Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
Best Fit
25 czerwca 2018

Uwaga! To może być niebezpieczne

Uwaga! To może być niebezpieczne
fot. pixabay

Państwowa Straż Pożarna dostaje w ostatnim czasie zgłoszenia od mieszkańców o gniazdach os i szerszeni. Najlepiej powiadomić specjalistów, niż samemu usuwać niebezpieczne owady.

W sobotę i niedzielę strażacy przeprowadzili interwencje w związku z zagrożeniem dla mieszkańców ze strony os i szerzeni.  Zaczęło się w piątek, gdzie w Sądzie Rejonowym w Jastrzębiu zgłoszono obecność gniazda os. Kolejne działania strażaków dotyczyły ulicy Zdziebły (szerszenie). Mieszkańcy zgłaszali podobne interwencje z ul. Reymonta i Kasztanowej.

Strażacy podkreślają, że w przypadku zauważenia gniazda os czy szerszeni należy natychmiast powiadomić PSP. Samodzielne usuwanie niebezpiecznych owadów jest niebezpieczne, a ich użądlenie wymaga udzielenia pomocy lekarskiej. W przypadku osób uczulonych na jad takie spotkania z owadami mogą skończyć się nawet tragicznie.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Szerszenie zagnieździły się na kąpielisku "Zdrój" Szerszenie zagnieździły się na kąpielisku "Zdrój"

Niebezpieczna huśtawka na placu zabaw Niebezpieczna huśtawka na placu zabaw

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
klips26.06.2018 14:00

w 2003 roku dotknelo mnie to osobiscie. w bloku przy ul. Wroclawskiej bylo gniazdo szerszeni w stropie wentylowanym na 11kondygnacji.. dostalem 2 strzaly jeden w ramie a drugi w policzek , nastepnie dostalem szoku anafilaktycznego i wyladawalem w szpitalu gorniczym na oddziale internistycznym. ledwo co z tego wyszedlem ...jak to pan profesor ordynator interny powiedzial do swoich studentow podczas obchodu ''choroba na 15min, albo podamy sterydy i adrenaline albo pacjent umrze''...od tamtego czasu zawsze mam adrenaline (epipen) przy sobie....dodam ze wczesniej bylem uzádlony przez pszczoly i osy i nie mialem zadnej reakci... takze badzcie czujni .
Pozdrawiam

Gość25.06.2018 21:24

Na małopolskiej często widzę że latają szerszenie

Oko25.06.2018 17:59

KAZ ty sie sam zdekomunizuj, boroku jeden

KAZ25.06.2018 13:56

W związku z dekomunizacją proponuję ul. Zdziebły zmienić na (szerszenie).