Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 18°14°
1 lutego 2019

Powstanie Międzynarodowe Centrum Innowacji, Nauki i Biznesu?

Powstanie Międzynarodowe Centrum Innowacji, Nauki i Biznesu?
fot. pixabay

Miasto Jastrzębie-Zdrój wspólnie z czeskim miastem Karwina będzie aplikowało o środki unijne na powstanie Międzynarodowego Centrum Innowacji, Nauki i Biznesu.

- Pojawiły się możliwości zdobycia środków na Międzynarodowe Centrum Innowacji, Nauki i Biznesu, a także na ukierunkowanie w tworzeniu startupów (nowo powstałych firm). Do tej współpracy zaprosiliśmy również Uniwersytet Śląsko-Morawski w Karwinie, zabiegamy o włączenie się do tej inicjatywy Politechniki Śląskiej, JSW Innowacje oraz Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - mówił zastępca prezydenta Roman Foksowicz.

Pierwsze dokumenty w tej sprawie będą składane do końca kwietnia, a wniosek końcowy do końca września. W przyszłym roku będzie decyzja o przyznaniu środków.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Marszałek województwa trzeci raz przesuwa termin Marszałek województwa trzeci raz przesuwa termin

Prawie 900 tys. zł dla jastrzębskich szkół Prawie 900 tys. zł dla jastrzębskich szkół

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (21)
gosc 04.02.2019 15:34

Dobrze, że jest pomysł i spojrzenie długofalowe. Wszystko wymaga czasu a krytyka niczemu nie służy. Trzymam kciuki za pomyślność inicjatywy!

szczepionkowy faszyzm03.02.2019 0:20

o Q....
które to już?

gość02.02.2019 23:01

Czy nie lepiej napisać gdy powstanie? Gdzie lub w którym miejscu? PO co te szumne zapowiedzi i obiecanki skoro budżet miasta jest lichy bo tak pisaliście!!! Czy nie lepiej wybudować np. kino i nie płacić wielkich kosztóww dzierżawy?

Radio Teheran02.02.2019 17:12

@GośćDziś o 12:02
Spolka, ktora powolano do organizowania tegoz, upadla i zajmuje (ale jakos bez efektow) sie nia prokuratura.
Prawdopodobnie intencja byla budowa na koszt podatnika komercyjnej sieci. Plus, Orange i inni przciez wlasnej sieci nie zbudowali.

Jorgi7602.02.2019 14:48

To,że pojawiły się możliwości zdobycia środków nic nie znaczy.Szumne zapowiedzi P.Hetman i jej otoczenia o kolejnej inwestycji to mrzonki.Najpierw coś sobie w głowach uroją,a dopiero później szukają kasy,której tradycyjnie miasto nie dostanie.I na koniec będzie sorry,ale nie wyszło.Jastrzębianie zasługują na konkrety,a nie jakieś chore fantazje.P.Hetman już dziękujemy za występ.

Robert02.02.2019 13:18

Przepraszam , a gdzie to powstanie ? Na łaźni na Moszczenicy ? To już nie będzie realizacji wspólnych interesów z Ostravą ? Jeden projekt nie wyszedł to teraz drugi! Jeden projekt , drugi projekt , trzeci projekt , wizualizacjia i tak w kółko . A kiedy efekty ? 5 lat rządów nie wystarczy by w końcu coś zrobić ? To i 10 będzie za mało !

gość02.02.2019 12:36

Gdyby nie Czechy i Karwina to sami nie są w stanie nic zrobić. Portal pisał,że budżet jest kiepski więc z czego te wszelkie nowinki chce sfiansować? Czy ma w budęzcie4 miasta kasę na udziały własne?

Pokaż wszystkie opinie (21)