Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 21°18°
30 października 2018

W centrum Jastrzębia powstanie sieciowa restauracja?

W centrum Jastrzębia powstanie sieciowa restauracja?
fot.pixabay

Miasto Jastrzębie wystawiło do sprzedaży teren znajdujący się w sąsiedztwie Ronda Centralnego, położonego przy skrzyżowaniu ul. Arki Bożka i Józefa Piłsudskiego. Niedługo dowiemy się co będzie się tam znajdowało.  Nieoficjalnie mówi się o sieciówce gastronomicznej. 

Zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego zatwierdzonym w kwietniu 2018 roku tereny te mają charakter usługowy. Mogą się tam znajdować przedsięwzięcia związane z  usługami o charakterze śródmiejskim, takie jak: gastronomia, kultura, oświata, rekreacja, służba zdrowia, handel z wyłączeniem usług związanych z obsługą ruchu samochodowego.

Jak poinformowała rzecznik jastrzębskiego magistratu Katarzyna Wołczańska procedura przetargowa jeszcze się nie zakończyła. Wiadomo jednak, że wkrótce poznamy firmę, która kupiła od miasta ten teren.

W styczniu 2017 roku jeden z potencjalnych inwestorów interesował się terenem położonym w centrum miasta. Jak wówczas informował Urząd Miasta pod uwagę brano budowę lokalu gastronomicznego znanej sieci. Wtedy jednak tereny te były zakwalifikowane jako zielone i konieczna była zmiana planu zagospodarowania przestrzennego. Korekta tego istotnego dla miasta dokumentu nastąpiła w kwietniu 2018. Formalne przeszkody do realizacji tej inwestycji zostały usunięte. Jak się nieoficjalnie dowiadujemy inwestor wyrażał chęć zakupu tego terenu.

Niedługo nastąpi rozstrzygnięcie przetargu. 

 

Polub i udostępnij
Mali Giganci
Czytaj też

KFC -  inwestycja ruszy w tym roku KFC - inwestycja ruszy w tym roku

Restauracja znanej sieci pojawi się w Jastrzębiu? Restauracja znanej sieci pojawi się w Jastrzębiu?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (61)
Gość02.11.2018 13:34

Ale chrzanita...

BezRad01.11.2018 21:12

Rozumienie to duża sztuka. Jak światła władza wprowadziła na maturze czytanie ze zrozumieniem, myślałem że to ponury żart. Teraz widzę że rownamy w dół.
Im wiecej przybytkow tym lepiej, im większa oferta tym lepiej dla mieszkańców, kto nie chce nie musi korzystać.

do 18: 4901.11.2018 21:00

,,W normalnych restauracjach " co Ty człowieku wiesz o restauracjach he he baw mnie dalej Tobie wystarczy tani bar w jednej ręce bułka z majonezem a w drugiej tanie ,, piwo szczochy " .

Radio Teheran01.11.2018 20:01

@Bieda piszczy
Jastrzebianie pojda po te smieci i beda sie czuli, ze wielki swiat odwiedzaja. Ludzie sa w tej nedzy zakonserwowani. Podrozowac nie beda, bo drogo i "islamisci" wszedzie. TV nie traktuja realnie a ksiazek od dawna nikt nie czyta.
Szczyt komfortu i nowoczesnosci to popkorn w kinie.

do Gość do etg Dziś o 8:53 01.11.2018 18:54

A co masz przeciwko ziemniakom? Zdrowe. Swoją drogą amerykańskie, ale nie od jankesów, tylko od Indian. Pomidory też mamy od Indian. Niestety też papierosy.
A od Jankesów hamburgery. Czyli mieloną soję z odpadkami mięsnymi.
A pizza też może być zdrowa, te nasze polskie to często byle co, Włosi, którzy przyjeżdżają do Polski ich nie jedzą, w tych tanich lokalach, bo nie jest to wg nich pizza, ale są też lokale z porządną pizzą

do Bieda piszczy01.11.2018 18:49

Bez przesady, te hamburgery z mikrofali tanie nie są, a w normalnych restauracjach mozna kupić drugie danie za 15-30 zł

Bieda piszczy01.11.2018 18:37

Żeby powstała porządna restauracja to musi być drogo bo porządne jedzenie kosztuje a ile ludzi tam pójdzie jak pieniędzy nie ma i tym sposobem każdy pójdzie gdzie najtaniej na marne śmieciowe jedzenie ja rozumiem każdy ma wysokie wymagania i chciałby żyć jak bogacze w filmach ale niestety jesteśmy w Mieście robotniczym a nie w bogatym Nowym Yorku .

Pokaż wszystkie opinie (61)