Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
1 sierpnia 2018

74. rocznica Powstania Warszawskiego. Zawyją syreny

74. rocznica Powstania Warszawskiego.  Zawyją syreny
fot. IPN

Dzisiaj o godzinie 17:00 zawyją syreny. Będzie to uczczenie 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, a przy okazji test sprawności syren alarmowych.

Mieszkańcy Warszawy, ale również cała Polska co roku czci Powstańców Warszawskich, którzy 1 sierpnia 1944 roku podjęli nierówną walkę z okupantem niemieckim o wolność. Wielu z nich złożyło najwyższą ofiarę ginąc na polu walki.

W ramach testu emitowany będzie - dźwięk ciągły trwający trzy minuty - oznaczający odwołanie alarmu. W przypadku pojawienia się realnego zagrożenia na terenie województwa, miasta w dniu planowanego treningu, np.: zagrożenie powodziowe, katastrofa lub innego, zagrażającego większemu obszarowi województwa, miasta trening zostanie odwołany.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
Hmmm02.08.2018 16:41

@tik tak.Ty i paru innych,piszących tutaj swoje wypociny,jest tego żywym przykładem.

tik tak02.08.2018 1:09

To miasto jest przesiąknięte lewactwem. Z wypranymi mózgami przez TVN

Mieszkam tu02.08.2018 0:21

NIE ZAWYŁY . CZY można znaleźć jakieś wytłumaczenie ??
Kompromitacja !!

działkowicz01.08.2018 18:24

Czy wiesz , że...Heinz Reinefarth, nazywany również "Katem Warszawy", w trakcie Powstania Warszawskiego dowodził niemieckim zgrupowaniem bojowym dokonującym pacyfikacji Woli (największej jednorazowej masakry ludności cywilnej dokonanej w Europie w czasie II WŚ). Szacuje się, że bezpośrednio podlegli mu żołnierze w ciągu kilku dni zabili ok. 50 tys. Polaków. Po wojnie Reinefarth osiadł w zachodnioniemieckim Westerlandzie, którego w 1951 roku został burmistrzem. Władze RFN konsekwentnie odmawi

Do Jastrzębian01.08.2018 18:09

Skąd w Was tyle głupoty i nienawiści do innych. Przecież już jesteście gotowi do walki między sobą. Wystarczy was lekko podpuścić. Chętnie zabijecie każdego, kto ma inne zdanie. Zdajecie sobie z tego sprawę? Co się z Wami dzieje? Na pocieszenie; nie tylko Wy jesteście nienawistni do siebie. Tak się dzieje w innych miastach. Wiem bo zaglądam do wielu miast w Polsce.
Były mieszkaniec

PW01.08.2018 17:35

Zabierają głos ci, którzy nie mają pojęcia o Powstaniu. Nie rozmawiali z żadnym Powstańcem, ani nie poznali historii i konieczności tej wali.
Warszawiacy byli szczęśliwi, ze wybuchło Powstanie. Nareszcie zabijali Niemców. Choć bardzo szybko się rozczarowali. Powstańców zabili Rosjanie. Nie chcieli pomóc. To takie bandyckie działanie jak teraz widzimy w partii, która rządzi Polską. Nie takie same jak sowieckie, ale jest taki sam kierunek myślenia. Zniszczyć wszystko co nie jest zgodne z linią naszej partii. Na tym polega polityka morderców.

NIE ZAWYŁY01.08.2018 17:27

Kolejny obciach miasta a szczególnie Strażnik miejskich, którzy nie potrafili uruchomić syren. To miał być hołd Warszawskim Powstańcom. A co będzie, jak syreny musiałyby zawyć ogłaszając alarm dla miasta?
Oczekujemy wyjaśnień a nie milczenia. Nawet nie przepraszania. Przepraszam nie zmyje kolejnego obciachu. Wstyd, wstyd, wstyd !!!

Pokaż wszystkie opinie (10)