Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 26°19°
17 kwietnia 2018

Pociski z II wojny światowej znalezione w rzece

Pociski z II wojny światowej znalezione w rzece
fot. KMP Jastrzębie

W poniedziałek, dyżurny jastrzębskiej komendy przyjął zgłoszenie o niecodziennym i niebezpiecznym znalezisku. Mieszkaniec Jastrzębia podczas prac rolnych zauważył na brzegu rzeki Szotkówka w rejonie ulicy Komuny Paryskiej dwa pociski moździerzowe.

- Na miejsce został skierowany policyjny pirotechnik, który potwierdził, że są to dwa pociski moździerzowe pochodzące najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. Teren, na którym znajdował się niewybuch zabezpieczali mundurowi. Dzisiaj znalezisko zostało przekazane saperom wojskowym, którzy zajmą się jego neutralizacją. Obyło się bez ewakuacji mieszkańców okolicznych budynków oraz zamykania dróg - informuje mł.asp. Bogusława Dudek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzebiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

16-latek posługiwał się cudzym dowodem osobistym 16-latek posługiwał się cudzym dowodem osobistym

W weekend wzmożone kontrole policji W weekend wzmożone kontrole policji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!