Biznes na okrągło

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°
22 lutego 2019

Znieważenie internetowe, kiedy policja zapuka do twoich drzwi

Znieważenie internetowe, kiedy policja zapuka do twoich drzwi
fot. pixabay

Każdy, kto za pośrednictwem Internetu chce popełnić przestępstwo nie może czuć się bez bezpiecznie. Policjanci monitorują sieć i podejmują działania.

Policjanci w całym kraju od początku roku odnotowali wzmożoną ilość zgłoszeń od obywateli dotyczących obraźliwych wpisów internetowych jak i też gróźb karalnych kierowanych telefonicznie, publicznego znieważania, a także nawoływania do popełnienia przestępstwa w stosunku do prezydentów, przedstawicieli administracji publicznej, samorządowców, polityków z różnych ugrupowań politycznych.

- Policjanci przypominają o odpowiedzialności za każde bezprawne zachowanie, a także słowa kierowane wobec innych ludzi różnymi drogami. Wśród często niepoważnie traktowanych przestępstw ściganych na wniosek osoby poszkodowanej są znieważenia, czy kierowanie gróźb karalnych, zwłaszcza, gdy są popełniane za pośrednictwem telefonu, czy mediów elektronicznych - mówi mł. asp. Bogusława Kobeszko, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Są również przestępstwa ścigane z urzędu, dotyczące znieważania, poniżania grup narodowościowych, etnicznych czy religijnych. Także ich autorzy nie mogą czuć się bezkarni. Do ich drzwi może zapukać policja, nawet jeśli nie ma zgłoszenia od osoby pokrzywdzonej. Po przeprowadzeniu dochodzenia sprawa trafia do prokuratora, a ten kieruje akt oskarżenia do sądu. Trzeba liczyć się nawet z karą pozbawienia wolności.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Motocyklista ranny w wypadku. Trafił na stół operacyjny Motocyklista ranny w wypadku. Trafił na stół operacyjny

Włamywacze wpadli na gorącym uczynku Włamywacze wpadli na gorącym uczynku

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
Znafca temató26.02.2019 6:28

Czyli rozumiem, że od tej pory znieważenie internetowe bęzie bardziej ścigane z urzędu od znieważenia w realu?

jonasz23.02.2019 20:05

To Matusiak już siedzi ?

Gość23.02.2019 12:37

Mogę pisać z kompa w Jastrzębiu a policja może sobie po moim IP ''pukać do drzwi '' w Waszyngtonie. Życzę im powodzenia i szczęśliwej podróży bo loty za ocean awaryjnym Boeingiem 878 Drimliner nie są zbyt pewne i bezpieczne.

śmierdzący Marian z zielonej23.02.2019 7:32

Wkrótce będzie tutaj jak w Korei. Kin dzon un zawsze żywy.

Jan 22.02.2019 21:59

Dobrze, że wam się do tyłka dobierają - szczepionkowym faszyzm - szkoda że tak póżno. Ale bójcie się nie jesteście bezkarni! Wezmą was za pysk i skują i do paki za kraty :)

szczepionkowy faszyzm22.02.2019 21:57

art.256 i 257 to przykład zniewolenia Polski przez mniejszości narodowe. Zwłaszcza jedną, o której nie można za głośno rozmawiać.
Powinno być tak, że każdy obywatel jest równy wobec prawa: czujesz się znieważony? Marsz do sądu z dowodami i zakładaj sprawę cywilną!
Niby mamy demokrację (wola większości), a rządzą różne mniejszości. A ten system to już nie "demokracja"...

xxx22.02.2019 21:46

Zawsze mozna zwalic ze ktos sie wlamal do naszej sieci a dyski zaszyfrowac.

Pokaż wszystkie opinie (17)