Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 23°14°
20 września 2018

Światowy Dzień Sybiraka. Młodzież pamięta

Światowy Dzień Sybiraka. Młodzież pamięta

17 września to Światowy Dzień Sybiraka. Z tej okazji na cmentarzu komunalnym odbyła się uroczystość z  okazji   Dnia  Sybiraka. Przy symbolicznym grobie poświęconym Sybirakom, ofiarom Katynia i sowieckich łagrów, a także obrońcom Ojczyzny podczas II wojny światowej zebrali się przedstawiciele władz miasta, kombatanci, służby mundurowe, młodzież szkolna oraz nauczyciele.

Oddano hołd poległym. Krótkie przemówienie wygłosił prezes jastrzębskiego Koła Związku Sybiraków pan Ryszard Czernecki, który - jak zawsze - prosił młodych ludzi, by pamiętali o tragedii sprzed lat. Apelował też do nauczycieli, aby przekazywali młodym ludziom prawdziwą historię. Nie zabrakło też wierszy patriotycznych recytowanych przez uczniów Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5. Uroczystość uświetnili żołnierze z 34. Śląskiego Dywizjonu Obrony Powietrznej w Bytomiu, którzy oddali salwę honorową.

Druga część uroczystości odbyła się w Domu Zdrojowym. Wszyscy goście mogli obejrzeć wzruszający program artystyczny przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Handlowych pod kierunkiem p. Barbary Jasiak wraz  z prezentacją multimedialną opracowaną przez byłą nauczycielkę ZSH, obecnie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5, p. Monikę Dworak-Kulig.

Informacja nadesłana ZSH 

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Stała się tragedia, ale nie chodzi o zemstę" "Stała się tragedia, ale nie chodzi o zemstę"

W środę obchody Święta Wojska Polskiego W środę obchody Święta Wojska Polskiego

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Uczestnik20.09.2018 19:09

Pan Krzysztof nie pełnił warty honorowej, tylko robił zdjęcia. Przeszkadzało to komuś? A uroczystość była wspaniała. Wyrazy szacunku dla Pana Ryszarda Czerneckiego, który co roku organizuje uroczystości, brawa dla młodzieży z ZSH i SP-5!

Gość20.09.2018 13:54

Brawo młodzież

haha20.09.2018 9:11

Szacowny pan Krzysztof S z telefonem podczas warty honorowej. I to on ma być wzorek dla młodych????