Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
6 września 2018

Kiedyś zapadały tam wyroki, teraz będzie żłobek

Kiedyś zapadały tam wyroki, teraz będzie żłobek
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Może  trudno to sobie wyobrazić, ale tam, gdzie kiedyś sądzono przestępców - będzie żłobek. Budynek po byłym sądzie rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju przechodzi gruntowny remont. Mieszkańcy zastanawiają się, co będzie się znajdowało w tym miejscu.

Według informacji, jakie posiada Urząd Miasta w budynku przy ul. 1 Maja 1 (siedziba byłego sądu) będzie znajdował się żłobek.

- Z posiadanych informacji wynika iż, podmiot dysponujący tym budynkiem w najbliższym czasie wystąpi z wnioskiem o dokonanie wpisu do rejestru żłobków i klubów  dziecięcych - poinformował zastępca prezydenta miasta Robert Chojecki.

Warto przypomnieć, że na terenie miasta znajdują się obecnie cztery żłobki w tym jeden publiczny i trzy niepubliczne. Dysponują one łącznie 270 miejscami dla dzieci do lat trzech.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Nie miał prawa jazdy. Wpadł w ręce policji Nie miał prawa jazdy. Wpadł w ręce policji

"Bezdomni śmierdzą w podziemiach" "Bezdomni śmierdzą w podziemiach"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (23)
Salma09.09.2018 21:11

Lepszą opcją było by utworzenie w tym miejscu domu spokojnej starości (dom starców źle się kojarzy). Ludzi w podeszłym wieku, którzy nie mogą liczyć na opiekę bliskich, jest multum w tym mieście. Emerytury mają niezłe, swoje lub po mężach. Nikt o tym nie wspomina, bo w Polsce to temat tabu i fałszywy wstyd, żeby oddać rodzica do takiego domu. Na zachodzie jest to norma, a warunki w jakich żyją seniorzy są o niebo lepsze niż u nas "przy rodzinie", w samotności i bez właściwej opieki.

Zaintersowana09.09.2018 13:10

Jeden publiczny, trzy niepubliczne- moim zdaniem nie ma sie z czego cieszyć. Przyszły prezydent miasta powinien zastanowić sie nad otwarciem kolejnego publicznego żłobka. Dzieci coraz więcej i walka o miejsca. Wiadomo, ze każdy wolałby mieć taniej i dostać sie do publicznej placówki.

Gość09.09.2018 11:39

kiedyś był tam też Urząd stanu Cywilnego ......Udzielano tam ślubów cywilnych w latach 80....

gość08.09.2018 16:55

W latach 80. w tut. urzędzie miasta też miało siedzibę Kolegium ds. wykroczeń i na bieżąco ich osądzano.

TPW 08.09.2018 14:26

Budynek stał długo i niszczał, wystarczy ze budynek zacznie zagrażać bezpieczeństwu publicznemu i remont staje się dużo tańszy, bez zbędnego udziału konserwatora zabytków, ten pan co go kupił, długo, cierpliwie czekał, dobrze o tym wiedząc

Do Ewy08.09.2018 12:27

Decyduje o tym właściciel budynku. Żeby przygotować pomieszczenia na żłobek musi sporo zainwestować. Bo UM, SANEPiD, ... nie pozwolą na jego otwarcie. Jeśli właściciel pomyli się w swej decyzji to straci pieniądze, których nikt mu nie zwróci. To nie jest czas socjalizmu, gdzie góra decydowała gdzie co ma być i wywalała pieniądze na bezużyteczne inwestycje. Jeśli jest to budynek zabytkowy, wymaga przywrócenie jego zabytkowego wyglądu. Tu zaczynają się poważne koszty. Jeśli właściciel budynku ma to przemyślane, to życzymy mu udanej inwestycji.

Prawdomowny08.09.2018 10:19

@Ewa: najważniejsze, ze ktoś postanowił zachować budynek i to jest dobra informacja. Po remoncie na pewno będzie wyglądał ładnie i wpisze się w Zdroj a to, ze będzie tam żłobek czy przedszkole to wcale nie takie złe. Placówka taka jest potrzebna, miejsce dla dzieciaków rewelacja bo blisko park, natura a nie betonowa dzungla. Tragedia to byłoby przeznaczenie takiego budynku na market lub kolejna filie złodziejskiego banku także więcej optymizmu. Dodam, ze np w Niemczech bardzo dużo budynków o długiej historii przeznaczanych jest na przedszkola, szkoły i nikt z tego afery nie robi.

Pokaż wszystkie opinie (23)