Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
31 października 2018

Ubezpieczenia dla kamperów

Ubezpieczenia dla kamperów

Właściciele kamperów, podobnie jak kierowcy samochodów osobowych, są zobowiązani, aby wykupić ubezpieczenie swojego pojazdu. Polisa tego typu to ubezpieczenie OC. Co prawda, w Polsce ten sposób podróżowania nie jest jeszcze bardzo rozpowszechniony, ale coraz częściej można zauważyć również polskie kampery na europejskich drogach. Eksperci z branży ubezpieczeniowej radzą, aby ochrona kampera była kompleksowa, a w pakietach polisy tego rodzaju wychodzą znacznie taniej.

OC kampera obowiązkowe dla wszystkich kierowców

Polisa tego typu jest obowiązkowa dla wszystkich posiadaczy kampera, tak samo, jak i dla kierowców samochodów osobowych. Przed wykupieniem polisy warto sprawdzić oraz porównać ceny kilku ubezpieczeniowców, ponieważ w zależności od oferty, ubezpieczenie tego typu może być tańsze lub droższe. Na jego wysokość wpływa przede wszystkim stan techniczny samochodu, jego powierzchnia oraz wiek. Bierze się również pod uwagę samego właściciela, czyli jego wiek oraz historię drogową.

Taniej w pakiecie!

Na wysokość składki tego rodzaju ma wpływ wiele czynników. Podobnie jak w przypadku samochodów osobowych o cenie polisy decydują takie czynniki jak m.in.: wiek właściciela, staż za kierownicą, doświadczenie, oraz zniżki za bezszkodową jazdę, (lub zwyżki za szkodowość). Posiadacze kamperów często decydują się również na zakup ubezpieczenia AC, czyli Autocasco, które chroni między innymi w wypadku kradzieży, bądź pożaru. Szczególnie właściciele tych bardziej luksusowych domków na kółkach, których wyposażenie można porównać z domem lub mieszkaniem.

OC+AC to się opłaca

Autocasco jest dość wysokie, kiedy chcemy je wykupić dla kamperów, dlatego znaczna część właścicieli szuka możliwych zniżek. W pakiecie ubezpieczenia OC+AC wychodzi znacznie taniej. Szczególnie, że gro ubezpieczeniowców oferuje specjalne ubezpieczenie dla posiadaczy kamperów, o nazwie motorhome insurance, które gwarantuje odpowiednie parametry dla kierowców dostosowane do potrzeb utrzymania samochodu tego rodzaju. Jest to zdecydowanie najbardziej korzystny wybór wśród ofert ubezpieczeniowych oferowanych dla posiadaczy kamperów.  Istnieją również dodatkowe pakiety, które oprócz ubezpieczenia komunikacyjne go oferują ubezpieczenie turystyczne. Jeśli zdarzy nam się nieprzyjemna sytuacja, w której uszkodzimy jakiś element i firma wypożyczająca będzie od nas oczekiwała pokrycia kosztów naprawy, będziemy mogli pokryć je właśnie z takiej polisy.

 

Artykuł sponsorowany

Polub i udostępnij
Czytaj też

Szkołą na miarę XXI wieku czeka na uczniów Szkołą na miarę XXI wieku czeka na uczniów

Jest praca dla górników szukających zatrudnienia Jest praca dla górników szukających zatrudnienia

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!