Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 24°21°
25 czerwca 2018

Uwaga! To może być niebezpieczne

Uwaga! To może być niebezpieczne
fot. pixabay

Państwowa Straż Pożarna dostaje w ostatnim czasie zgłoszenia od mieszkańców o gniazdach os i szerszeni. Najlepiej powiadomić specjalistów, niż samemu usuwać niebezpieczne owady.

W sobotę i niedzielę strażacy przeprowadzili interwencje w związku z zagrożeniem dla mieszkańców ze strony os i szerzeni.  Zaczęło się w piątek, gdzie w Sądzie Rejonowym w Jastrzębiu zgłoszono obecność gniazda os. Kolejne działania strażaków dotyczyły ulicy Zdziebły (szerszenie). Mieszkańcy zgłaszali podobne interwencje z ul. Reymonta i Kasztanowej.

Strażacy podkreślają, że w przypadku zauważenia gniazda os czy szerszeni należy natychmiast powiadomić PSP. Samodzielne usuwanie niebezpiecznych owadów jest niebezpieczne, a ich użądlenie wymaga udzielenia pomocy lekarskiej. W przypadku osób uczulonych na jad takie spotkania z owadami mogą skończyć się nawet tragicznie.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Osy w budynku sali gimnastycznej Osy w budynku sali gimnastycznej

Szerszenie zagnieździły się na kąpielisku "Zdrój" Szerszenie zagnieździły się na kąpielisku "Zdrój"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
klips26.06.2018 14:00

w 2003 roku dotknelo mnie to osobiscie. w bloku przy ul. Wroclawskiej bylo gniazdo szerszeni w stropie wentylowanym na 11kondygnacji.. dostalem 2 strzaly jeden w ramie a drugi w policzek , nastepnie dostalem szoku anafilaktycznego i wyladawalem w szpitalu gorniczym na oddziale internistycznym. ledwo co z tego wyszedlem ...jak to pan profesor ordynator interny powiedzial do swoich studentow podczas obchodu ''choroba na 15min, albo podamy sterydy i adrenaline albo pacjent umrze''...od tamtego czasu zawsze mam adrenaline (epipen) przy sobie....dodam ze wczesniej bylem uzádlony przez pszczoly i osy i nie mialem zadnej reakci... takze badzcie czujni .
Pozdrawiam

Gość25.06.2018 21:24

Na małopolskiej często widzę że latają szerszenie

Oko25.06.2018 17:59

KAZ ty sie sam zdekomunizuj, boroku jeden

KAZ25.06.2018 13:56

W związku z dekomunizacją proponuję ul. Zdziebły zmienić na (szerszenie).