Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
13 kwietnia 2018

Politechnika Śląska została patronem I LO

Politechnika Śląska została patronem I LO
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Politechnika Śląska objęła patronatem naukowym I Liceum Ogólnokształcące w Jastrzębiu-Zdroju. Zaowocuje to m.in. klasą eksperymentalną z rozszerzonym program nauczania z matematyki.

I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica zawarło porozumienie o współpracy naukowej i dydaktycznej z Politechniką Śląską. Umowa została podpisana w rektoracie uczelni. Umowę sygnowali rektor Politechniki Śląskiej prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk oraz dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 mgr Patryk Mochnacz.

Politechnika Śląska I LO patronatem naukowym. Nawiązano kontakty w sferze działań dydaktycznych i naukowych. Dzięki temu uczniowie otrzymają możliwość rozwoju indywidualnych zainteresowań. Uczelnia zobowiązała się do opieki naukowej nad klasą eksperymentalną, która będzie realizowała rozszerzenie z matematyki z elementami akademickiego programu nauczania.

- Program ten został napisany przez nauczycieli naszej szkoły, panią Lucynę Busse oraz panią Joannę Korus. Program został pozytywnie oceniony przez dziekana Wydziału Matematyki Stosowanej dr hab. inż. Waldemara Hołubowskiego, prof. Politechnice Śląskiej. W ramach porozumienia uczniowie naszej szkoły będą uczestniczyli w wykładach, ćwiczeniach tablicowych, laboratoryjnych i kołach naukowych. Będziemy również wspólnie organizować przedsięwzięcia dydaktyczne. Obecnie oczekujemy na decyzję (mamy nadzieję, że  pozytywną) Anny Zalewskiej - Minister Edukacji Narodowej. Od tej decyzji jest uzależnione otwarcie w naszym Liceum klasy eksperymentalnej - informuje ZS nr 1.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Co z dziećmi z  SP 18? "Jedynka" ich nie chce Co z dziećmi z SP 18? "Jedynka" ich nie chce

Nauczyciele, rodzice, uczniowie ZS nr 1 protestują na sesji RM Nauczyciele, rodzice, uczniowie ZS nr 1 protestują na sesji RM

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Franek14.04.2018 23:48

Takie niby talenty zatrudniają szkoły, to dlaczego aż tyle % młodzieży nie zdaje matury z maty i innych przedmiotów????

Karol14.04.2018 7:32

Ja bym im dała zgodę niech pracują ale bez dodatkowej kasy. Dobre nauczanie to obowiązek!!! Sądząc po kierunku wykształcenia nauczycciele wiedzę mają, ale czy potrafią ją przekazać uczniom???

Uczeń13.04.2018 18:04

Która p. Korus to pisała ? Brunetka czy Blondynka - bo jedna z nich już chyba tam nie pracuje.

Gość13.04.2018 14:02

Brawo, dobra robota!

Kto płaci komu13.04.2018 11:53

Czy to znaczy, że wysoko postawieni profesorowie dostaną dodatkowy szmal za nic?
A może to inny, uczciwy przypadek?

Franek13.04.2018 10:51

Eksperymentować można, projekt wykonany, Minister przyklaśnie! Czy nie powinni uczyć i robić tego wcześniej?Czy tu chodzi o dodatkowo kasę, jeżeli tak to niech uczelnia zapewni!!!

Maria 35 lat13.04.2018 10:07

AGH znikło i politechniki zniknie

Pokaż wszystkie opinie (9)