Woś

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°12°
1 lutego 2019

Powstanie Międzynarodowe Centrum Innowacji, Nauki i Biznesu?

Powstanie Międzynarodowe Centrum Innowacji, Nauki i Biznesu?
fot. pixabay

Miasto Jastrzębie-Zdrój wspólnie z czeskim miastem Karwina będzie aplikowało o środki unijne na powstanie Międzynarodowego Centrum Innowacji, Nauki i Biznesu.

- Pojawiły się możliwości zdobycia środków na Międzynarodowe Centrum Innowacji, Nauki i Biznesu, a także na ukierunkowanie w tworzeniu startupów (nowo powstałych firm). Do tej współpracy zaprosiliśmy również Uniwersytet Śląsko-Morawski w Karwinie, zabiegamy o włączenie się do tej inicjatywy Politechniki Śląskiej, JSW Innowacje oraz Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - mówił zastępca prezydenta Roman Foksowicz.

Pierwsze dokumenty w tej sprawie będą składane do końca kwietnia, a wniosek końcowy do końca września. W przyszłym roku będzie decyzja o przyznaniu środków.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JKH zwycięża Re-Plast Unię Oświęcim 4:2 JKH zwycięża Re-Plast Unię Oświęcim 4:2

Miasto pozyskało 3 mln zł na remont Miasto pozyskało 3 mln zł na remont

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (21)
gosc 04.02.2019 15:34

Dobrze, że jest pomysł i spojrzenie długofalowe. Wszystko wymaga czasu a krytyka niczemu nie służy. Trzymam kciuki za pomyślność inicjatywy!

szczepionkowy faszyzm03.02.2019 0:20

o Q....
które to już?

gość02.02.2019 23:01

Czy nie lepiej napisać gdy powstanie? Gdzie lub w którym miejscu? PO co te szumne zapowiedzi i obiecanki skoro budżet miasta jest lichy bo tak pisaliście!!! Czy nie lepiej wybudować np. kino i nie płacić wielkich kosztóww dzierżawy?

Radio Teheran02.02.2019 17:12

@GośćDziś o 12:02
Spolka, ktora powolano do organizowania tegoz, upadla i zajmuje (ale jakos bez efektow) sie nia prokuratura.
Prawdopodobnie intencja byla budowa na koszt podatnika komercyjnej sieci. Plus, Orange i inni przciez wlasnej sieci nie zbudowali.

Jorgi7602.02.2019 14:48

To,że pojawiły się możliwości zdobycia środków nic nie znaczy.Szumne zapowiedzi P.Hetman i jej otoczenia o kolejnej inwestycji to mrzonki.Najpierw coś sobie w głowach uroją,a dopiero później szukają kasy,której tradycyjnie miasto nie dostanie.I na koniec będzie sorry,ale nie wyszło.Jastrzębianie zasługują na konkrety,a nie jakieś chore fantazje.P.Hetman już dziękujemy za występ.

Robert02.02.2019 13:18

Przepraszam , a gdzie to powstanie ? Na łaźni na Moszczenicy ? To już nie będzie realizacji wspólnych interesów z Ostravą ? Jeden projekt nie wyszedł to teraz drugi! Jeden projekt , drugi projekt , trzeci projekt , wizualizacjia i tak w kółko . A kiedy efekty ? 5 lat rządów nie wystarczy by w końcu coś zrobić ? To i 10 będzie za mało !

gość02.02.2019 12:36

Gdyby nie Czechy i Karwina to sami nie są w stanie nic zrobić. Portal pisał,że budżet jest kiepski więc z czego te wszelkie nowinki chce sfiansować? Czy ma w budęzcie4 miasta kasę na udziały własne?

Pokaż wszystkie opinie (21)