Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 4°
29 sierpnia 2018

JSW: Coraz bliżej zakupu kopalń

JSW: Coraz bliżej zakupu kopalń
fot. pixabay

W połowie września Jastrzębska Spółka Węglowa ma podjąć decyzję czy zakupić od Australijczyków  kopalnie lub jedną z kopalń - Dębieńsko i Jan Karski.

Prezes JSW Daniel Ozon, poinformował podczas ostatniej konferencji wynikowej, że po zakończonym audycie technicznym  oba projekty - Dębieńsko i Jan Karski odpowiadają wymaganiom spółki. Obecnie trwają audyty prawne i szacowanie wyceny tych aktywów.

Istnieje możliwość techniczna sięgnięcia po złoże Dębieńsko-1  z kopalni Szczygłowice. Zasoby całkowite tego złoża szacowane są na 301 mln ton, a zasoby wykazane do pozyskania na 93 mln ton. Planowany okres eksploatacji wynosi około 50 lat. W przypadku projektu kopalni Jan Karski, znajdującej się na Lubelszczyźnie,  zasoby całkowite szacowane są na 728 mln ton węgla, a zasoby wykazane do  pozyskania na 352 mln ton.

Jastrzębska Spółka Węglowa jest spółką surowcową i właściwa baza zasobowa stanowi dla niej wartość. Dlatego Spółka ciągle pracuje nad rozpoznawaniem bazy zasobowej pod względem wielkości i jakości oraz nad dopasowaniem tej bazy do technicznych i ekonomicznych możliwości eksploatacji. Poszerzanie bazy zasobowej zostało również uwzględnione w nowej strategii JSW do roku 2030. Tylko konsekwentna realizacja rozpoznawania złóż zapewni Spółce długoterminowe bezpieczeństwo wydobycia i dobrą kondycję finansową na przyszłość.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Węgla starczy nie na 200, a 20 lat, może 30  Węgla starczy nie na 200, a 20 lat, może 30

JSW: Nowe kopalnie sfinansują Chińczycy? JSW: Nowe kopalnie sfinansują Chińczycy?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (41)
Gość30.08.2018 23:24

Plecak

Robię na tym oddziale co te barany robiły - założyciele już emeryty i dobrze bo jeden cwany ale uczciwy a drugi cwany i debil co se układał robotę i sam stwarzał awarie pod siebie. A ten gruby tez robił ze mną ale całe szczęście go już nie widuję na podziale. Nie wiem jak na dzień dzisiejszy ale w zeszłym roku jeszcze jego dyskietka jeździła na dół żeby miał szychty zjazdowe. W tej chwili lekko u nas się pozmieniało po przyjęciu ludzi z Krupińskiego i nie wiem kto ja wozi czy wogóle jeszcze jeździ na dół.

Plecak30.08.2018 22:20

Nie znam żadnego z nich ale jak mam szkolenia i widze tego gościa to mnie krew zalewa a ty co do tego zz należysz wszystko wiesz

Gość30.08.2018 21:23

Do placka

Z solidarności go wywalili bo prawdę wykrzyczał publicznie pod pomnikiem przy władzy ZZ S.. a że chciał mieć dalej udział w korycie to załapał się do innego ale on nie jest założycielem na Zofiówce. Założył to pewien instruktor szkolny z ZSG i jeszcze jeden cwaniak mądrzejszy od dyrektora co se robotę ustawiał. Ale pan po ZSG był za uczciwy i wylali go a gruby się wepchał i nie był w ZOMO a w Prewencji- inne czasy ale ta sama służba. Tak na marginesie - brat boksera z Jastrzębskiej kadry ponoć był dobry nie znam się na boksie.

Plecak30.08.2018 18:32

do goscia 16:36 co to odpowiadasz mowili ze go z solidarnosci wywalili bo po pijaku dyrektorowi garnitur sledziami ubrudził i związek założył tylko ustawa się zmieniła i kadęcie trzeba odrabiac i jeszcze w zomo był to kto zwiazek zakładał gruby czy nie

metyl30.08.2018 17:09

JSW idzie jak burza!

AB!!!!30.08.2018 16:42

AB co ty za bzdury wypisujesz?! Węgiel jest podstawą gospodarki na całym świecie!

Gość30.08.2018 16:36

Placek
On tego związku nie założył - to robota 2 innych cwaniaków a ten ich wygryzł - wiem bo robiłem z wszystkimi z nich - oni odpadli ja dalej robię w elektrycznym.

Pokaż wszystkie opinie (41)