Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
31 stycznia 2018

JSW chce zakupić Przedsiębiorstwo Budowy Szybów

JSW chce zakupić Przedsiębiorstwo Budowy Szybów
fot. pixabay

Jastrzębska Spółka Węglowa złożyła ofertę na Zakup Przedsiębiorstwa Budowy Szybów. Wkrótce zaczną się negocjacje pomiędzy stronami. 

Firma KOPEX sprzedaje PBSz, ponieważ jest to warunkowane spłaceniem wierzycieli i przeprowadzeniem restrukturyzacji firmy. Zarząd KOPEX-u przekonuje, że zakup PBSz wpisuje się w strategie JSW, której jednym z głównych założeń jest przeprowadzenie inwestycji w kopalniach, tak aby zintensyfikować wydobycie węgla.

Obecnie JSW jest w dobrej kondycji finansowej, o czym świadczą wyniki trzech kwartałów 2017 roku -  1 791,1 mln zł zysku. Zdaniem analityków jest to najlepszy okres na podejmowanie inwestycji, zanim nadejdzie dekoniunktura. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: 125 związków. Więcej członków niż pracowników JSW: 125 związków. Więcej członków niż pracowników

Artur Wojtków wiceprezesem JSW Artur Wojtków wiceprezesem JSW

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (21)
almon30.03.2018 12:52

Panowie PBSz - to jedyna spółka z grupy KOPEX, która przynosi duże zyski. Nam bardziej jak Wam to nie pasuje.. Radzę się najpierw zorientować a później mądrości wypisywać ;)

Srk01.02.2018 4:28

Kupe zlodziei.ludzie chcieli swoje to maja.teraz znowu beda ciemniaki strajkowac.bo spolka zaczyna znowu kulec.jsk ja sie ciesze ze nie musze sie juz denerwowac , tymi ciulami w calej spolce.

Piotr31.01.2018 23:21

14-nastki w pgg jest 30% to jakieś 90mln zł a nie 300mln jak si? nie wie to lepiej gębę w kubeł a tak powstaje propaganda to jakby ktoś z totalnej opozycji pisał.Skrzat Bartłomiej nie jest Ci wstyd za wprowadzenie ludzi w BłąD?

Rychu31.01.2018 21:50

Na siłę inwestycje ! Wszystko po to aby ludziom nie zapłacić, to wróży tylko jedno ! Upadek !!!! Gdzie ta jedność co krzyczy pod bramą !

karmazynowy szpadel31.01.2018 18:57

Podobno minister chce budować nowe kopalnie ... na Mazurach bo na Śląsku nikt już nie chce się zgodzić na degradację środowiska , więc takie PBSZ będzie jak znalazł .

PL31.01.2018 18:43

Popieram ten zakup na dalszy rozwój spółki, na pewno kiedyś to zaprocentuje. Nie można ciągle słuchać tych którzy ciągle ryczą, że chcą pieniędzy bo im mało.

Skrzat Bartodziej31.01.2018 18:37

Proces dokapitalizowania zamyka się w dniu dzisiejszym - w dniu dzisiejszym ostatnie 300 mln zł trafi na konta spółki - poinformował prezes PGG Tomasz Rogala po środowym spotkaniu zarządu PGG ze stroną społeczną, z udziałem ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego i jego zastępcy Grzegorza Tobiszowskiego.Dokładnie tyle potrzeba na wypłatę 14-tki w PGG teraz wiecie na co idą wasze podatki , dlaczego nie ma na dopłaty na wymianę pieców , na służbę zdrowia itd....

Pokaż wszystkie opinie (21)