Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 23°15°
23 listopada 2018

"Marzenia o piękniejszym i nowoczesnym Jastrzębiu spełnią się"

"Marzenia o piękniejszym i nowoczesnym Jastrzębiu spełnią się"
fot. UM Jastrzębie / Aneta Czarnocka-Kanik

Podczas czwartkowej sesji Rady Miasta Anna Hetman objęła urząd Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój. Tym samym oficjalnie rozpoczęła 5-letnią kadencję.

Podczas wystąpienia prezydent zadeklarowała współpracę z każdym radnym, który chce działać dla dobra miasta, ponad wszelkimi podziałami.

- Przed nami pięć lat wspólnej pracy i współdecydowania o losach Jastrzębia-Zdroju. Wynik wyborów, myślę, że nieprzypadkowy to potwierdzenie tego, że mieszkańcy chcą rozwoju miasta według koncepcji, którą zaproponowałam. Liczę na to, że radni ponad podziałami będą popierać dobre dla Jastrzębia-Zdroju rozwiązania, które proponowałam mieszkańcom. Budowanie silnego Jastrzębia opieram na czterech filarach: gospodarka i rozwój, bezpieczna rodzina, przyjazne przestrzenie, kultura i sport. Zmieniamy nasze miasto. Mamy przygotowanych wiele projektów, takich jak: rewitalizacja al. Piłsudskiego, projekty termomodernizacji szkół i przedszkoli. W trakcie projektowania są m.in.: ul. 1 Maja, rondo przy ul. Północnej i Granicznej, modernizacja Łazienek III. Marzeniem wielu jastrzębian jest budowa linii kolejowej, centrum biznesu, rynku, hal produkcyjnych w strefie ekonomicznej, przebudowa ulicy Wyzwolenia. Tak, doprowadzimy do tego. Marzenia mieszkańców o piękniejszym i nowoczesnym Jastrzębiu-Zdroju spełnią się - mówiła m.in. prezydent Anna Hetman.

Prezydent zwróciła się radnych, proponując im współprace na rzecz Jastrzębia. Mówiła o nowym otwarciu. 

- Robimy nowe otwarcie. Zapraszam każdego radnego, nie patrząc na ugrupowanie, do podpisania porozumienia o współpracy z prezydentem, którego mieszkańcy wybrali do realizacji zadań. Wierzę, że nikt z was mieszkańców nie zawiedzie. Liczę, że odrzucimy niesnaski i nieporozumienia, że zmienimy język w narzędzie perswazji, bo tu Jastrzębie jest najważniejsze. Jastrzębianie nie chcą wojen. Tu musimy zadbać o przyszłość naszego miasta - przekonywała prezydent.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Prezydent przekazała aparat USG dla WSS 2 Prezydent przekazała aparat USG dla WSS 2

Prezydent Hetman: "Nowa, lepsza jakość komunikacji" Prezydent Hetman: "Nowa, lepsza jakość komunikacji"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (57)
Obserwator26.11.2018 7:52

Do Szczepan. Proszę czutac uważnie. Nie napisalem, ze Droga Krzyżowa była finansowana przez miasto tylko byl nakład personalny. Taki Pan szczegółowy a prostych zdań nie rozumie.

Gościówa25.11.2018 20:15

A na wiosnę znowu zdezelowane samochody rajdowe pod naszymi okami. Tylko po to żeby focie zrobić!

Oko25.11.2018 16:42

Kpina!

Gościu25.11.2018 10:43

Za 5 lat krzaki nadal będą rządziły w centrum miasta. Nie wierzę w nagły boom w Jastrzębiu to miasto najwyraźniej nie ma zdolności kredytowej xD

Inny25.11.2018 10:10

Bedzie dobrze. Miasto żyje swoją siła. Za dużo mowy o koscieie katolickim. Nie wiem czy jastrzebianie wiedza ale mamy jeszcze ewangelikow i zielonoswiatkowcow i inne wspolnoty. Ich duchowni jakos nie chca wplywac na wladze tylko rzymskokatolicy

Szczepan25.11.2018 9:22

Panie obserwator. Woidze że jest Pan wszystko wiedząc. Proszę jasno przedstawić dowody. Miałem do czynienia z ks. M. Z. oraz P. J. Marsz dla życia i rodziny był zawsze finansowany przez sponsorów oraz przez p.j. Dopiero w ubiegłym roku był napisany projekt na dofinansowanie i został pozytywnie rozliczone, w tym roku również był projekt na dofinansowanie i został pozytywnie rozliczony. Śdm miasto urzyczyło cześć rzeczy ale finansowane było z pieniędzy kurialnych i parafia z Pawłowic i Jastrzębia, droga krzyżowa ulicami miasta nigdy nie była finansowana z pieniędzy miejskich. Pewnie Pan zapyta od kogo te informacje. Są dostępne w magistracie trzeba tylko poprosić i wszystko udostępnia tak jak mnie. Lubi Pan oczerniac. To proszę nie oczerniac tylko pokazać co Pan zrobił dla mieszkańców i mię ukrywać się pod nickiem.

Kiedys wierny z kaplicy25.11.2018 7:00

Miernota w kazaniach, bez własnej inwencji. Może i lata w arbajtach ale to jest jedyne co robi dobrze Zientek. Napewno nie jest wsparciem dla miasta a tacy ludzie jak Pani Prezydent, K. Gadowski i p. Dyrektor Szpitala to wróg publiczny nr. 1. Zreszta po co się tu spuszczac nad ksiezmi skoro miasto to swiecka sprawa.

Pokaż wszystkie opinie (57)