Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
28 marca 2018

Chcą by częściej odbierano śmieci ze względu na owady. Ludzie protestują

Chcą by częściej odbierano śmieci ze względu na owady. Ludzie protestują
fot. pixabay

Problem odbioru śmieci budzi nadal spore kontrowersje. Chodzi już nie tylko o koszt tej usługi, ale częstotliwość jej wykonywania. Pojawiły się obawy, że w miejscach gdzie są składowane odpady BIO mogą gromadzić się owady i roznosić wiele chorób.

Odpady BIO odbierane są od właścicieli domów jednorodzinnych w cyklu dwutygodniowym. Nie wszyscy są z tego zadowoleni. Pojawiają się twierdzenia, że w miejscu składowania tych odpadów pojawi się fetor i dojdzie do ich fermentacji.

- Według naszej oceny będą tworzyć się skupiska owadów, które mogą być nosicielami wielu chorób. Dodatkowe koszty, jakie wiążą się ze zwiększeniem częstotliwości odbioru opadów powinny być pokryte z podwyżki stawki z 9 zł na 12 zł - uzasadnia Ryszard Piechoczek, jeden autów interpelacji skierowanej do prezydent miasta. Oprócz niego interpelację podpisali radni Jarosław Fojt i Tadeusz Gorgol.

Głos radnych nie jest odosobniony w tym temacie.

- Interpelacja jest głosem mieszkańców w tej sprawie. Ponad 800 osób złożyło do pani prezydent petycję w tej sprawie. Ludzie obawiają się o swoje zdrowie w przypadku odbioru odpadów BIO tylko raz na dwa tygodnie i protestują przeciwko takiemu rozwiązaniu. Poza tym nie chcą mieć koło domu źródła wydobywającego się fetoru i siedliska owadów - uzasadnia radny Ryszard Piechoczek.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Oni powalczą o kolej dla Jastrzębia Oni powalczą o kolej dla Jastrzębia

Zbierają niepotrzebne choinki świąteczne Zbierają niepotrzebne choinki świąteczne

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (34)
Gość29.03.2018 20:21

Do gościa z 19:14

Bzie to dzielnica na prawach wsi - bo macie sołtysa. A jeszcze kilka lat temu mieliście ustrój typu carat.

Do Gościa29.03.2018 19:14

Bzie to nie jest wieś lecz dzielnica miasta podatki płacimy miejskie a gdy podrzuca się szkodliwą inwestycję to jesteśmy wsią [działa prawo Kalego].JUŻ nie długo jar południowy przejdzie w prywatne ręce to idealne miejsce na kurnik ciekaw jestem co wtedy napiszesz .

Briz29.03.2018 9:03

Stary Bziok lubi zapach gnoju frankowicze nie

Gość29.03.2018 8:44

Kura, a kto ci kazał mieszkać na wsi? Na wsi hoduje się kury, rozrzuca gnój na polu, normalka.

Detektyw 28.03.2018 21:19

Frankowiczą to przeszkadza z blokow się wyniesli wielka podwyszka o 2 zł juz mają problem z kredytami do zapłaty hehe ale rodzinnym bziakom to nie przeszkadza

Gość28.03.2018 20:59

Bzioków nikt nie szanuje za cara.

kura28.03.2018 18:51

Drodzy mieszkańcy osiedli obawiacie się much przy pojemnikach na odpadki bio. A co my mieszkańcy Bzia którym zafundowano pod oknami naszych domów kurnik z szkodliwymi wyziewami i muchami jak motyle zrobić .

Pokaż wszystkie opinie (34)