Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
26 marca 2018

Jest 10 mln zł dla WSS2. Nadal problem z lekarzami

Jest 10 mln zł dla WSS2. Nadal problem z lekarzami
fot. WSS 2

10 mln zł znalazło się w zasięgu ręki jastrzębskiego szpitala. Za pieniądze ta ma być sfinansowana przeprowadzka Oddziału Pediatrii do budynku głównego oraz wyposażenie oddziału. Czy to zachęci lekarzy do podjęcia pracy?

Miasto Jastrzębie-Zdrój zdecydowało się przesunąć 10 mln zł środków unijnych, które przysługiwały mu na rewitalizację, na potrzeby Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2. Środki te mają być przeznaczone na przeniesienie Oddziału Pediatrycznego z ulicy Krasickiego do siedziby głównej lecznicy, przy al. Jana Pawła II.

- Mimo, że szpital nie należy do miasta, a jego finansowanie jest zadaniem centralnym poprzez Narodowy Fundusz Zdrowia, to przesunięcie tych środków jest formą pomocy samorządu dla naszej lecznicy - wyjaśniała prezydent Anna Hetman.

O tym, w jaki sposób zaistniała możliwość przesunięcia tych środków dla WSS nr 2, mówi zastępca prezydenta miasta Roman Foksowicz.

- Miasto otrzymało ponad 6 mln zł na rewitalizację łazienek w Parku Zdrojowy, dlatego możliwe było przesunięcie 10 mln zł na potrzeby szpitala. Uzyskaliśmy pieniądze unijne na budynek w parku i to otwarło możliwość pozyskania przez naszą lecznicę tych pieniędzy - mówi Roman Foksowicz.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 musi teraz dobrze przygotować wniosek, uzasadniający potrzebę przyznania dofinansowania i złożyć go w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego.

Czy przeniesienie Oddziału Pediatrycznego do budynku głównego WSS 2 zachęci lekarzy specjalistów do pracy z małymi pacjentami? Na razie nie wiadomo. Póki co szpital podejmuje działania, aby zachęcić medyków do pracy.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kolejny oddział pediatryczny będzie zamknięty Kolejny oddział pediatryczny będzie zamknięty

Karmić piersią czy nie? Karmić piersią czy nie?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
Monoa30.03.2018 12:59

Przypuszam że Mercedes to i tak za mało teraz to i willa z basenem może pomoże.

seboc27.03.2018 16:52

Gdy ofiarują nowego mercedesa i mieszkanie może jakiś lekarz się znajdzie.

myślący27.03.2018 8:04

Zdaje mi się że niektórzy chętnie pozbyliby się obecnej p. dyrektor. Stąd te ataki. A p. Kuczera to najlepszy dyrektor odkąd pamiętam, a mam swoje lata.

smolka27.03.2018 0:03

Pokaż lekarzu co masz w garażu. I ciągle.malo.

Gość26.03.2018 20:19

W ten sposób Pani Prezydent straciła mój głos w wyborach. Nigdy nie chciałem głosować na kandydata Pis ale tych głupich decyzji obecnych władz miasta już dłużej nie można tolerować.

wtajemniczony26.03.2018 20:02

To teraz rozpiszemy przetargi i zaprzyjażnione firmy będą mogły podzielić 10 baniek między sobą.Tak się robi biznes w naszym mieście.Ta kiełbasa wyborcza może się jednak pomysłodawcom odbić czkawką bo CBA czuwa i tylko czeka na taką gratkę.

koko26.03.2018 19:39

Mówiłem że chodzi o przeprowadzkę niby " lekarzy nie ma" buahah od samego początku czułem że to jeden wałek ! 10 mil tyle sobie firma obliczyła aby przewieźć z jednego miejsca do drugiego sprzęt ?

Pokaż wszystkie opinie (17)