Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°
6 lipca 2018

JSW kupiła nowoczesny kombajn

JSW kupiła nowoczesny kombajnfot. Discovery Chanel Polsk

 Po wielu miesiącach żmudnych analiz i dyskusji między innymi z nadzorem górniczym i naukowcami z Głównego instytutu Górnictwa, Akademii Górniczo-Hutniczej i Politechniki Śląskiej spółka JSW Innowacje kupiła od firmy Joy nowoczesny kompleks przodkowy, który fizycznie trafi do kopalni Budryk w czerwcu roku 2019.

Jak podkreślają znawcy przedmiotu, podjęta przez JSW decyzja o zakupie kombajnu może stanowić największy przełom technologiczny w polskim górnictwie od lat.

Budowa kombajnu potrwa blisko rok, później nowa maszyna trafi do kopalni Budryk do chodnika „Bw -1N badawczy” o wybiegu 1950 metrów. W kombajnie zastosowany zostanie walcowy organ o szerokości 5,6 metra. Wyposażony będzie również w 6 kotwiarek: 4 stropowe i 2 ociosowe. Dla przyjętych założeń jego postępy będą wynosić około 400 mb/miesiąc.

Odważna decyzja zarządu JSW o zakupie całego kompleksu przodkowego zapadła w związku z prowadzoną w Spółce strategią ograniczenia kosztów wydobycia oraz przyspieszenia prac przygotowawczych w kopalniach JSW, a jego zakup jest praktycznym efektem realizacji programy EFEKTYWNOŚĆ.

Innowacyjny kompleks, który będzie pracował w kopalni Budryk to również efekt wprowadzonego w zeszłym roku w Jastrzębskiej Spółce Węglowej „projektu wdrożenia samodzielnej obudowy kotwowej w JSW”. Zespół projektowy pracuje równocześnie nad optymalizacją wyposażenia przodkowego (podajnik zgrzebłowy, pociąg aparaturowy, urządzenia wentylacyjne) w celu zapewnienia możliwie wysokich postępów oraz zapewnienia najwyższego bezpieczeństwa załogi.

Nowoczesny kompleks , który trafi do kopalń JSW został opracowany przy współpracy członków konsorcjum w skład, którego wchodzą:  JSW Innowacje - lider konsorcjum, JSW, Główny Instytut Górnictwa oraz Joy Global (Poland).

- Cieszy mnie bardzo, że nasze plany, nasze strategiczne projekty wchodzą w etap konkretów. Ten nowoczesny kompleks, który będzie pracował w kopalniach JSW jest nie tylko przykładem na to, że polskie kopalnie mogą być wyposażone w innowacyjny sprzęt, ale również doskonałym przykładem wzorowej współpracy węglowej spółki, środowisk naukowych oraz firm produkujących maszyny górnicze. Wspólnie możemy doprowadzić do tego, o czym mówiliśmy zakładając spółkę JSW Innowacje, że polskie górnictwo może być innowacyjne oraz bezpieczne i jak widać konsekwentnie to realizujemy - powiedział Daniel Ozon, prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębska Spółka Węglowa zawyża wynagrodzenia Jastrzębska Spółka Węglowa zawyża wynagrodzenia

JSW: Monitorować efektywność produkcji JSW: Monitorować efektywność produkcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (20)
Jas- Mos09.07.2018 10:37

Ale piękna wypłata za czerwiec.

Wcześniej ledwo wyciągałem 5 tyś.
A teraz ta sama robota i 1 święto więcej przepracowane i 6,5 tyś na rękę.
Nawet urlop podskoczył mi o 85 złotych.

Teraz mam 405 złotych dniowke urlopową.

Gość08.07.2018 10:35

Program EFEKTYWNOŚĆ, czyli jak zatrudnić rodziny działaczy partyjnych.

Po08.07.2018 9:31

Kiedy placa 14 bo mój 2tygodniowy telewizor się mi znudził a co będę robił z 8tyś wypłaty i 9 czternastki

Leon08.07.2018 5:04

Bezpieczne? Obudowa kotwiowa tylko przy dobrych stopach, czy 2m kotwy? Po miesiącu będą stawiać Sv bądź dodatkowe odrzwia

Gnat07.07.2018 7:25

Kombajn postawią do czerwca przed siedziba spółki JSW będą z okna podziwiać i patrzeć czy korozją niewpierd...a

Gość 07.07.2018 0:37

Kombajn ale. Fajnie. Co to za wpisy jaka sobie robicie. Sensacja kombajn.

Gość06.07.2018 22:28

Do górnik

Obudowa dobra ale w pewnych warunkach i nie wszędzie. Ale znając naszych mądrych białych to będą ją budować wszędzie nawet na łaźni jak by się dało gdzie kotwę wkręcić.

Pokaż wszystkie opinie (20)