Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 4°
6 marca 2018

Złodzieje paliwa ze stacji benzynowej nie mieli szczęścia

Złodzieje paliwa ze stacji benzynowej nie mieli szczęścia
fot. pixabay

Trzech mężczyzn ukradło paliwo z jednej ze stacji benzynowych w Jastrzębiu. Już wydawało im się, że uciekną bezkarnie. Policja natychmiast podjęła pościg. Złodzieje nie mieli szczęścia, ponieważ zepsuł im się samochód.

W nocy z czwartku na piątek policjanci jastrzębskiej komendy otrzymali zawiadomienie o kradzieży paliwa. Jak wynikało z telefonu, na jedną ze stacji w naszym mieście podjechało BMW na czeskich numerach rejestracyjnych. Z pojazdu wysiadł kierowca, młody mężczyzna, który po zatankowaniu paliwa na kwotę ponad 180 zł wsiadł z powrotem do pojazdu. Następnie jakby nigdy nic odjechał w nieznanym kierunku.

- Pracownice stacji przekazały dyżurnemu zapisane numery rejestracyjne. W miejsce kradzieży błyskawicznie zostały skierowane patrole, które miały patrolować pobliskie ulice za opisanym pojazdem. Ku zdziwieniu mundurowych całkiem niedaleko, na ul. Chlebowej zastali oni zaparkowany na poboczu pojazd BMW z czeskimi "blachami", a przy nim 3 młodych mężczyzn zmieniających uszkodzone koło. Szybko potwierdziło się, że jest to pojazd ze zgłoszenia - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Jak ustalili mundurowi, sprawcy kradzieży mieli od 19 do 22 lat i wszyscy są mieszkańcami pobliskiego Skoczowa. Skoczowianie nie potrafili w żaden logiczny sposób wytłumaczyć, skąd na ich pojeździe znalazły się tablice rejestracyjne z Czech. W trakcie przeprowadzonej kontroli wewnątrz pojazdu policjanci ujawnili polskie - już prawdziwe - tablice, którym był przypisany właśnie pojazd BMW. Dalsze sprawdzenia mężczyzn w policyjnych systemach ujawniały już tylko kolejne ciekawostki na ich temat. Okazało się, że kierowca i jeden z pasażerów mają cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, a trzeci nigdy ich nie posiadał. Do tego przy kierowcy policjanci znaleźli otwartą puszkę piwa, a przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu pokazało wynik pozytywny. Poza kradzieżą paliwa i posługiwaniem się tablicami z innego pojazdu, 20-latek, do którego należy BMW odpowie dodatkowo za brak ważnych badań technicznych pojazdu oraz brak aktualnej polisy OC. A kary z ubezpieczeniowego funduszu gwarancyjnego są wyjątkowo wysokie.

W trakcie czynności okazało się też, że kilka godzin wcześniej, Ci sami mężczyźni na terenie Zebrzydowic również dokonali podobnej kradzieży paliwa.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga na złodziei na ogródkach działkowych Uwaga na złodziei na ogródkach działkowych

Ruszają świąteczne żniwa dla złodziei Ruszają świąteczne żniwa dla złodziei

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
Głupota07.03.2018 10:38

Ci młodzi głupole to typowe dla jedynej "doskonałej" inaczej partii rządzącej. Zachowali się dokładnie jak ta partia. Okradają, ale gdy ich się złapie udają, że to nie oni i wyrażają głębokie zdziwienie ... . Jakie to typowe dla pewnego gatunku żyjątek.

Seboc07.03.2018 8:58

Pękła guma i będą bliźniaki. Haha

Radio Teheran07.03.2018 8:07

@Oko proroka
"co młody zlodziejaszek ma wspolego z ludzimi którzy oddali życie za wolną Polskę"

Glupot sie nasluchales o polnej Wolsce. Bandyta z lasu to bandyta z lasu byl. Dzialal jak Janosik. Zabieral bogatym i dawal sobie, bo byl biedny. Tak samo jak ci "mlodzi zlodziejaszkowie".

TPW07.03.2018 7:36

Do Radio Teheran: tatuś pewnie do dziś ma w ramce czerwona książeczkę. A na drzewach zamiast liści, będą wisieć ......

Barney07.03.2018 7:19

Młodzi chcieli być jak POdrzedni gangsterzy którzy bezkarnie okradali ...

smolka06.03.2018 22:22

Wiecie jak zrobić sok z buraków? Wsadzić granat do.... Do czego?

Oko proroka06.03.2018 18:54

Radio Teheran Ty naprawdę jesteś chory póki co to psychiatryczne oddziały są czynne , co młody zlodziejaszek ma wspolego z ludzimi którzy oddali życie za wolną Polskę

Pokaż wszystkie opinie (18)