Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 27°22°
6 marca 2018

Złodzieje paliwa ze stacji benzynowej nie mieli szczęścia

Złodzieje paliwa ze stacji benzynowej nie mieli szczęścia
fot. pixabay

Trzech mężczyzn ukradło paliwo z jednej ze stacji benzynowych w Jastrzębiu. Już wydawało im się, że uciekną bezkarnie. Policja natychmiast podjęła pościg. Złodzieje nie mieli szczęścia, ponieważ zepsuł im się samochód.

W nocy z czwartku na piątek policjanci jastrzębskiej komendy otrzymali zawiadomienie o kradzieży paliwa. Jak wynikało z telefonu, na jedną ze stacji w naszym mieście podjechało BMW na czeskich numerach rejestracyjnych. Z pojazdu wysiadł kierowca, młody mężczyzna, który po zatankowaniu paliwa na kwotę ponad 180 zł wsiadł z powrotem do pojazdu. Następnie jakby nigdy nic odjechał w nieznanym kierunku.

- Pracownice stacji przekazały dyżurnemu zapisane numery rejestracyjne. W miejsce kradzieży błyskawicznie zostały skierowane patrole, które miały patrolować pobliskie ulice za opisanym pojazdem. Ku zdziwieniu mundurowych całkiem niedaleko, na ul. Chlebowej zastali oni zaparkowany na poboczu pojazd BMW z czeskimi "blachami", a przy nim 3 młodych mężczyzn zmieniających uszkodzone koło. Szybko potwierdziło się, że jest to pojazd ze zgłoszenia - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Jak ustalili mundurowi, sprawcy kradzieży mieli od 19 do 22 lat i wszyscy są mieszkańcami pobliskiego Skoczowa. Skoczowianie nie potrafili w żaden logiczny sposób wytłumaczyć, skąd na ich pojeździe znalazły się tablice rejestracyjne z Czech. W trakcie przeprowadzonej kontroli wewnątrz pojazdu policjanci ujawnili polskie - już prawdziwe - tablice, którym był przypisany właśnie pojazd BMW. Dalsze sprawdzenia mężczyzn w policyjnych systemach ujawniały już tylko kolejne ciekawostki na ich temat. Okazało się, że kierowca i jeden z pasażerów mają cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, a trzeci nigdy ich nie posiadał. Do tego przy kierowcy policjanci znaleźli otwartą puszkę piwa, a przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu pokazało wynik pozytywny. Poza kradzieżą paliwa i posługiwaniem się tablicami z innego pojazdu, 20-latek, do którego należy BMW odpowie dodatkowo za brak ważnych badań technicznych pojazdu oraz brak aktualnej polisy OC. A kary z ubezpieczeniowego funduszu gwarancyjnego są wyjątkowo wysokie.

W trakcie czynności okazało się też, że kilka godzin wcześniej, Ci sami mężczyźni na terenie Zebrzydowic również dokonali podobnej kradzieży paliwa.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wiesz, że ktoś kradnie prąd - zadzwoń! Wiesz, że ktoś kradnie prąd - zadzwoń!

Wpadli na kradzieży prądu Wpadli na kradzieży prądu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
Głupota07.03.2018 10:38

Ci młodzi głupole to typowe dla jedynej "doskonałej" inaczej partii rządzącej. Zachowali się dokładnie jak ta partia. Okradają, ale gdy ich się złapie udają, że to nie oni i wyrażają głębokie zdziwienie ... . Jakie to typowe dla pewnego gatunku żyjątek.

Seboc07.03.2018 8:58

Pękła guma i będą bliźniaki. Haha

Radio Teheran07.03.2018 8:07

@Oko proroka
"co młody zlodziejaszek ma wspolego z ludzimi którzy oddali życie za wolną Polskę"

Glupot sie nasluchales o polnej Wolsce. Bandyta z lasu to bandyta z lasu byl. Dzialal jak Janosik. Zabieral bogatym i dawal sobie, bo byl biedny. Tak samo jak ci "mlodzi zlodziejaszkowie".

TPW07.03.2018 7:36

Do Radio Teheran: tatuś pewnie do dziś ma w ramce czerwona książeczkę. A na drzewach zamiast liści, będą wisieć ......

Barney07.03.2018 7:19

Młodzi chcieli być jak POdrzedni gangsterzy którzy bezkarnie okradali ...

smolka06.03.2018 22:22

Wiecie jak zrobić sok z buraków? Wsadzić granat do.... Do czego?

Oko proroka06.03.2018 18:54

Radio Teheran Ty naprawdę jesteś chory póki co to psychiatryczne oddziały są czynne , co młody zlodziejaszek ma wspolego z ludzimi którzy oddali życie za wolną Polskę

Pokaż wszystkie opinie (18)