Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
24 stycznia 2018

W czasie strajku PKM będzie komunikacja zastępcza

W czasie strajku PKM będzie komunikacja zastępcza
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Na piątek rano kierowcy PKM Jastrzębie zapowiedzieli akcję protestacyjną. Przez cztery godziny nie wyjadą na trasy. Zarząd MZK podjął decyzje zmniejszające prognozowane utrudnienia.  

Autobusy Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej nie wyjadą z zajezdni w piątek 26 stycznia do godz. 8.00. Kierowcy domagają się podwyżek płac, czego kierownictwo PKM-u nie jest w stanie zagwarantować.

Utrudnienia wystąpią głównie w Jastrzębiu-Zdroju, Żorach, w Czerwionce-Leszczynach, Pawłowicach i Suszcu. Na trasach pojawi się bezpłatna komunikacja zastępcza, która w 70% zabezpieczy potrzeby podróżnych. Priorytetem dla Międzygminnego Związku Komunikacyjnego jest w tej sytuacji utrzymanie linii wykraczających poza obszar jednej gminy i tych służących pasażerom dojeżdżającym do pracy czy szkoły. Stąd na przykład utrzymanie w całości kursów na linii E-3 i minimalne zmiany na linii 131.

Mimo determinacji władz MZK zmierzającej do realizacji jak największej liczby połączeń utrudnienia z pewnością wystąpią. Serdecznie za nie przepraszamy z nadzieją, że sytuacja się nie powtórzy.    

Rozkład jazdy na piątek 26 stycznia (linie objęte utrudnieniami) do pobrania tutaj.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jarosław Zagórowski stracił posadę Jarosław Zagórowski stracił posadę

Autobusy firmy Warbus nie wpuszczone do zajezdni PKM Autobusy firmy Warbus nie wpuszczone do zajezdni PKM

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (20)
bunia27.01.2018 14:08

Obudźcie się! Warbus bronił swoich pieniędzy - było strajkować 2 lata temu a nie teraz. Biedaki z Pkmu dzwoniły na policje że Warbus nie legalnie jeździ... PKM to tylko podwykonawca.

Gość25.01.2018 10:32

Warbus to łami strajki, komunikacja zastępcza kosztem przerw kierowców warbusa.
po strajkach pewnie dostaną premie po 1000 zł

Jaś24.01.2018 23:04

Do Norka
Tobie jeszcze śnią sie śledziki? Może jeszcze połówkę do tego. Jak Ci stara nie przyniesie nastepnej to ją możesz pogonić, a nie firmę która wygrała kontrakt.Trzeba było wówczas myśleć o PKMie.

norek24.01.2018 14:20

W Warbusie 3000 zł? Za tyle samo godzin? Nie wypowiadajcie się jak nie wiecie. W Warbusie już z grafiku masz nadgodziny (niepłatne dodatkowo) a i z tymi nadgodzinami nie zarobisz 3000 zł. Wiesz ile godzin musiałbyś zrobić, żeby mieć 3000? Cały miesiąc musiałbyś chodzić na tzw. służby przerywane które zaczynają się po 4 i kończą różnie ale nawet i o 19 wtedy z godzinami rezerwy miałbyś 3000 zł. Jakim kosztem? Myślicie, że kierowcy Warbusa mają jakieś dodatki? Myślicie, że dostali na śledzika od firmy? Jedynie co dostali w grudniu od pracodawcy to wypłatę w dwóch ratach bez poinformowania i przeprosin. Warbusa też najlepiej stąd pogonić i niech miasto przejmie PKM i będzie w końcu normalnie, bo ten warszawiak rzetelnym pracodawcą nie jest i panoszy się tylko i jemu też wiecznie nic się nie opłaca. Takich firm nie powinno być, jakoś PKM Tychy, Sosnowiec itd. jeżdżą i w tych miastach komunikacja się opłaca, a i kierowcom da się godnie zapłacić.

emeryt24.01.2018 14:13

Zapraszamy na kopalnię Interia podała właśnie....Płace w wydobywaniu węgla kamiennego i brunatnego w grudniu wzrosły o 37,3 proc. rdr - podał w środę GUS . Miesiąc do miesiąca płace w tej sekcji wzrosły o 116,7 proc. Przeciętne wynagrodzenie wyniosło w grudniu 15 547,38 zł.

Radio Teheran24.01.2018 13:32

@plugawy anonim

To byly tzw. gadki-szmatki. Jakby chcieli zrobic kolej w Jastrzebiu, to by byla, ale nie chca.
Niedlugo beda tu hordy japonskich turystow przyjezdzac, ogladac zafrykanizowana enklawe w srodku Europy.

do furman 24.01.2018 13:28

Kierowca prezesa 6.700 i weekendy wolne

Pokaż wszystkie opinie (20)