Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
2 marca 2018

Co z salą gimnastyczną przy ZS nr 9?

Co z salą gimnastyczną przy ZS nr 9?
fot. pixabay

Czy Zespół Szkół nr 9 doczeka się nowej sali gimnastycznej? To pytanie jest o tyle zasadne, że warunki w  jakich ćwiczą uczniowie budzą poważne zastrzeżenia Sanepidu, który zamierza zamknąć obiekt.

- Nic się nie dzieje w temacie budowy nowej sali gimnastycznej przy Zespole Szkół nr 9. Brakuje środków na tą inwestycję. Budowa nowego obiektu ma kosztować ok. 6 mln zł. Prezydent miasta nie robi nic, żeby pozyskać brakujące środki, czyli ok. 2 mln zł - mówił, podczas konferencji prasowej, wiceprzewodniczący Rady Miasta Andrzej Matusiak (PiS).

Radny Matusiak zapowiedział, że tematowi sali gimnastycznej w ZS nr 9 będzie poświęcone jedno z najbliższych posiedzeń Komisji Kultury i Sportu Rady Miasta, na które zaproszeni zostaną przedstawiciele społeczności szkolnej.

A jak do całej sprawy ustosunkowuje się jastrzębski magistrat?

- Sala gimnastyczna nie jest wyłączona z użytkowania, choć od lat jest w złym stanie i wymaga remontu. Dlatego też prezydent miasta podjęła decyzję o jej modernizacji. Został wykonany projekt i będziemy przystępować do realizacji. Ponieważ w projekcie jest jeszcze planowana budowa wejścia wraz z windą, to zmiany w budynku szkoły trzeba rozpocząć od tego, co jest najważniejsze – wejścia dla osób niepełnosprawnych. W placówce uczą się i chcą się uczyć dzieci poruszające się na wózkach. To nie do pomyślenia, że na piętro trzeba je wnosić po schodach. W kolejnym etapie zostanie przebudowana sala i zrealizowany cały projekt - wyjaśnia rzecznik Urzędu Miasta Katarzyna Wołczańska.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębscy uczniowie najlepsi wśród młodych aktorów Jastrzębscy uczniowie najlepsi wśród młodych aktorów

Dom Nauki i Rehabilitacji będzie przebudowany Dom Nauki i Rehabilitacji będzie przebudowany

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
pikachu04.03.2018 12:21

Czepiacie się Prezydentowej,a co zrobił poprzednik przez 12 lat swojego panowania.Popatrzcie ile jest robione i ile jeszcze będzie ale wy szczekacie jak PiSowskie psy.Pani Prezydent nawet niebiosa sprzyjają bo zimy na lekarstwo i to was chyba boli. A Matusiak to tylko miesza w pustym kotle i szuka ?.Już w tym mieście walczy z wszystkim i wszystkimi, marzyło Mu się być księciem nieudolnym Jastrzębia.Dopiero śmiech na całą Polskę by był.

jastrzebianin04.03.2018 12:16

do Leszka,znowu sie pomyliłeś .budki dla kotów promuje towarzystwo ochrony zwierząt pod przewodnictwem Pani weterynarz , a swoją dokładkę dołożyła SM Nowa.Sam widziałem jak to montowali i dobrze ,a miasto nie ma z tym nic wspólnego.Miasto ma swoje schronisko dla zwierząt na Szerokiej. Zamiast kogoś posądzać to się zainteresuj.

putin04.03.2018 12:11

Matusiak jak zwykle opiera się na bzdurach i sieje ferment.Zapomniał chyba ze głosował za 3000000 ml. zł na rok 2019 na budowę sali gimnastycznej w szkole nr 9.Ale jeśli che się psa uderzyć to i kij się znajdzie. Wszystko co robi się za Pani Prezydent jest złe. Suweren (znaczy naród) was podsumuje i to niedługo,na nic wasze głupie sondaże. Odejdziecie niepyszni i potracicie te posadki w radach nadzorczych.

Tadek04.03.2018 9:50

Hetmanowa wszystkie możliwe środki przeznaczyła na remont swojej byłej szkółki - ZS nr 10 - z myślą, że po zakończeniu kadencji wróci do całkowicie nowego budynku. Oczywiście ma prawo powrotu, ale czy później będzie dyrektorować??? Janecki zrobił bardzo dużo innych zadań.

Gość04.03.2018 8:51

Temat zastępczy, aby zaatakować Prezydenta. A gdzie był poprzedni prezydent i jego plan remontów w jastrzębskiej oświacie. Bzie przodowało, a reszta nic. Teraz szkoły remontowane są jedna za drugą, powstają boiska, place zabaw w przedszkolach. Ale żeby szukać wsparcia w takich kręgach. Dziwne trochę.

Gość04.03.2018 7:40

W artykule opisano sprawe ZS9, szkoły która jest w Zdroju przy ul 11 Listopada. Większość z was komentuje sprawę myląc szkoły. ZS10 jest na ulicy Szkolnej!

do Gość02.03.2018 18:27

Nie taka jest prawda. Janecki od X lat miał zrobić coś z ZS nr 10 i nie zrobił nic ale przyszła Hetman i zaczęło w końcu działać. Ot co.

Pokaż wszystkie opinie (13)