Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 4°
23 sierpnia 2018

Są pieniądze na remont drogi na terenach inwestycyjnych

Są pieniądze na remont drogi na terenach inwestycyjnych
fot. pixabay

To dobra wiadomość dla mieszkańców sołectwa Bzie - ulica Rolnicza zostanie przebudowana. Na ten cel miasto zdobyło dotację z budżetu państwa. 

Ulica Rolnicza zostanie przebudowana. Prace prowadzone będą na odcinku 380 m, od skrzyżowania z ulicą Cichą w kierunku ul. Niepodległości.  Na ten cel miasto pozyskało prawie 750 tys. zł z budżetu państwa.

- Zakres robót przewiduje korektę przebiegu ulicy. Droga będzie posiadała jezdnię asfaltowo-betonową, a po obu jej stronach drogowcy wykonają pobocza. Uregulowane zostaną też dojazdy do posesji. Odprowadzenie wód opadowych z drogi będzie się odbywać poprzez rowy odwadniające lub kanalizację deszczową - informuje jastrzębski magistrat.

Przypomnijmy, że pierwszy etap modernizacji ulica Rolnicza ma już za sobą. Wiązało to się z koniecznością zapewnienia drogi dojazdowej do terenów inwestycyjnych w Bziu.  Przed wakacjami wyremontowano 400 metrów drogi wraz z rowami odwadniającymi oraz oznakowanie. Całość kosztowała 866 tys. zł.

 - Jeżeli poważnie myślimy o pozyskiwaniu inwestorów, musimy mieć jak najlepszą infrastrukturę drogową. Stąd nasze zabiegi, by tereny inwestycyjne były jak najlepiej skomunikowane - oceniał wówczas Roman Foksowicz, zastępca prezydenta.

Poinformował również, że firma Top House 1000, która zajmuje się produkcją elementów do produkcji domów, planuje zatrudnić ok. 400 osób w swojej fabryce w Bziu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Gdzie się podział milion złotych? Gdzie się podział milion złotych?

Rozbudowa ZS nr 9 rozpoczęta. Kosztuje 1,6 mln zł Rozbudowa ZS nr 9 rozpoczęta. Kosztuje 1,6 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
rodowity SJZ23.08.2018 21:38

Pan G. I tereny inwestycyjne? To dwie sprzeczne nazwy.

Helmund23.08.2018 20:47

Czyli co. Dojazd do Gajdzika i błysku. I na tym tym tyle. Zamiast robić pokolei to robią od dupy strony. W pierwszym etapie zrobili drogę potem kopalni wodę ????

Radio Teheran23.08.2018 8:49

"pierwszy etap modernizacji ulica Rolnicza ma już za sobą. Wiązało to się z koniecznością zapewnienia drogi dojazdowej do terenów inwestycyjnych w Bziu"

A konkretnie, do jednego przedsiebiorcy.

Gość23.08.2018 7:53

Manna działa