Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°14°
11 sierpnia 2018

Radni PiS negatywnie o OWN. Z gestem Kozakiewicza w tle

Radni PiS negatywnie o OWN. Z gestem Kozakiewicza w tle
fot. Andrzej Klocek

10 sierpnia odbyło się oficjalne otwarcie długo oczekiwanego Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego. Tego samego dnia radni Prawa i Sprawiedliwości opublikowali oświadczenie na ten temat. Nie są zadowoleni z realizacji inwestycji.

Oświadczenie na swoim Facebooku opublikował radny Szymon Klimczak. Towarzyszyła mu ilustracja, która ukazywała kobietę, która wydaje się wykonywać tzw. gest Kozakiewicza. Część internautów nie kryła oburzenia. Radni w swoim oświadczeniu piszą, iż nie zadowala ich wykonanie oraz finansowanie inwestycji.

- Niestety OWN w wydaniu Anny Hetman pochłonął około 8 milionów złotych, nie otrzymał dotacji i na dodatek nie spełnił w całości oczekiwań mieszkańców, którzy liczyli, że będzie tam urządzone również kąpielisko - czytamy w oświadczeniu radnych PiS.

Radni uznali, że pieniądze przeznaczone na OWN powinny pochodzić ze środków zewnętrznych. O takie środki miasto wnioskowało, ale ostatecznie nie udało się ich uzyskać i zdanie zrealizowano ze środków własnych miasta. Jastrzębskie PiS uważa, że 8 mln zł można przeznaczyć np. na remont chodników czy przywrócenie połączenia kolejowego.

Radni Prawa i Sprawiedliwości zaznaczają, że otwarciu OWN-u towarzyszy napompowana atmosfera.

- Nie potrafimy też podzielić tego wypromowanego, sztucznego entuzjazmu towarzyszącemu Prezydent Annie Hetman. Czekaliśmy na OWN długo. Zdecydowanie za długo - czytamy w oświadczeniu.

Mimo obiekcji, radni stwierdzają, że nie są przeciwni OWN-owi i uważają, że również Rada Miasta przyczyniła się do jego budowy, zgadzając się na przeznaczenie wspomnianych 8 milionów złotych na jego budowę.

Prezydent Anna Hetman komentuję sprawę w inny sposób.

- Mieszkańcy domagali się OWN-u przez ostatnie dwie kadencje. Ja to obiecałam i słowa dotrzymałam. Motywowali mnie do tego jastrzębianie tęskniący za dawnym Ośrodkiem Wypoczynku Niedzielnego. Ten nie jest kopią starego OWN-u a nowoczesnym i atrakcyjnym miejscem wypoczynku. 8 mln zł to duża kwota, ale nie wszystko przelicza się wyłącznie na pieniądze - mówi prezydent miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Browar opanuje Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego Browar opanuje Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego

Poszukiwani chętni na korty OWN Poszukiwani chętni na korty OWN

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (65)
zwalczaj szczepionkowy terror14.08.2018 23:05

lewak, prawie każde zdanie musiałbym ci wytłumaczyć i wyłożyć, jak bardzo się mylisz. Ale sam się określiłeś: lewak... a to wiele tłumaczy.
Jedno zdanie muszę podsumować: " Bez Unii jesteśmy mali, tak mali że nie istotni"
-co za bzdura. Po raz kolejny zostaliśmy pozbawieni suwerenności, przez komuchów do spóły z "prawym skrzydłem" okrągłego stołu. UE to takie nowocześniejsze zsrr. Te same czerwone gęby chcą więcej internacjonalizmu i multi-kulti. Zmienili taktykę (nie siłą, bo ludzie się buntują). Kolor (czerwony na niebieski), symbol (sierp i młot na gwiazdki), zbezcześcili IX Symfonię Beethovena, Moskwa przeniosła się do Brukseli... itd.itp. Dlaczego nie możemy mieś statusu Szwajcarii? Norwegii? (mniejsze kraje) Po co Anglicy zrobili Brexit? bo są głupkami, czy może właśnie są mądrzy i coś dostrzegli?
Dla wszystkich nie-rządów, które zarządzają naszą umęczoną ojczyzną największym wrogiem są ci, którzy powinni być reprezentacją Narodu, bo jego sprawami żyją i o jego interesie myślą: narodowcy.
I tu bym musiał tłumaczyć, kim są narodowcy... Bo większość ludzi ma wyprane mózgi papką ubecko-koszernych mediów. Wg nich Polak-narodowiec-myślący patriota to: nazista, faszysta, ksenofob, rasista itd.itp. (więcej epitetów w gadzinowej prasie i tv).
Oczywiście nie ma to nic wspólnego z prawdą. Ale kłamstwo powtarza wiele razy skutecznie wypacza pojęcia. Może kiedyś moi rodacy to zrozumieją...

Lewak14.08.2018 11:05

@zwalczaj szczepionkowy terror: W Polsce jest lepiej niż było lata temu, wystarczy spojrzeć ile teraz aut stoi pod blokami. oczywiście może być lepiej, ale może być też gorzej i obawiam się, że tam zmierzamy. Spójrz na Węgry, Grecję czy Turcje. Obecna władza niszczy co się da, żyjemy na kredyt, pozbywamy się fachowców (czyli tak znienawidzonych elit) lekarzy itp. Co chwile nagonka na różne grupy społeczne i zgniły zachód. Bez Unii jesteśmy mali, tak mali że nie istotni. Wystarczy spojrzeć na mapę. A autorytaryzm jest w Białorusi, można sobie porównać.

zwalczaj szczepionkowy terror14.08.2018 3:38

nnn, bang, Gość 13.08.2018 10:37; i im podobni - bardzo merytoryczne argumenty. Po prostu kwintesencja wyborców po-kemonów.
Logiczne argumenty do takich łbów nie trafią. Choćby nie wiem jak im to tłumaczyć. U nas (w Polsce) trzeba na siłę zrobić dobrze.
Jedyny sprawdzony sposób rządzenia narodem/państwem, to autorytaryzm. Tylko wtedy jest porządek, jak np. w służbach (na górze jest zawsze jeden). Kaczyński ma predyspozycje, ale wysługuje się telawiwowi i waszyngtonowi... ech...

DoUrzednik 13.08.2018 21:20

Masz rację. Każdy występ tego aktora jest żenadą.

lejdi13.08.2018 17:21

Z kolei w Jastrzębiu nie każdy skorzysta, bo mają samochody, a na OWN wszyscy mogą pójść, na imprezę, festyn lub spacer, bo jak jest niedziela, wszystko zamknięte, to w tym grajdole nie ma gdzie się podziać z wyjątkiem parku w Zdroju.

Nnn13.08.2018 17:19

Iekarz pyta pacjeta. Czy ktos z pana rodziny ma jakies zaburzenia psychiczne . Pacjent odpowiada takbrat głosował na pis.

Hanzel 13.08.2018 16:28

Za 8-milionów to można wybudować 16- domów i to nie byle jakich pod klucz w cenie razem z działką minimum 10 ar każda .

Pokaż wszystkie opinie (65)