Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
31 maja 2018

Sauna w autobusie? Klimatyzacja ma być włączana

Sauna w autobusie? Klimatyzacja ma być włączana
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Wysokie temperatury coraz częściej dają się we znaki pasażerom korzystającym z komunikacji miejskiej. Niestety nie zawsze w autobusach jest włączona klimatyzacja. Międzygminny Związek Komunikacyjny informuje, że w autobusach powinna działać klimatyzacja. Jeśli jednak nie będzie, można kierować skargi.

Większość autobusów z których korzysta MZK jest wyposażonych w klimatyzację. Nie zawsze jest jednak włączana przez kierowców. Przewoźnicy (Warbus oraz PKM) zadeklarowali włączanie klimatyzacji w upalne dni. Niektóre autobusy starszej generacji nie posiadają klimatyzacji na wyposażeniu. Wtedy kierowca pojazdu powinien zadbać o to by okna były otwarte.

- Zależy nam na komforcie podróżujących, a co za tym idzie przemieszczaniu się w klimatyzowanych autobusach, dlatego też reagujemy jeśli klimatyzacja nie jest włączana – mówi Paweł Szymonik, dyrektor generalny firmy Warbus.

W przypadku gdy klimatyzacja będzie wyłączona a okna zamknięte, pasażer będzie mógł zgłosić skargę do Biura Obsługi Klienta MZK.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Sprawdź czy dojedziesz do szkoły, pracy Sprawdź czy dojedziesz do szkoły, pracy

MZK wypowiada umowę firmie Warbus MZK wypowiada umowę firmie Warbus

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (29)
Narzekacze01.08.2018 12:28

Po to kierowca ma w kabinie mikrofon żeby powiadomić i upomnieć pasażerów że mają nie otwierać okien bo w pojeździe działa klimatyzacja...

kola04.06.2018 13:23

Orientacyjny !!! przypomnieć ci gwiazdo Warbusowski . co było w Rybniku i który kierowca nadmuchał bo jechał E-3 i tam już na niego czekali więc mordka krótko .. bo mogą jeszcze inne wasze brudy wypłynąć

Jastrzębski 04.06.2018 10:32

Ta akurat zależy wam na komforcie pasażerów, syf smród odór od bezdomnych to jest obraz waszych działań.

lolo04.06.2018 7:13

Ty Orientacyjny ...z Warbus może się pochwalisz ilu kierowców się wam zwolniło ile poszło jeżdzić do PKM-u ile macie zawieszonych lin z braku kierowców więc przestań ..pi.....nie wspomnę o niesprawnych autobusach którymi na wet kierowcy się boją już jeżdzić

Orientacyjny03.06.2018 15:52

Co to kogo obchodzi, czy są płacone składki ZUS czy nie? Pracownicy PKMu zajmijcie się swoim podwórkiem, swoimi wypłatami, swoimi "nowoczesnymi" autobusami a firmę WARBUS zostawcie na boku, bo widać, że bardzo Was ta firma interesuje skoro co chwila komentujecie. Jestem ciekaw ile jeszcze od Was kierowców przejdzie do tej firmy, którą takie zainteresowanie macie ;) Pozdrawiam i pamiętajcie PKMowcy - nie jeździmy po alkoholu!

Gość03.06.2018 13:44

Nie ma zapłaconego ZUS-u, ubezpieczenia, nie ma klimy. Kierowca Warbus.

lolo03.06.2018 9:42

Ludzie o czym w gadacie w firmie warbus połowa autobusów scania na niesprawne klimatyzacje ogromne wycieki płynów .. popękane czołowe szyby a Jastrzębska Policja ogranicza się do sprawdzenia ważnego prawa jazdy kierowcy Jastrzębscy Policjanci zdolni tylko do spuszczenia powietrza w kołach w rowerze Maja gdzieś bezpieczeństwo pasażerów

Pokaż wszystkie opinie (29)