeryci górniczy siedzą w tych kopciuchach i cieszą się, że smrodzi z komina. Tego już nie idzie wytrzymać, całą zimę nie otwarłem okna, a oni te syfy najbardziej palą nocą, co widać na tle lamp.

Gornik 02.01.2018 20:37

Kazdego okradli i teraz czas oddac wszystkim pracujacym i bylym pracujacych a nie kupili elektryczne syrenki krawaciaze z ludzkiej krwawicy

kotlet02.01.2018 19:23

Grek 13.46 urlopowicz ma wypłatę plus składkę emerytalną jak pracownik a nie emeryturę jak piszesz.emeryt a ktos na urlopie górniczym to dwie inne sprawy.

Srk02.01.2018 19:18

Najlepiej okrasc pracownikow co sa na urlopach gorniczych.jak zamrozono im dodatki to krawaciazom bylo dobrze w spolce zyby ich nie wypieprzyli.a tersz wala glupa oszolomy.

Pokaż wszystkie opinie (20)