Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-4°
14 września 2018

JSW: Będzie monitoring górników

JSW: Będzie monitoring górników
fot. JSW / Agnieszka Materna

Jastrzębska Spółka Węglowa wprowadza rozwiązania służące poprawie bezpieczeństwa górników. Chodzi o system łączności, a także o monitoring pracowników.

- Najważniejsze jest bezpieczeństwo górników,  to priorytet! W tej dziedzinie  nie było, nie ma i nie będzie oszczędności w JSW. Chcemy w jak najszybszym czasie wdrożyć nowoczesne narzędzia, procedury i  systemy rekomendowane przez ekspertów, które w bardziej efektywny sposób pozwolą ujarzmiać siły natury  - powiedział Daniel Ozon, prezes JSW.  

W kopalniach JSW planuje się wprowadzić jednolity system łączności, identyfikacji i lokalizacji pracowników we wszystkich kopalniach JSW. Nowy system ma być testowany w kopalniach JSW do końca 2018 roku. Wymagania spółki są bardzo rygorystyczne. Lokalizacja pracowników ma odbywać się w czasie rzeczywistym, z możliwością dokładnego śledzenia rozmieszczenia pracowników w rejonach zagrożonych. System monitoringu i lokalizacji będzie pracował w oparciu o infrastrukturę sieci światłowodowej.  Zespół rekomenduje również budowę osobnego systemu łączności bezprzewodowej w oparciu o technologię kabla cieknącego (promieniującego). W trakcie prac zespołu zostały przeprowadzone również testy systemu wykorzystującego technologię Bluetooth Mesh, co daje nadzieję na możliwość wykorzystania rozwiązań w tej technologii w przyszłości.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Premier Morawiecki składa kondolencje rodzinom górników. Zginęło 2 jastrzębian Premier Morawiecki składa kondolencje rodzinom górników. Zginęło 2 jastrzębian

Minister dziękuje górnikom za hart ducha Minister dziękuje górnikom za hart ducha

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (39)
Mar07.11.2018 13:32

Do zł ,mułem to ty masz we łbie nwalone.

pracownik18.09.2018 14:35

najważniejsze jest bezpieczeństwo - chopy(górnicy) wychylają głowę z szoli(windy) a tam alkomat, przechodzą 100m a tam alkomat, a na wyjściu jeszcze raz alkomat - robią z fizycznych patologię, nikt nigdy nie widział akcji skierowanej w kierunku biurowców, dozoru

jak tak mają inwestować w bezpieczeństwo to pomysł przebił sam siebie

luki18.09.2018 12:58

Wytrzymałem na dole rok...
W osiemdziesiątym ósmym kierownik GP3 z Pniówka skutecznie mnie zdemotywował :)... dzięki mu Panie Boże...:)))

Pnio316.09.2018 22:10

Hehe zal sie robi czytajac te wpisy.... Leza bos ty byl i widział... Oprócz scianoli to maja jedna z najniebiezpieczniejszych robot (maszynisci)... W przewozie nie ma lekkich wypadkow tylko ciezkie badz smiertelne. Np. Knurów 3 pracowników maszynistów zginęło...

Marcin 16.09.2018 20:11

Do Agi
Za 8 tys to bym nawet nie myślał o zjechaniu na dół.

Emeryt z Pniówka16.09.2018 18:28

Osobiście dowiedziałem się co to jest "bezpieczeństwo" - dostałem NAGANE - i 11 kolegów z działu . Z powodu "migracji".

Piston, Nusiek i Romek 16.09.2018 18:02

W szwedzkiej firmie Epicenter, zaczipowano wszystkich pracowników. Potrzebę takiego działania motywowano ułatwieniami w korzystaniu z biura. Chipy RFID otrzymało w sumie ponad 150 osób. naszych też zaczipować szczególnie planistki ,kaj łażą w czasie roboty na pniówku .

Pokaż wszystkie opinie (39)