Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 4°
21 lutego 2018

Koty otrzymają nowe pomieszczenia w schronisku

Koty otrzymają nowe pomieszczenia w schronisku
fot. pixabay

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Jastrzębiu-Zdroju wbrew pozorom nie służy tylko psom, ale również kotom. Dlatego kierownictwo placówki zdecydowało się przeznaczyć pomieszczenia, które będą służyć miauczącym czworonogom.

Nowe boksy będą przeznaczone zarówno do izolowania kotów chorych lub podejrzanych o chorobę (izolatka)  jak i obserwacji tych, które będą musiały zostać poddane kwarantannie (pomieszczenie kwarantanny). Powstanie także dodatkowe pomieszczenie stanowiące kojec wewnętrzny, gdzie będą przebywać koty zdrowe. Przewidziano też miejsce do przechowywania karmy. Oprócz tego pojawią się kojce zewnętrzne, również z podziałem na te dla kotów objętych kwarantanną, jak i zdrowych. Wszystkie nowopowstałe pomieszczenia przeznaczone do przetrzymywania kotów będą ogrzewane.

To jednak nie wszystkie zmiany, jakie szykują się przy ulicy Norwida 50. Trwają bowiem tam prace budowlane związane ze zmianą sposobu użytkowania części obiektu budowlanego na schronisku dla bezdomnych zwierząt na pomieszczenia socjalne, z których korzystać będą osoby pracujące w schronisku na zasadzie prac społecznie-użytecznych czy więźniowie.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
ober17.03.2018 2:48

na koty kasa jest a szpital to najlepiej zamknąć

Iwona 22.02.2018 8:27

Super, że nasze schronisko działa tak prężnie. Gratulacje ????.

gość21.02.2018 23:27

A ile Miasto co roku przeznacza kasy na to schronisko?

Piegus21.02.2018 14:24

A gdzie te domki, to miały być postawione na osiedlach dla kotkó?