Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
29 sierpnia 2018

JSW: Coraz bliżej zakupu kopalń

JSW: Coraz bliżej zakupu kopalń
fot. pixabay

W połowie września Jastrzębska Spółka Węglowa ma podjąć decyzję czy zakupić od Australijczyków  kopalnie lub jedną z kopalń - Dębieńsko i Jan Karski.

Prezes JSW Daniel Ozon, poinformował podczas ostatniej konferencji wynikowej, że po zakończonym audycie technicznym  oba projekty - Dębieńsko i Jan Karski odpowiadają wymaganiom spółki. Obecnie trwają audyty prawne i szacowanie wyceny tych aktywów.

Istnieje możliwość techniczna sięgnięcia po złoże Dębieńsko-1  z kopalni Szczygłowice. Zasoby całkowite tego złoża szacowane są na 301 mln ton, a zasoby wykazane do pozyskania na 93 mln ton. Planowany okres eksploatacji wynosi około 50 lat. W przypadku projektu kopalni Jan Karski, znajdującej się na Lubelszczyźnie,  zasoby całkowite szacowane są na 728 mln ton węgla, a zasoby wykazane do  pozyskania na 352 mln ton.

Jastrzębska Spółka Węglowa jest spółką surowcową i właściwa baza zasobowa stanowi dla niej wartość. Dlatego Spółka ciągle pracuje nad rozpoznawaniem bazy zasobowej pod względem wielkości i jakości oraz nad dopasowaniem tej bazy do technicznych i ekonomicznych możliwości eksploatacji. Poszerzanie bazy zasobowej zostało również uwzględnione w nowej strategii JSW do roku 2030. Tylko konsekwentna realizacja rozpoznawania złóż zapewni Spółce długoterminowe bezpieczeństwo wydobycia i dobrą kondycję finansową na przyszłość.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

JSW przyjazna pracownikom JSW przyjazna pracownikom

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (41)
Gość30.08.2018 23:24

Plecak

Robię na tym oddziale co te barany robiły - założyciele już emeryty i dobrze bo jeden cwany ale uczciwy a drugi cwany i debil co se układał robotę i sam stwarzał awarie pod siebie. A ten gruby tez robił ze mną ale całe szczęście go już nie widuję na podziale. Nie wiem jak na dzień dzisiejszy ale w zeszłym roku jeszcze jego dyskietka jeździła na dół żeby miał szychty zjazdowe. W tej chwili lekko u nas się pozmieniało po przyjęciu ludzi z Krupińskiego i nie wiem kto ja wozi czy wogóle jeszcze jeździ na dół.

Plecak30.08.2018 22:20

Nie znam żadnego z nich ale jak mam szkolenia i widze tego gościa to mnie krew zalewa a ty co do tego zz należysz wszystko wiesz

Gość30.08.2018 21:23

Do placka

Z solidarności go wywalili bo prawdę wykrzyczał publicznie pod pomnikiem przy władzy ZZ S.. a że chciał mieć dalej udział w korycie to załapał się do innego ale on nie jest założycielem na Zofiówce. Założył to pewien instruktor szkolny z ZSG i jeszcze jeden cwaniak mądrzejszy od dyrektora co se robotę ustawiał. Ale pan po ZSG był za uczciwy i wylali go a gruby się wepchał i nie był w ZOMO a w Prewencji- inne czasy ale ta sama służba. Tak na marginesie - brat boksera z Jastrzębskiej kadry ponoć był dobry nie znam się na boksie.

Plecak30.08.2018 18:32

do goscia 16:36 co to odpowiadasz mowili ze go z solidarnosci wywalili bo po pijaku dyrektorowi garnitur sledziami ubrudził i związek założył tylko ustawa się zmieniła i kadęcie trzeba odrabiac i jeszcze w zomo był to kto zwiazek zakładał gruby czy nie

metyl30.08.2018 17:09

JSW idzie jak burza!

AB!!!!30.08.2018 16:42

AB co ty za bzdury wypisujesz?! Węgiel jest podstawą gospodarki na całym świecie!

Gość30.08.2018 16:36

Placek
On tego związku nie założył - to robota 2 innych cwaniaków a ten ich wygryzł - wiem bo robiłem z wszystkimi z nich - oni odpadli ja dalej robię w elektrycznym.

Pokaż wszystkie opinie (41)