Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
23 sierpnia 2018

Są pieniądze na remont drogi na terenach inwestycyjnych

Są pieniądze na remont drogi na terenach inwestycyjnych
fot. pixabay

To dobra wiadomość dla mieszkańców sołectwa Bzie - ulica Rolnicza zostanie przebudowana. Na ten cel miasto zdobyło dotację z budżetu państwa. 

Ulica Rolnicza zostanie przebudowana. Prace prowadzone będą na odcinku 380 m, od skrzyżowania z ulicą Cichą w kierunku ul. Niepodległości.  Na ten cel miasto pozyskało prawie 750 tys. zł z budżetu państwa.

- Zakres robót przewiduje korektę przebiegu ulicy. Droga będzie posiadała jezdnię asfaltowo-betonową, a po obu jej stronach drogowcy wykonają pobocza. Uregulowane zostaną też dojazdy do posesji. Odprowadzenie wód opadowych z drogi będzie się odbywać poprzez rowy odwadniające lub kanalizację deszczową - informuje jastrzębski magistrat.

Przypomnijmy, że pierwszy etap modernizacji ulica Rolnicza ma już za sobą. Wiązało to się z koniecznością zapewnienia drogi dojazdowej do terenów inwestycyjnych w Bziu.  Przed wakacjami wyremontowano 400 metrów drogi wraz z rowami odwadniającymi oraz oznakowanie. Całość kosztowała 866 tys. zł.

 - Jeżeli poważnie myślimy o pozyskiwaniu inwestorów, musimy mieć jak najlepszą infrastrukturę drogową. Stąd nasze zabiegi, by tereny inwestycyjne były jak najlepiej skomunikowane - oceniał wówczas Roman Foksowicz, zastępca prezydenta.

Poinformował również, że firma Top House 1000, która zajmuje się produkcją elementów do produkcji domów, planuje zatrudnić ok. 400 osób w swojej fabryce w Bziu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rząd zmniejszył dotacje dla województwa śląskiego Rząd zmniejszył dotacje dla województwa śląskiego

Przebudowa ulicy Dunikowskiego rozpoczęta Przebudowa ulicy Dunikowskiego rozpoczęta

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
rodowity SJZ23.08.2018 21:38

Pan G. I tereny inwestycyjne? To dwie sprzeczne nazwy.

Helmund23.08.2018 20:47

Czyli co. Dojazd do Gajdzika i błysku. I na tym tym tyle. Zamiast robić pokolei to robią od dupy strony. W pierwszym etapie zrobili drogę potem kopalni wodę ????

Radio Teheran23.08.2018 8:49

"pierwszy etap modernizacji ulica Rolnicza ma już za sobą. Wiązało to się z koniecznością zapewnienia drogi dojazdowej do terenów inwestycyjnych w Bziu"

A konkretnie, do jednego przedsiebiorcy.

Gość23.08.2018 7:53

Manna działa