Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°17°
14 września 2018

JSW: Będzie monitoring górników

JSW: Będzie monitoring górników
fot. JSW / Agnieszka Materna

Jastrzębska Spółka Węglowa wprowadza rozwiązania służące poprawie bezpieczeństwa górników. Chodzi o system łączności, a także o monitoring pracowników.

- Najważniejsze jest bezpieczeństwo górników,  to priorytet! W tej dziedzinie  nie było, nie ma i nie będzie oszczędności w JSW. Chcemy w jak najszybszym czasie wdrożyć nowoczesne narzędzia, procedury i  systemy rekomendowane przez ekspertów, które w bardziej efektywny sposób pozwolą ujarzmiać siły natury  - powiedział Daniel Ozon, prezes JSW.  

W kopalniach JSW planuje się wprowadzić jednolity system łączności, identyfikacji i lokalizacji pracowników we wszystkich kopalniach JSW. Nowy system ma być testowany w kopalniach JSW do końca 2018 roku. Wymagania spółki są bardzo rygorystyczne. Lokalizacja pracowników ma odbywać się w czasie rzeczywistym, z możliwością dokładnego śledzenia rozmieszczenia pracowników w rejonach zagrożonych. System monitoringu i lokalizacji będzie pracował w oparciu o infrastrukturę sieci światłowodowej.  Zespół rekomenduje również budowę osobnego systemu łączności bezprzewodowej w oparciu o technologię kabla cieknącego (promieniującego). W trakcie prac zespołu zostały przeprowadzone również testy systemu wykorzystującego technologię Bluetooth Mesh, co daje nadzieję na możliwość wykorzystania rozwiązań w tej technologii w przyszłości.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Górnicy dostali po kieszeni" "Górnicy dostali po kieszeni"

"Górnicy potrzebują aktywności fizycznej" "Górnicy potrzebują aktywności fizycznej"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (39)
Mar07.11.2018 13:32

Do zł ,mułem to ty masz we łbie nwalone.

pracownik18.09.2018 14:35

najważniejsze jest bezpieczeństwo - chopy(górnicy) wychylają głowę z szoli(windy) a tam alkomat, przechodzą 100m a tam alkomat, a na wyjściu jeszcze raz alkomat - robią z fizycznych patologię, nikt nigdy nie widział akcji skierowanej w kierunku biurowców, dozoru

jak tak mają inwestować w bezpieczeństwo to pomysł przebił sam siebie

luki18.09.2018 12:58

Wytrzymałem na dole rok...
W osiemdziesiątym ósmym kierownik GP3 z Pniówka skutecznie mnie zdemotywował :)... dzięki mu Panie Boże...:)))

Pnio316.09.2018 22:10

Hehe zal sie robi czytajac te wpisy.... Leza bos ty byl i widział... Oprócz scianoli to maja jedna z najniebiezpieczniejszych robot (maszynisci)... W przewozie nie ma lekkich wypadkow tylko ciezkie badz smiertelne. Np. Knurów 3 pracowników maszynistów zginęło...

Marcin 16.09.2018 20:11

Do Agi
Za 8 tys to bym nawet nie myślał o zjechaniu na dół.

Emeryt z Pniówka16.09.2018 18:28

Osobiście dowiedziałem się co to jest "bezpieczeństwo" - dostałem NAGANE - i 11 kolegów z działu . Z powodu "migracji".

Piston, Nusiek i Romek 16.09.2018 18:02

W szwedzkiej firmie Epicenter, zaczipowano wszystkich pracowników. Potrzebę takiego działania motywowano ułatwieniami w korzystaniu z biura. Chipy RFID otrzymało w sumie ponad 150 osób. naszych też zaczipować szczególnie planistki ,kaj łażą w czasie roboty na pniówku .

Pokaż wszystkie opinie (39)