Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°11°
31 stycznia 2019

Co dalej z budynkiem Łazienek III w Parku Zdrojowym?

Co dalej z budynkiem Łazienek III w Parku Zdrojowym?
fot. JastrzebieOnline.pl

Zabytkowy budynek Łazienek III w Parku Zdrojowym nadal straszy swoim wyglądem. Chociaż w ubiegłym roku miasto pozyskało na rewitalizację tego obiektu 6,5 mln zł, to nic tam się nie dzieje.

Odpowiedź na pytanie, dlaczego nic nie dzieje się z budynkiem Łazienki III jest prosta - brak firm, które zdecydują się przeprowadzić rewitalizacje za proponowane pieniądze.

- Złożone oferty przetargowe w powtórnej już procedurze przetargowej przewyższają znacznie zaplanowane na to zadanie środki - informują urzędnicy.

 W marcu 2018 roku magistrat pozyskał na ten cel środki unijne w wysokości 6,5 mln zł. Dofinansowanie z uwzględnieniem pieniędzy z budżetu państwa wynosi aż 95 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji, natomiast koszt całej inwestycji szacowany jest na 7 556 118,92 zł.

Na najbliższej sesji Rady Miasta, to jest w czwartek, radni będą głosować uchwałę, która zwiększa środki pieniężne z budżetu miasta o kwotę 1,8 mln zł na tą inwestycję.

Projekt zakłada rozbudowę i rewitalizację istniejącego budynku do pełnienia funkcji kulturalnej przez Miejski Ośrodek Kultury. W zmodernizowanym zabytkowym obiekcie planuje się organizację wystaw, których tematem przewodnim będzie sztuka współczesna, a także warsztatów artystycznych. Dzięki pracowni fotograficznej z ciemnią artyści fotograficy zapoznają młodych adeptów sztuki z fotografią analogową. Unikatowym miejscem w Łazienkach będzie umieszczony na tarasie punkt do obserwacji nieba oraz przyrody w jej wyższych partiach. Obserwatorium wyposażone będzie w specjalistyczny sprzęt (np. lunety).

Polub i udostępnij
Czytaj też

Mieszkańcy chcą dalszej modernizacji OWN Mieszkańcy chcą dalszej modernizacji OWN

Można zdobyć duże pieniądze z ZUS Można zdobyć duże pieniądze z ZUS

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (30)
eeeee02.02.2019 22:04

szukam i nie widzę żadnych Jastrzębiaków na wystawach ogólnopolskich w spisach autorów, to może jakieś cieniasy?

Radio Teheran02.02.2019 19:29

@eeeee
Gwarantuje, ze sa.
Niezalezni to teraz mlodzi pajace, ale sa osoby, ktore wciaz ida pad prad.
Poszujaj w necie.

eeeee02.02.2019 12:29

Radio Teheran
Była, juz nie ma, teraz są tylko szuflady po Niezależnych, tych z poprzednich czasów, lat 60., 70., 80., ale większość z nich już nie żyje.

l02.02.2019 12:27

Sensowne byłoby zrobić tam kąpiele ziołowe, w mleku itd, nawiązywałoby do pierwotnych funkcji i zarobiłoby na siebie. Widziałem taki obiekt z kąpielami ziołowym w byłym uzdrowisku, ma się dobrze, zarabia, bo to jest teraz na topie.

maryśka02.02.2019 8:09

Podobno miał być Pałacyk Ślubów? I to byłoby sensowne.

myślący02.02.2019 7:29

Miał tam być Urząd Stanu Cywilnego, ale na takie inwestycje nie ma dotacji. Taki zrujnowany zabytek jest we władaniu konserwatora zabytków i miasto nie może sobie wymyślać co tam ma się mieścić.

Jaro01.02.2019 13:55

Już jedną budkę z piwem za kilka milionów wyremontowano i stoi bez pomysłu na sensowne wykorzystanie. Jeśli ma to być remont jakości podobnej ja domu zdrojowego to może lepiej wydać pieniądze gdzieś indziej a to zburzyć ale zrobić dokumentację i może kiedyś przy nadmiarze gotówki wybudować nowy wyglądający tak samo. Bo reanimowanie trupa jest bardziej kosztowne. A w parku jest gdzie pakować pieniądze alejki utwardzić porządnie by ludzie nie musieli po błocie chodzić.

Pokaż wszystkie opinie (30)