Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
20 lutego 2018

Palą w piecach kablami, płytami meblowymi i płacą mandaty

Palą w piecach kablami, płytami meblowymi i płacą mandaty
fot. Ewelinna Auguścik

Straż Miejska na bieżąco kontroluje przydomowe paleniska. Zdarza się, że mieszkańcy palą niedozwolonymi odpadami. Jak zapewniają strażnicy, takie postawy karane są mandatami. 

W dniach od 1-15 lutego strażnicy przeprowadzili 73 kontrole palenisk. Stwierdzono, że spalana się niedozwolone odpady - płyty meblowe, kable, odpady zielone. Jak poinformowała SM na osoby niestosujące się do obowiązujących przepisów nałożono mandaty karne.

 A jak dzisiaj, we wtorek wygląda jakość naszego powietrza? Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach ostrzega, że we wtorek ze względu na poziom pyłu zawieszonego na obszarze rybnicko-pszczyńskim, jakość powietrza będzie bardzo zła.

Jastrzębskie wskaźniki powietrza pokazują rano, że najgorsze powietrze jest w rejonie ulic: Komuny Paryskiej, Piłsudskiego, Pszczyńskiej, Bogoczowiec, Wielkopolskiej, Opolskiej, Cieszyńskiej. Jeśli nie musicie, nie wychodźcie z domu i nie uprawiajcie aktywności fizycznej. Szczególnie dotyczy to osób starszych, dzieci i cierpiących na choroby układu oddechowego.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dlaczego warto rozpocząć naukę w szkole kosmetycznej? Dlaczego warto rozpocząć naukę w szkole kosmetycznej?

16-latki piły z mężczyznami. Poleciały mandaty 16-latki piły z mężczyznami. Poleciały mandaty

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (28)
Gregh 24.02.2018 14:52

Co wy ludzie z tym gazem nie wszystkich na to stać może tak wymienić na nowe piece zrobić dofinansowanie na wymianę i palić ekogroszkiem. Jak tak zrobiłem i ja nie widzę aby z mojego komina się dymiło problemem jest to że ludzie mają stare piece i wnich palą co chcą lub nie potrafią dobrze obsługiwać piece. Ja rozumiem że nie wszystkich na to stać ale są dofinansowania i można z nich skorzystać oraz druga sprawa to państwo powinno się postarać o zmniejszenie ceny ekogroszku dla Polaków. Co do gazu to nie wystarczy wymienić piec na gaz najpierw trzeba mieć dostęp do tego gazu oraz dobrze ocieplony dom, więc zastanówcie się najpierw co piszecie.

Gość22.02.2018 21:54

dla tego truciciela przy przystanku na Bogoczowcu chętnie zasponsoruję takową piankę. Niech sam się truje

Da sie?22.02.2018 7:37

Dronem piankę montażową do komina

Bogoczowiec21.02.2018 22:16

To osiedle truje jeden człowiek z domu przy przystanku. Codziennie pali wszystkim, co znajdzie w pobliskich kontenerach. Nie widziałam nigdy straży miejskiej przy tym domu. Zapraszamy codziennie!

mieszkanka21.02.2018 20:49

Dzisiaj widziałam na słupie ogłoszenie koło Medikusa że jest prowadzona sprzedaż węgla,mułu i flotu.Podany jest nr.telefonu.Jest zakaz sprzedaży mułu i flotu a jednak interes dalej się kręci i nikt na to nie reaguje?

ruptawiok20.02.2018 20:20

na wyzwolenia nr 121 w jastrzębie zdrój (ruptawa) palą podkładami kolejowymi i mułem z byłej kopalni moszczenica . i trują się sami .a logry składowane są za domem .

smog20.02.2018 16:50

Z tej chałupy to norma. Tu SM powinna się zainteresować czym palą. Tym bardziej że nie dawno strażacy gasili pożar sadzy w tej chałupie. Jak się pali czym popadnie to takie mamy efekty.

Ślązok20.02.2018 13:10

Sołtyswsi najwyrazniej nie wie jak zyja ślązocy i wyraznie nas obraza. A za stodole to chyba wy chodzicie s...,

Ślązok20.02.2018 12:54

Do sołtyswsi musisz byc rasowy gorol bo nie wiesz jak zyjom ślązoki.to gorole chodza za stodoła s.....

hayer20.02.2018 12:19

Dajcie jakiegoś tłumacza, bo komentarz niżej jest niezrozumiale napisany.

Pokaż wszystkie opinie (28)