Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°10°
3 grudnia 2018

Gdzie powstanie nowa kopalnia?

Gdzie powstanie nowa kopalnia?
fot. pixabay

Gdzie na Śląsku zbudować nową kopalnię? Takie pytanie postawił minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas obchodów barbórkowych w Katowicach.

 - Państwo górnicy, więcej węgla nam potrzeba! Pomyślmy o tym, gdzie na Śląsku pobudować nową kopalnię - mówił minister energii Krzysztof Tchórzewski, zwracając się m.in. do szefów górniczych spółek, samorządowców i parlamentarzystów.

W tym roku do Polski napłynęło już 10 mln ton węgla z importu, co jest dużym wyzwaniem dla krajowych kopalń.

 - Musimy do 2030 r. zwiększyć produkcję energii elektrycznej o 25 proc. Przy tym będziemy też stosowali inne technologie wytwarzania - przez to wykonamy to, co Komisja Europejska sobie życzy, czyli zmniejszymy udział węgla w energetyce, ale utrzymajmy ten poziom (zużycia - PAP), który jest; polskim węglem, a nie węglem zagranicznym - to jest główne wyzwanie, które przed nami stoi; naprawdę trzeba do tego poważnie podejść - powiedział Tchórzewski. 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Śląsk będzie stopniowo odchodził od węgla" "Śląsk będzie stopniowo odchodził od węgla"

Jastrzębski Węgiel brązowym medalistą mistrzostw Polski Jastrzębski Węgiel brązowym medalistą mistrzostw Polski

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
Marek04.12.2018 20:26

Najlepiej wybudujcie ja w rzyci. Wszędzie na około smród od tego pieronskiego węgla, prąd drozszy o 70% ziemia doprowadzona na skraj zagłady, a te głupki dalej o węglu. Jaki świat zostawicie swoim dzieciom?

BolekLolek04.12.2018 19:53

" nie o takom Polskem walczylem" nam się należy czy stoi czy leży ...

Pachoł miejski04.12.2018 18:58

Do przewodniczącego Solidarności Dudy....Jesteś jak dawny sekretarz PZPR za komuny .. nic do ciebie nie dociera obudzisz się dopiero jak ci podpalą komitet miejski !!!! Ogarnij się bo wiatr historii zmiecie cię do kontenera , otrząśnij się z tego nieróbstwa i stagnacji tego dobrobytu jaki zafundowała ci władza , Przypomnij sobie za czyje podatki wiedziesz takie wygodne i beztroskie życie ... to za nasze podatki siedzisz i pierdzisz w stołek , To my pracujemy po to byś mógł siedzieć spokojnie w niedzielę w domu , a
górnicy muszą fedrować może powiesz że tak nie jest . Co ty zrobiłeś dla Polski w ciągu ostatnich trzech lat , wiesz dokładnie co szykuje władza po nowym roku .... dobrze wiesz , ale siedzisz cicho obcięli ci cojones dogadałeś się z władzą , a jakie zadanie mają związki zawodowe ? tego już nie pamiętacie . Pamiętaj o jednym " Mimo , że sumienie nie ma zębów nikt nie wytrzyma jego ukąszeń"

Gość04.12.2018 18:49

PiS i PO ta są takie same partie. Ludzie nie miejcie złudzeń. Taka kopalnie zamknąć jak Krupiński a tam tyle węgla. Wstyd i hańba i jeszcze te przekręty co głośno się nie mówi.

aloo04.12.2018 17:34

Widzisz Tchórzewski czym się kończy dawanie za lebrowanue pieniędzy? wychodiwałeś tłuste koty a teraz musisz sprowadzać wongel z Rosji.

Pod prąd04.12.2018 14:35

Rekompensata za prąd to pomoc publiczna i jako taka jest niezgodna z dyrektywami unijnymi , ale tego się dowiecie dopiero po nowym roku . Wtedy minister rozłoży ręce i powie .... coż ja nic nie poradzę takie jest prawo.

gosc do gosc04.12.2018 13:48

no wlasnie to jest bardzo proste, tylko u nas musza sobie utrudniac, najpierw musi wyplynac spora gotowka zeby szwagier zarobil, znajomy, ciotka, wujek, a potem powiedza ze sie nie da i kupia cos za grube mln

Pokaż wszystkie opinie (14)