Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 25°20°
26 marca 2018

Jest 10 mln zł dla WSS2. Nadal problem z lekarzami

Jest 10 mln zł dla WSS2. Nadal problem z lekarzami
fot. WSS 2

10 mln zł znalazło się w zasięgu ręki jastrzębskiego szpitala. Za pieniądze ta ma być sfinansowana przeprowadzka Oddziału Pediatrii do budynku głównego oraz wyposażenie oddziału. Czy to zachęci lekarzy do podjęcia pracy?

Miasto Jastrzębie-Zdrój zdecydowało się przesunąć 10 mln zł środków unijnych, które przysługiwały mu na rewitalizację, na potrzeby Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2. Środki te mają być przeznaczone na przeniesienie Oddziału Pediatrycznego z ulicy Krasickiego do siedziby głównej lecznicy, przy al. Jana Pawła II.

- Mimo, że szpital nie należy do miasta, a jego finansowanie jest zadaniem centralnym poprzez Narodowy Fundusz Zdrowia, to przesunięcie tych środków jest formą pomocy samorządu dla naszej lecznicy - wyjaśniała prezydent Anna Hetman.

O tym, w jaki sposób zaistniała możliwość przesunięcia tych środków dla WSS nr 2, mówi zastępca prezydenta miasta Roman Foksowicz.

- Miasto otrzymało ponad 6 mln zł na rewitalizację łazienek w Parku Zdrojowy, dlatego możliwe było przesunięcie 10 mln zł na potrzeby szpitala. Uzyskaliśmy pieniądze unijne na budynek w parku i to otwarło możliwość pozyskania przez naszą lecznicę tych pieniędzy - mówi Roman Foksowicz.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 musi teraz dobrze przygotować wniosek, uzasadniający potrzebę przyznania dofinansowania i złożyć go w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego.

Czy przeniesienie Oddziału Pediatrycznego do budynku głównego WSS 2 zachęci lekarzy specjalistów do pracy z małymi pacjentami? Na razie nie wiadomo. Póki co szpital podejmuje działania, aby zachęcić medyków do pracy.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Na operację zaćmy do Czech i nie trzeba czekać w kolejce Na operację zaćmy do Czech i nie trzeba czekać w kolejce

Rusza szkoła rodzenia i opieki nad dzieckiem Rusza szkoła rodzenia i opieki nad dzieckiem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
Monoa30.03.2018 12:59

Przypuszam że Mercedes to i tak za mało teraz to i willa z basenem może pomoże.

seboc27.03.2018 16:52

Gdy ofiarują nowego mercedesa i mieszkanie może jakiś lekarz się znajdzie.

myślący27.03.2018 8:04

Zdaje mi się że niektórzy chętnie pozbyliby się obecnej p. dyrektor. Stąd te ataki. A p. Kuczera to najlepszy dyrektor odkąd pamiętam, a mam swoje lata.

smolka27.03.2018 0:03

Pokaż lekarzu co masz w garażu. I ciągle.malo.

Gość26.03.2018 20:19

W ten sposób Pani Prezydent straciła mój głos w wyborach. Nigdy nie chciałem głosować na kandydata Pis ale tych głupich decyzji obecnych władz miasta już dłużej nie można tolerować.

wtajemniczony26.03.2018 20:02

To teraz rozpiszemy przetargi i zaprzyjażnione firmy będą mogły podzielić 10 baniek między sobą.Tak się robi biznes w naszym mieście.Ta kiełbasa wyborcza może się jednak pomysłodawcom odbić czkawką bo CBA czuwa i tylko czeka na taką gratkę.

koko26.03.2018 19:39

Mówiłem że chodzi o przeprowadzkę niby " lekarzy nie ma" buahah od samego początku czułem że to jeden wałek ! 10 mil tyle sobie firma obliczyła aby przewieźć z jednego miejsca do drugiego sprzęt ?

Pokaż wszystkie opinie (17)