Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
6 lipca 2018

JSW kupiła nowoczesny kombajn

JSW kupiła nowoczesny kombajnfot. Discovery Chanel Polsk

 Po wielu miesiącach żmudnych analiz i dyskusji między innymi z nadzorem górniczym i naukowcami z Głównego instytutu Górnictwa, Akademii Górniczo-Hutniczej i Politechniki Śląskiej spółka JSW Innowacje kupiła od firmy Joy nowoczesny kompleks przodkowy, który fizycznie trafi do kopalni Budryk w czerwcu roku 2019.

Jak podkreślają znawcy przedmiotu, podjęta przez JSW decyzja o zakupie kombajnu może stanowić największy przełom technologiczny w polskim górnictwie od lat.

Budowa kombajnu potrwa blisko rok, później nowa maszyna trafi do kopalni Budryk do chodnika „Bw -1N badawczy” o wybiegu 1950 metrów. W kombajnie zastosowany zostanie walcowy organ o szerokości 5,6 metra. Wyposażony będzie również w 6 kotwiarek: 4 stropowe i 2 ociosowe. Dla przyjętych założeń jego postępy będą wynosić około 400 mb/miesiąc.

Odważna decyzja zarządu JSW o zakupie całego kompleksu przodkowego zapadła w związku z prowadzoną w Spółce strategią ograniczenia kosztów wydobycia oraz przyspieszenia prac przygotowawczych w kopalniach JSW, a jego zakup jest praktycznym efektem realizacji programy EFEKTYWNOŚĆ.

Innowacyjny kompleks, który będzie pracował w kopalni Budryk to również efekt wprowadzonego w zeszłym roku w Jastrzębskiej Spółce Węglowej „projektu wdrożenia samodzielnej obudowy kotwowej w JSW”. Zespół projektowy pracuje równocześnie nad optymalizacją wyposażenia przodkowego (podajnik zgrzebłowy, pociąg aparaturowy, urządzenia wentylacyjne) w celu zapewnienia możliwie wysokich postępów oraz zapewnienia najwyższego bezpieczeństwa załogi.

Nowoczesny kompleks , który trafi do kopalń JSW został opracowany przy współpracy członków konsorcjum w skład, którego wchodzą:  JSW Innowacje - lider konsorcjum, JSW, Główny Instytut Górnictwa oraz Joy Global (Poland).

- Cieszy mnie bardzo, że nasze plany, nasze strategiczne projekty wchodzą w etap konkretów. Ten nowoczesny kompleks, który będzie pracował w kopalniach JSW jest nie tylko przykładem na to, że polskie kopalnie mogą być wyposażone w innowacyjny sprzęt, ale również doskonałym przykładem wzorowej współpracy węglowej spółki, środowisk naukowych oraz firm produkujących maszyny górnicze. Wspólnie możemy doprowadzić do tego, o czym mówiliśmy zakładając spółkę JSW Innowacje, że polskie górnictwo może być innowacyjne oraz bezpieczne i jak widać konsekwentnie to realizujemy - powiedział Daniel Ozon, prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Emeryci bez deputatu piszą list do premiera Emeryci bez deputatu piszą list do premiera

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (20)
Jas- Mos09.07.2018 10:37

Ale piękna wypłata za czerwiec.

Wcześniej ledwo wyciągałem 5 tyś.
A teraz ta sama robota i 1 święto więcej przepracowane i 6,5 tyś na rękę.
Nawet urlop podskoczył mi o 85 złotych.

Teraz mam 405 złotych dniowke urlopową.

Gość08.07.2018 10:35

Program EFEKTYWNOŚĆ, czyli jak zatrudnić rodziny działaczy partyjnych.

Po08.07.2018 9:31

Kiedy placa 14 bo mój 2tygodniowy telewizor się mi znudził a co będę robił z 8tyś wypłaty i 9 czternastki

Leon08.07.2018 5:04

Bezpieczne? Obudowa kotwiowa tylko przy dobrych stopach, czy 2m kotwy? Po miesiącu będą stawiać Sv bądź dodatkowe odrzwia

Gnat07.07.2018 7:25

Kombajn postawią do czerwca przed siedziba spółki JSW będą z okna podziwiać i patrzeć czy korozją niewpierd...a

Gość 07.07.2018 0:37

Kombajn ale. Fajnie. Co to za wpisy jaka sobie robicie. Sensacja kombajn.

Gość06.07.2018 22:28

Do górnik

Obudowa dobra ale w pewnych warunkach i nie wszędzie. Ale znając naszych mądrych białych to będą ją budować wszędzie nawet na łaźni jak by się dało gdzie kotwę wkręcić.

Pokaż wszystkie opinie (20)