Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°16°
19 czerwca 2018

Będzie 14. pensja dla emerytów i "urlopowiczów"?

Będzie 14. pensja dla emerytów i "urlopowiczów"?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Związek Zawodowy „Jedność” domaga się od zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej, aby ta wypłaciła 14. pensję emerytom i osobom przebywającym na urlopach górniczych, a którzy byli pracownikami JSW w 2016 roku.

Żądania „Jedności” mają związek z porozumieniem, jakie Reprezentatywne Związki Zawodowe zawarły z Zarządem JSW. Na jego mocy pracownicy otrzymają zaległą 14. pensję, której byli pozbawieni w roku 2016, w związku z kryzysową sytuacją JSW. Pieniądze mają wpłynąć na konta do dnia 20 lipca. Natomiast należność za zaległy deputat węglowy za 2016 rok, mają otrzymać do dnia 31 października.

W tej sprawie Związek Zawodowy „Jedność” wystosował pismo do Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej, w którym wskazuje, że świadczenia te należą się również osobom, które w momencie ich zawieszenia były pracownikami spółki.

- Jako niepodważalny argument wskazano że pracownicy ci w tym okresie wspólnie z pozostałymi pracownikami JSW S.A. pracowali na tych samych oddziałach, niejednokrotnie na tych samych stanowiskach wykonując identyczną pracę i wkładając w nią identyczny wysiłek. Mieli taki sam wkład w działalność produkcyjną spółki i powinni również zostać objęci wyżej wymienioną premią! - argumentują związkowcy z „Jedności”.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jest praca w spółce górniczej Jest praca w spółce górniczej

Gmina spłaciła dług przed terminem - 2 mln zł Gmina spłaciła dług przed terminem - 2 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (84)
Endriu07.07.2018 1:20

Zgadzam się w pełni z Gościem.Drabiniok i jemu podobne lebry i pasożyty i egoistyczne świnie mniej zasługują na tę premię za 2016 niż emeryci którzy uczciwie ptracowali i zaciskali pasa a nie leżeli trzy lata na komorach!!!!!

Gość05.07.2018 22:35

Drabiniok jesteś zerem i dnem i cala resza ktora się zle wypowiada o emerytach i srk bo to oni cale swe zycie poswiecili spółce niektórzy nie dożyła tego by przejść na emeryturę.Jesteście gówniarze daremni i wiele wam brakuje do gornikow

Endriu05.07.2018 15:27

Witam czy wiadomo jaką zarzad podjął decyzję w sprawie 14 za2016 dla emerytow 2017-2018??

Ktos30.06.2018 18:57

Teraz wszystkie zwiazku maja nas (emerytow i urlopowiczow )w du*ie w 2016 zabierali kase to niech teraz oddadza a nie glupie gadanie ze sie nam nie nalezy tak samo przyczynilismy sie do ratowania spolki jak obecni pracownicy a tak pozatym jak sie bieze pozyczke to trzeba ja oddac a to czy ktos jest emerytem czy w srk to niema znaczenia w 2016 r byl pracownikiem jsw.i kasa sie nalezy

Siwy28.06.2018 21:38

No i co kiedy przelewy dla emerytów i urlopowiczów, bo mi się kasa z I komuni św kończy.

ok23.06.2018 11:13

a ja uważam ze panie z sklepów przy kopalniach też powinny dostać i kierowcy MZK przejeżdżający przez kopalnie też, a nawet jestem za podciagnieciem tego pana co bułki do sklepu przywozi

zołza z zofiówki22.06.2018 19:50

Do Endriu: szkoda pisać do takiego buraka ćwikłowego -bez obrazy ćwikłowego.
Chłopaki na Urlopach zostali pominięci ,przez związki i inne psiapsiółki.
Jeśli będzie to realne to sz...lag trafi Drabinioka i jemu podobnych,tak trzymać .Miłego

Pokaż wszystkie opinie (84)