Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
19 czerwca 2018

Będzie 14. pensja dla emerytów i "urlopowiczów"?

Będzie 14. pensja dla emerytów i "urlopowiczów"?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Związek Zawodowy „Jedność” domaga się od zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej, aby ta wypłaciła 14. pensję emerytom i osobom przebywającym na urlopach górniczych, a którzy byli pracownikami JSW w 2016 roku.

Żądania „Jedności” mają związek z porozumieniem, jakie Reprezentatywne Związki Zawodowe zawarły z Zarządem JSW. Na jego mocy pracownicy otrzymają zaległą 14. pensję, której byli pozbawieni w roku 2016, w związku z kryzysową sytuacją JSW. Pieniądze mają wpłynąć na konta do dnia 20 lipca. Natomiast należność za zaległy deputat węglowy za 2016 rok, mają otrzymać do dnia 31 października.

W tej sprawie Związek Zawodowy „Jedność” wystosował pismo do Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej, w którym wskazuje, że świadczenia te należą się również osobom, które w momencie ich zawieszenia były pracownikami spółki.

- Jako niepodważalny argument wskazano że pracownicy ci w tym okresie wspólnie z pozostałymi pracownikami JSW S.A. pracowali na tych samych oddziałach, niejednokrotnie na tych samych stanowiskach wykonując identyczną pracę i wkładając w nią identyczny wysiłek. Mieli taki sam wkład w działalność produkcyjną spółki i powinni również zostać objęci wyżej wymienioną premią! - argumentują związkowcy z „Jedności”.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Posłowie PiS będą mieli gości Posłowie PiS będą mieli gości

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (114)
Gość04.02.2019 17:21

Słuchaj Borynioku. 24 czerwca 2016 r poszedłem na emeryturę po 30 latach pracy w górnictwie więc nie pieprz głupot i zastanów się co piszesz bo olali byłych pracowników. Ja też w tym czasie pracowałem i wszystkim którzy byli wtedy zatrudnieni należy się nagroda. Albo mieli nikomu nic nie dawać.

Boryniok29.01.2019 10:35

Nikt wam nie kazał na urlopy iść a 14 i inne dodatki macie wypłacane co miesiąc

Endriu 28.01.2019 21:46

Aaa dostałeś bo byłeś zatrudniony w czerwcu . Mysmy poszli przed czerwiec i nie dostaliśmy hamstwo i niesprawiedliwość a mam się też należy !!!!

Aaa19.01.2019 15:42

A ja poszedłem na emeryturę w lipcu 2018 i dosyałem czternastkę za 2016 r

emeryt 201618.12.2018 18:00

Zgadzam się z opiniami poniżej przecież nas emerytów nie jest aż tak dużo. Z tego co wiem to jest nas około 4,5 tyś co uczyni około 7,0 milionów na rok. Co nie stać JSW na taką kwotę? Śmiechu warte. Ja wolałbym co roku dostać deputat a w ostateczności 10 tyś. Pozdrawiam wszystkich.

Jelb06.12.2018 10:36

Dowiedziałem się kto za tym stoi niestety solidarność to oni nas wykiwali ipodpisalie
Jakieś bzdury że na ten dzień zatrudnienia oni są winni calej aferze toi odnich czeba zadać kasy jak podpisali

Czekamy18.11.2018 21:05

JSW ma zyski i powinna wypłacić tym paru tysiącom emerytów górniczych co poszli na emeryturę w 2015 r. co ich oszukano z zawieszonym deputatem, że jakoby ''coś podpisywali'', a nic nie podpisywali, nie wyrazili zgody na grabież deputatu. Węgiel potem odwieszono, więc powinni dostać 10 tys. Skoro rząd PiS ich pominął, JSW powinna to załatwić, raz na zawsze.

Pokaż wszystkie opinie (114)