Życzenia Wielkanocne

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°
24 stycznia 2018

W czasie strajku PKM będzie komunikacja zastępcza

W czasie strajku PKM będzie komunikacja zastępcza
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Na piątek rano kierowcy PKM Jastrzębie zapowiedzieli akcję protestacyjną. Przez cztery godziny nie wyjadą na trasy. Zarząd MZK podjął decyzje zmniejszające prognozowane utrudnienia.  

Autobusy Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej nie wyjadą z zajezdni w piątek 26 stycznia do godz. 8.00. Kierowcy domagają się podwyżek płac, czego kierownictwo PKM-u nie jest w stanie zagwarantować.

Utrudnienia wystąpią głównie w Jastrzębiu-Zdroju, Żorach, w Czerwionce-Leszczynach, Pawłowicach i Suszcu. Na trasach pojawi się bezpłatna komunikacja zastępcza, która w 70% zabezpieczy potrzeby podróżnych. Priorytetem dla Międzygminnego Związku Komunikacyjnego jest w tej sytuacji utrzymanie linii wykraczających poza obszar jednej gminy i tych służących pasażerom dojeżdżającym do pracy czy szkoły. Stąd na przykład utrzymanie w całości kursów na linii E-3 i minimalne zmiany na linii 131.

Mimo determinacji władz MZK zmierzającej do realizacji jak największej liczby połączeń utrudnienia z pewnością wystąpią. Serdecznie za nie przepraszamy z nadzieją, że sytuacja się nie powtórzy.    

Rozkład jazdy na piątek 26 stycznia (linie objęte utrudnieniami) do pobrania tutaj.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zobacz plan jazdy autobusów w święta Zobacz plan jazdy autobusów w święta

Dyrektor: "Serce mówi jedno, a rozum drugie" Dyrektor: "Serce mówi jedno, a rozum drugie"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (20)
bunia27.01.2018 14:08

Obudźcie się! Warbus bronił swoich pieniędzy - było strajkować 2 lata temu a nie teraz. Biedaki z Pkmu dzwoniły na policje że Warbus nie legalnie jeździ... PKM to tylko podwykonawca.

Gość25.01.2018 10:32

Warbus to łami strajki, komunikacja zastępcza kosztem przerw kierowców warbusa.
po strajkach pewnie dostaną premie po 1000 zł

Jaś24.01.2018 23:04

Do Norka
Tobie jeszcze śnią sie śledziki? Może jeszcze połówkę do tego. Jak Ci stara nie przyniesie nastepnej to ją możesz pogonić, a nie firmę która wygrała kontrakt.Trzeba było wówczas myśleć o PKMie.

norek24.01.2018 14:20

W Warbusie 3000 zł? Za tyle samo godzin? Nie wypowiadajcie się jak nie wiecie. W Warbusie już z grafiku masz nadgodziny (niepłatne dodatkowo) a i z tymi nadgodzinami nie zarobisz 3000 zł. Wiesz ile godzin musiałbyś zrobić, żeby mieć 3000? Cały miesiąc musiałbyś chodzić na tzw. służby przerywane które zaczynają się po 4 i kończą różnie ale nawet i o 19 wtedy z godzinami rezerwy miałbyś 3000 zł. Jakim kosztem? Myślicie, że kierowcy Warbusa mają jakieś dodatki? Myślicie, że dostali na śledzika od firmy? Jedynie co dostali w grudniu od pracodawcy to wypłatę w dwóch ratach bez poinformowania i przeprosin. Warbusa też najlepiej stąd pogonić i niech miasto przejmie PKM i będzie w końcu normalnie, bo ten warszawiak rzetelnym pracodawcą nie jest i panoszy się tylko i jemu też wiecznie nic się nie opłaca. Takich firm nie powinno być, jakoś PKM Tychy, Sosnowiec itd. jeżdżą i w tych miastach komunikacja się opłaca, a i kierowcom da się godnie zapłacić.

emeryt24.01.2018 14:13

Zapraszamy na kopalnię Interia podała właśnie....Płace w wydobywaniu węgla kamiennego i brunatnego w grudniu wzrosły o 37,3 proc. rdr - podał w środę GUS . Miesiąc do miesiąca płace w tej sekcji wzrosły o 116,7 proc. Przeciętne wynagrodzenie wyniosło w grudniu 15 547,38 zł.

Radio Teheran24.01.2018 13:32

@plugawy anonim

To byly tzw. gadki-szmatki. Jakby chcieli zrobic kolej w Jastrzebiu, to by byla, ale nie chca.
Niedlugo beda tu hordy japonskich turystow przyjezdzac, ogladac zafrykanizowana enklawe w srodku Europy.

do furman 24.01.2018 13:28

Kierowca prezesa 6.700 i weekendy wolne

Pokaż wszystkie opinie (20)