Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
30 sierpnia 2018

Harcerze idą na Mont Blanc. Otwarto "zrzutkę"

Harcerze idą na Mont Blanc. Otwarto "zrzutkę"
fot. pixabay

Harcerze z jastrzębskich Czerwonych Beretów idą po swoje marzenia. I to aż na Dach Europy, czyli Mont Blanc. Pomóż im zrealizować swoje marzenia.

Na portalu zrzutka.pl powstała „zrzutka” dla jastrzębskich harcerzy, a dokładnie dla  36 Harcerskiej Drużyny Czerwonych Beretów. Chcą zrealizować swoje marzenie - zdobyć Mont Blanc.

Harcerze z Jastrzębia-Zdroju, którzy stają przed wyczynem: jeden z nas (Diodak) pobiegnie w ultramaratonie UTMB dookoła Mont Blanc i jeden z nich ma do wyrównania rachunki z Mont Blanc - rok temu nie udało mu się go zdobyć.

Jak mówi Krzysztof Sobczyk (organizator), Diodak czekał całe życie na UTMB (Ultra Trial Mont Blanc) - jeden z najbardziej prestiżowych i najcięższych ultramaratonów na świecie. Biegnie na dystansie 170 km z ponad 10.000 m przewyższeń. Obiegnie MtB wokoło startując we Francji potem Szwajcaria, Włochy i z powrotem do Francji do Chamonix. Reprezentuje nasze Miasto i kraj w tym prestiżowym biegu. Jest wzorem dla setek młodych harcerzy, jak ciężka praca przynosi efekty. Trenuje i biega od 16 lat. Zawsze reprezentuje barwy 36 Harcerskiej Drużyny Czerwonych Beretów z Jastrzębie-Zdroju.

- Na Mont Blanc idę z Rudym (17 lat) a do lodowca Tete Rouse towarzyszy nam Szymon (mój 12-letni syn). Rudemu nie udało sie wejść na MtB rok temu, jak była cała drużyna. Zachorował. Dla młodych ludzi MtB to marzenie, wyzwanie, wyczyn. Chcemy pokazać młodzieży, że można inaczej, sięgnąć wysoko... Teraz idziemy z nim - bo partnerstwo w Górach to rzecz ważna. Chcemy wnieść na MtB koszulkę Franka Szewczyka,  naszego 6-letniego kolegi z rozszczepieniem rdzenia kręgowego. Promujemy 1% dla Franka - robimy tak na wszystkich górach, które zdobywamy. Sponsorzy zawiedli, dziś "umarł" samochód. Właściwie dwa samochody. Zmuszeni jesteśmy wynająć samochód. Dlaczego musimy tam jechać? Bo Diodak nie dostanie już następnej szansy na UTMB. Bo Frankowi potrzebna jest reklama. Bo Rudy... - przekonuje Krzysztof Sobczyk.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Światełko Pokoju przywędrowało do Jastrzębia Światełko Pokoju przywędrowało do Jastrzębia

Jastrzębscy harcerze zdobyli szczyt Mont Blanc Jastrzębscy harcerze zdobyli szczyt Mont Blanc

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (31)
Tu i tam połażę31.08.2018 23:58

Podejrzewam że oni myśleli że to taka Wysoka Czantoria. A na miejscu się okaże co i jak nie wyszło. A potem tragedia i żałoba miejska bo jakiś tatuś chciał dziecko na górkę posłać. To jest GÓRA ! I ona żąda rozwagi od wchodzących!

Megi31.08.2018 19:52

A jakie przygotowanie na Mont Blanc? Ja w tym roku zdobyłam szczyt, ale to nie był mój ani moich przyjaciół debiut. Mam nadzieję, że jesteście przygotowani, a czapki z głów jak tak w wieku 17 lat. Póki co są spore ograniczenia, jeżeli chodzi o zdobycie od francuskiej strony. Rezerwacja w schronisku gutier jest konieczna, ale to zapewne wiecie.

Gość31.08.2018 8:41

Moim marzeniem są wakacje na Bora Bora, może tak zrzucicie się na mój wyjazd?

doSopel30.08.2018 23:47

Frankowi można pomóc inaczej. Diodak nie musi biegać, a dzieci weź Pan do Energy landii.

Snickers30.08.2018 22:53

Sopel strasznie gwiazdorzysz. Startuj to Rady Miasta i tam się wykazać.

Radio Teheran30.08.2018 22:32

Pisano o ubezpieczeniu - fakt, jest niezbedne, ale solidne, w przeciwnym wypadku zwloki beda lezec w gorach a kolejna grupa wspinaczy zrzuci je w przepasc, by nie straszyly.
Na MB wchodzi sie z licencjonowanym przewodnikiem a nie "na dziada".

przypominam30.08.2018 22:20

A pamiętacie tego harcerza co pod pozorami szczytnych idei poderwał małolatę? Dla 17-letniej dziewczyny zostawił żonę i dzieci. "- Nie jestem jednak pedofilem. Po prostu się kochamy - zaznacza."

Moim zdaniem harcerze robią za mało pozytywnych akcji a za głośno było o tej historii, żeby teraz ludzie tłumnie zrzucili się na dotowanie czyiś wyjazdów do Francji.

Pokaż wszystkie opinie (31)